Ucuz Konut Müjdesi Verildi! Murat Kurum Açıkladı…

Ucuz Konut Müjdesi Verildi! Murat Kurum Açıkladı…
Editör: Hasan Aker Gündem 7 Ocak 2019
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ucuz konutlara yönelik açıklama altına imza attı. Kastamonu’da konuşan Murat Kurum, TOKİ aracılığıyla toplam olarak 800 konutun inşa çalışmalarına başlayacak olduklarını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, birtakım temaslar altına imza atma amacıyla Kastamonu’ya giderek Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’e ziyaret düzenledi. Kastamonu’da düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı’na katılım gerçekleştiren Murat Kurum, basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Şehir şehir ziyaret düzenlediklerini belirten Kurum, valiler, milletvekilleri, belediye başkanları ve AK Parti teşkilatlarıyla görüşüp şehrin ihtiyacının ne olduğuna dair fikir alışverişinde bulunduklarını belirtirken, söz konusu fikir alışverişleri kapsamında kararlar altına imza atmak için çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

Sarıkamış Harekatı’nın 104. yıl dönümünde, bu harekatta şehitliğe ulaşmış olan tüm askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dilediğini de yaptığı açıklamaya ekledi.

Kastamonu Kentsel Yenileme Kapsamına Giriyor!

Kastamonu’nun hem Milli Mücadele döneminde hem Kurtuluş Savaşı’nda hemde Çanakkale’de bu ülke için en çok şehit veren şehirler arasında yer aldığını belirten Kurum, bugün yapılan toplantıda birçok karar aldıklarını anlattı. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Mücadelesi kapsamında tüm Türkiye’ye sesini duyurduğu yer olarak bilinen Nasrullah Cami ve kaleden bahseden Kurum, kentsel dönüşümü bu hususta 2 farklı alanda ele aldıklarını vurguladı.

İlk kolun tarihi mekansal dönüşümü diğer kolun ise eskimiş alanlarda kentsel dönüşüm olduğunu ileten Kurum, Nasrullah Camisi ilk sırada olmak üzere kaleye kadar giden alanda Milli Mücadele döneminde, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde inşa edilmiş tarihi eserleri gün yüzüne çıkararak sembol haline getirmek, buranın dönüşüm çalışmalarını gerçekleştirmek için 100.000 metrekare alana sahip bölgede kentsel yenileme yapacaklarının alını çizdi. Yarından itibaren proje için harekete geçileceğini de ekleyerek sözlerine devam etti.

800 Konut İnşası!

Bölge üzerinde yaşayan vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi ile ortak bir şekilde Örencik sınırları içerisinde toplam olarak inşa edecekleri konut sayısının 800 olduğunu belirten Kurum, yapılan bu rezerv alanda vatandaşların hiçbir mağduriyet yaşamamaları için taşınma işlemlerini ele aldıklarını ifade etti.

Türkiye’nin 81 şehrinde Millet Bahçesi projesine değinen Kurum, Kastamonu’ya da bu projeyi getireceklerini anlattı. Kuzeykent Mahallesi üzerinde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin TOKİ tarafından yapılacağını da sözlerine ekleyerek açıklamasını noktalandırdı.Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • emine say :

    29 Mart 2019-11:30

    malatya da proje var mı?

  • nimet :

    30 Mart 2019-10:57

    satışlar ne zaman başlıyor ve 2+1 dairelerin fiyatları nasıl olacak?

Tema Tasarım | Osgaka.com