İstanbul Havalimanı Çalışanlarına Müjdeli Haber Geldi!

İstanbul Havalimanı Çalışanlarına Müjdeli Haber Geldi!
Editör: Hasan Aker Gündem 18 Aralık 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir takım açıklamalar yaptı. Kanal İstanbul projesi çerçevesinde Türk Hava Yolları ve Emlak Konut’a ait olan toplam 3.600.000 metrekare alana sahip bölgede İstanbul Havalimanı’nda istihdam edenler için projenin ilk etabında 7.000 konut yapılacağı belritildi.

Murat Kurum, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 24. Taraflar Konferansı’na (COP24) katılım gerçekleştirmek için gitmiş olduğu Polonya sınırlarındaki Katoviçe şehrinde gazetecilere birtakım açıklamalar yaptı.

Bakan Kurum, gazetecilerin Kanal İstanbul Projesi çerçevesi dahilinde offshore finans merkezi adası yapılıp yapılmayacağına yönelik yöneltilen sorusuyla birlikte kendilerinin öncelikli olarak Kanal İstanbul projesi üzerinde tüm dikkatlerini topladıklarını, Kanal İstanbul’un her türlü planının hazır hale getirildiğini, bunları yayınlamadıklarını fakat ellerinde hazır bir şekilde bulunduklarını iletti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının’da işin ihale sürecinde büyük görev aldığını, ihaleye esas halini almak üzere belli noktalar verildiğini, bu söz konusu yerlerin alt ölçekli planlarının da bitme noktasında olduğunu, yani 5000’lik ve 1000’lik planlar üzerinde çalışmaların devam ettiğini iletti.

Kanal İstanbul projesinde güzergah için yapılacak her türlü düzenleme ve güncellemelere ilişkin de açıklamalar yapan Kurum, söz konusu bölgenin master planı yapılmaktayken, bölgesel şekilde finans adası, fuar alanı, üniversite alanı, yerleşim alanı gibi çok sayıda alan üzerinde çalışmalar altına imza attıklarını, bu süreç içerisinde önceliklerinin Kanal İstanbul Projesi olduğunu ve oraya yoğunlaştıklarını iletti. Gelecek zaman diliminde bu çalışmaların çok daha ön plana çıkacağını anlattı.

Proje çerçevesinde yaklaşık olarak 500.000 bin kişilik nüfus öngörülmekte olduğunu ileten Kurum, söz konusu alana yapılacak konut projelerini eş zamanlı olarak İstanbul’un deprem dönüşümünde rezerv konut halinde kullanma arzularının olduğunu da iletti.

İlk Etap 7.000 Konut

İlk etapta yaklaşık olarak 7.000 konut projesinin olduğunu ileten Kurum, bunun dışında da Şubat ayında ihalesinin yapılacak olduğunu söyleyebileceğini, açıklamalarının bu kadar olduğunu ileterek sözlerini noktaladı.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • saliha :

    29 Mart 2019-12:33

    proje güzel umarım fiyatları da projeyle aynı oranda güzeldir. Malum faizler aldı başını gidiyor…

İlginizi çekebilir

Konutlara KDV İndirimi Geldi!

Konutlara KDV İndirimi Geldi!

Tema Tasarım | Osgaka.com