Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli

truck

Türkiye İş Bankası'nın vermiş olduğu destekler beraberinde hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi Şubat ayı raporunun açıklaması kamuoyuyla paylaşıldı. Şubat ayı içerisinde Denizli'de metrekare başına konut satış fiyatları tam %2.09 oranında artış gösterdi. Bu kapsamda emlak fiyatlarının en çok arttığı il Denizli olarak kendini gösterdi.

Gayrimenkul sektörünün ne durumda olduğu konusunda aydınlatma yapan, Türkiye İş Bankası'nın vermiş olduğu destekler kapsamında hazırlanmakta olan ve toplam olarak 68 şehir, 242 ilçe ve 1202 mahalle üzerinde kapsama yapmakta olan REIDIN Emlak Endeks aylık sonuçları gün itibariyle yayınlanmış durumda.

Türkiye kapsamında toplam olarak 68 şehri çerçevesi dahiline alacak bir nitelikte bulunan Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde Şubat ayı içerisinde, Ocak ayına kıyasla %1.10 oranında, 2016 yılının a ynı ayına göre ise gösteren artış miktarı %8.97 olarak belirlendi.

Şubat ayı içerisinde Denizli'de metrekare başına konut satış fiyatları %2.09 oranında artış göstermiş ve Denizli, konut fiyatlarıdna en çok artış yaşanan il olarak kendini gösteren şehir olmuştur. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok düşüş gösterdiği ise ise Yalova olarak gün yüzüne çıkmaktadır Bu oran Yalova'da %0.73 oranında azalış göstermiştir.

Türkiye çerçevesinde 68 farklı şehrin tümünü içerisine alacak olan nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi kapsamında, Şubat ayı içerisinde, Ocak ayına kıyasla %0.10 oranında bir artış, 2016 yılının aynı dönemine göre ise %5.00 oranında bir artış saptanmıştır. Şubat ayı içerisinde Aydın'da metrekare başına konut kira değerlerinin artış oranı %2.01 olarak belirmiş ve Aydın kiraların en çok artış gösterdiği şehir olarak liste başına yerleşmiştir. Aynı zaman dilimi içerisinde konut kira değerlerinin en fazla azalış gösterdiği şehir ise %2 azalış işe Afyonkarahisar olmaktadır.

Amortisan süresi çerçevesinde, satın alınmakta olan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa zaman içerisinde denkleştirebilen şehirlerin ilk sıralarında Aydın bulunurken, yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getirisi olan illet Aydın, Van ve Giresun olarak ön plana çıkmıştır.

"Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli" Yorumlar

"Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Fiyatlarının En Çok Artış Gösterdiği İl: Denizli

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.