Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

truck

Tekirdağ'da arsaların fiyatlarında çok yüksek değerlenme görüldü. %23'lere kadar uzanan değer artışı söz konusu.

İstanbul'a yakın olması ve İstanbul'da artık konut yapacak alanlar daraldığından dikkat çeken Tekirdağ, emlak ve arsa yatırımcılarının ilgisi dahilinde yer almaya başladı. Son zamanlarda aldığı çok yoğun göçten dolayı markalı konut projelerinin yeni adresi olarak ön plana çıkan Tekirdağ'ı, Çorlu ve Çerkezköy'de yer alan sanayi tesisleri varlık açısından çok büyük oranda destekliyor. 

Mavi yakalı çalışan bireylerin konut ihtiyacı şehirde git gide artış gösteriyor. Bundan dolayı da markalı konut projelerinin sayısında yüksek oranda artış meydana geliyor. Tekirdağ üzerinde aktif olarak 40 konut projesi inşaat halinde bitmeyi bekliyor. Bu projelerin birkaçı satış aşamasına girmiş durumda.

Çanakkale Köprüsü, Avrupa ve Trakya üzerinden Ege Bölgesi'ne yapılan geçişlerde rahatlama sağlaması da Tekirdağ üzerinde ki dikkatleri artıran bir diğer unsur. Köprü konumunda olan Tekirdağ, çoğu kişinin geçiş yapmak zorunda olduğu şehirlerden birisi. 

Tekirdağ ilçelerine bakacak olursak önümüze Süleymanpaşa merkez ilçesi dahil olmak üzere 11 farklı ilçe çıkıyor. Tekirdağ öyle bir şehir ki, ilçelerin nüfusundaki yoğunluk neredeyse şehrin nüfusunu geçecek.

Tekirdağ'da yeni hizmet vermeye başlayan OSB'ler ve OSB'lerin yanı sıra Asyaport'tan dolayı istihdam açığı meydana geldiğinden il çok sık bir şekilde göç alıp yoğunlaşmaya başladı. Bundan dolayı yaklaşık 2013 yılından beri Türkiye'nin en hızlı göç alan şehirlerinden biri olarak kendini göstermeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından paylaşılan verilere bakacak olursak karşımıza çıkacak veri şu şekilde:

Tekirdağ'ın 2017 yılındaki göç hızı %27.

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı yatırımcılar Tekirdağ'ı radarına aldı. İlerleyen yıllarda değerlenmenin çok daha hızlı bir şekilde olacağı belirtiliyor. Bu sebepten yatırım planı olan bireyler, planlarını Tekirdağ'a doğru çevirirlerse pişman olmayacaklar deniliyor.

İstanbul'a çok yakın olan ve İstanbul'daki yoğunlaşmadan kaçmak isteyenlerin yeni şehri olan Tekirdağ, git gide İstanbul gibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

"Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!" Yorumlar

"Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Yatırımcılarının Yeni Adresi: Tekirdağ!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.