Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

Tekirdağ'da arsaların fiyatlarında çok yüksek değerlenme görüldü. %23'lere kadar uzanan değer artışı söz konusu.

İstanbul'a yakın olması ve İstanbul'da artık konut yapacak alanlar daraldığından dikkat çeken Tekirdağ, emlak ve arsa yatırımcılarının ilgisi dahilinde yer almaya başladı. Son zamanlarda aldığı çok yoğun göçten dolayı markalı konut projelerinin yeni adresi olarak ön plana çıkan Tekirdağ'ı, Çorlu ve Çerkezköy'de yer alan sanayi tesisleri varlık açısından çok büyük oranda destekliyor. 

Mavi yakalı çalışan bireylerin konut ihtiyacı şehirde git gide artış gösteriyor. Bundan dolayı da markalı konut projelerinin sayısında yüksek oranda artış meydana geliyor. Tekirdağ üzerinde aktif olarak 40 konut projesi inşaat halinde bitmeyi bekliyor. Bu projelerin birkaçı satış aşamasına girmiş durumda.

Çanakkale Köprüsü, Avrupa ve Trakya üzerinden Ege Bölgesi'ne yapılan geçişlerde rahatlama sağlaması da Tekirdağ üzerinde ki dikkatleri artıran bir diğer unsur. Köprü konumunda olan Tekirdağ, çoğu kişinin geçiş yapmak zorunda olduğu şehirlerden birisi. 

Tekirdağ ilçelerine bakacak olursak önümüze Süleymanpaşa merkez ilçesi dahil olmak üzere 11 farklı ilçe çıkıyor. Tekirdağ öyle bir şehir ki, ilçelerin nüfusundaki yoğunluk neredeyse şehrin nüfusunu geçecek.

Tekirdağ'da yeni hizmet vermeye başlayan OSB'ler ve OSB'lerin yanı sıra Asyaport'tan dolayı istihdam açığı meydana geldiğinden il çok sık bir şekilde göç alıp yoğunlaşmaya başladı. Bundan dolayı yaklaşık 2013 yılından beri Türkiye'nin en hızlı göç alan şehirlerinden biri olarak kendini göstermeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından paylaşılan verilere bakacak olursak karşımıza çıkacak veri şu şekilde:

Tekirdağ'ın 2017 yılındaki göç hızı %27.

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı yatırımcılar Tekirdağ'ı radarına aldı. İlerleyen yıllarda değerlenmenin çok daha hızlı bir şekilde olacağı belirtiliyor. Bu sebepten yatırım planı olan bireyler, planlarını Tekirdağ'a doğru çevirirlerse pişman olmayacaklar deniliyor.

İstanbul'a çok yakın olan ve İstanbul'daki yoğunlaşmadan kaçmak isteyenlerin yeni şehri olan Tekirdağ, git gide İstanbul gibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Etiketler : Güncel