Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!

truck

Mayıs ayı içerisinde toplam 13 yeni projeyi tanıtan sektörde boy gösteren inşaat firmaları, frene basmış durumda. Tekrardan gaz açmak için Eylül ayını bekliyorlar.

Mayıs ayında 13 yeni projeyi alıcılarıyla tanıştıran sektörde boy gösteren şirketler, Haziran ayında frene basarak yavaşladı. Ramazan ayınında gelmesiyle birlikte yaz aylarını fazla hızlanmadan yavaş bir şekilde geçirip aradan çıkarmayı planları dahiline ekleyen şirketler yeni projelerini genel olarak Eylül ayında satışa çıkaracak.

Ekonomide meydana gelen olumsuzluk ve 15 Temmuz darbe girişimine karşın 1.300.000 tane satışla rekor kıran gayrimenkul sektörünün yeni rekorlar altına imza atması da beklentiler dahilinde yer alıyor. Hükümetin getirdiği teşviklerle can kazanan konut sektörü Türkiye'nin lokomotif sektörü olmaya büyük bir hızla devam ediyor. 1.000.000 $ değerindem ülk edinen yabancıya vatandaşlık hakkının verilmesi, yapılan KDV indirimleri ve muafiyetleri, vergi ve harç indirimler, konut iade sürecinde meydana gelen değişikliklerin tamamıyla birlikte rekor altına imza atan inşaat sektörünün bu yılı da rekorla kapatması bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) aracılığıyla Konut Fiyat Endeksi (HKFE) verileri geçen gün açıklandı. Açıklanan sonuçların ışığında, konut fiyatları 2017 yılı Mart ayında, 2017 yılı Şubat ayına kıyasla %1.12 oranında artş göstererek 201,14 olarak meydana geldi.

Konut projeleri her ay düzenli bir şekilde minimum 10 tane olmak üzere alıcıları için tanıtılıyor. Ramazan ayına girmemizle ve yaz aylarının da beraberinde gelmesiyle birlikte konut fiyatlarında artışın olabileceği gibi, yeni konut projesi üretimleri de yavaşladı. Firmalar elindeki stokları eritmek amacıyla böyle bir uygulama yapıyor olabilir.

Bu yavaşlamanın ve satışların Eylül'e kaydırılmasına yönelik herhangi bir açıklama yapılmazken, düşünceler stokların erimesi için böyle bir uygulama yapıldığını gösteriyor. Sektör üzerinde stok sayısı anlık olarak çok ciddi ölçüde bulunuyor. Buna rağmen yeni projeler üreten markalı konut üreticileri, ellerindeki stokları görmezden gelerek her ay neredeyse bir proje yapıyordu, fakat şuanda Eylül ayına kadar yeni proje tanıtılma olasılığı çok düşük.

"Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!" Yorumlar

"Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!" Benzer Haberler


Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gelecek yıl içerisinde başlama hedefi koyduğu 4 yeni projesi için kollarını sıvamaya başladı yatırım bedeli olarak 3.000.000.000 $ yatırım yapmayı planlıyorlar. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde boy gösterecek.. Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group ortağı mimar Murat Kader, 2017 yılında 14 yeni projeye start verdi. Kader, İstanbul üzerinde birçok kentsel dönüşüm projesinde isimlerinin bulunduklarını açıkladı.

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!. 2.Etap öncesinde son dairelere özel kampanya başlatmış olan Colorist Şile, 50 ay %0 faiz kampanyasını 60 aya çıkardı. 199.000 TL'den başlayış gösteren fiyatlarla satılmakta olan Colorist Şile, özellikle kazançlı yatırım arayışı içerisinde olanların buluşma noktası olarak kendisini gösteriyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.. Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da olmak üzere 200 bin metrekareden fazla alan üzerinde konut inşası gerçekleştiren Neo Yapı, İstanbul’un kuzeyinde gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kısa sürede satışları gerçekleşen Neo Bolluca 1 ve 2 projesine yoğun talep üzerine kardeş proje Neo Bolluca 3 geliyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. Yeni Konut Projeleri Haziran Ayında Düşüş Yaşadı!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.