Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!

truck

Yakuplu Gürpınar bölgesi, güney tarafında Büyükçekmece önüne kadar uzanış gösteren sahil şeridi konut projeleri için çok standart bir yerleşim alanı haline geldi.

Önceki dönemlerde yazlık tarzında genel olarak ikincil kullanım için tercih listelerinin başında yer alan söz konusu bölge, zaman içerisinde gelişim göstermesi ve ulaşım olanaklarının artış içine girmesi gibi sebeplerden dolayı birincil konut projesi haline gelmiş durumda. Bölge üzerinde gelişimi tamamlanan projeler genel olarak sosyal donatıları ile ön plana çıkan siteler olarak yer alıyor. Sahil kısmında villa projeleri genellikle kendini gösterirken sahilden uzaklaştıkça lüks konut ağırlıklı bir girişim kendini gösteriyor.

3. Havalimanı projesinin ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin 2.derecede etki altına aldığı bu bölge, Atatürk Havalimanı'na, TEM ve E-5 bağlantı yoluna çok yakın bir mesafede yer alıyor. Aynı zamanda Yakuplu üzerindeki Avrupa Yakası'nın yeni yatçılık merkezi olan West İstanbul Marina'da bu bölgenin değerine değer katıyor. Beykent Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Arel Üniversitesi gibi eğitim merkezlerininde kendini gösterdiği bu bölge eğitim alanında da gelişimini devam ettiriyor. Büyükçekmece Hadımköy güzergahında sanayi alanları TÜYAP'a yakınlıkta bölgenin önemini artırmakta olan faktörler arasında yer alıyor. Oturum için ideal bir bölge söyleminde bulunan Demir İnşaat'ın başkanı Hamit Demir, Demir inşaat olarak bu bölge üzerinde çok uzun yıllardan beri projeler altına imza attıklarını iletirken bu projelerin bazılarının Demir Romance ve ayışığı butik olduğunu iletti. Son olarak da bölge üzerinde Demir Country projesine başladıklarını sözlerine ekledi.

Planı yapılan metro ve 3. Köprü bağlantı yollarının da tamamlanmasıyla birlikte söz konusu bölgenin gelecek dönem içerisinde çok daha büyük ölçüde değer kazanacağını tahmin ettiklerini ileten Demir, bölgenin denize yakın konumuyla da oturum için ideal olduğunu vurguladı. Fiyat artışıyla 3.sırada yer aldığı söyleminde bulunan EVA Gayrimenkul Değerleme Genel müdürü Cansel Turgut bölgenin hem villa hem de konut gelişimiyle ön planda durduğunu, özellikle villa tipi projelerde sahile yakınlık ve manzara birim değerlerinin gitgide yükseliş gösterdiğini ifade ediyor.

Bölge üzerinde bulunan projelerin ilk etapta ikincil konut olarak tasarlanmış olmasına karşın bölgenin gelişiminin mevcut konumlarına kıyasla birincil konut olarak da kullanılmasına olanak sağladığını vurgulayan Turgut, son beş yıl içerisinde bölgedeki konut fiyatlarının %21 oranında artış gösterdiğini İstanbul genelinde değer artışı kapsamında 34 bölge arasında ise 3.sırada olduğunu ifade etti.

Bölge üzerinde kendini gösteren önemli projelerden biri ise Deniz İstanbul olarak ön plana çıkıyor. Keleşoğlu'nun İstanbul üzerinde yer alan en büyük sahil kasabası olarak nitelendirdiği Deniz İstanbul adı verilen proje 1.200.000 metrekarelik bir alana sahip bir arsa üzerinde toplam olarak 1 milyar dolarlık  yatırım değerini bünyesinde barındırıyor. Bölge üzerinde yer alan en büyük projelerden biri olan bu proje 4 bin 610 adet daire, 319 adet villa ve otel, AVM, hastane, okul gibi alanlara da yer açıyor. Yakuplu sahilindeki bu proje  aynı zamanda rekreasyon alanları, West İstanbul Marina'sı ve 1 buçuk kilometrelik sahil şeridine sahip. Polonyalı El Enelka şirketi tarafından inşa edilmeye başlanan bu proje Enelka'nın 64 tane villayı bitirip projeden çekilmesiyle birlikte 2016 yılında Eston tarafından devralındı. Eston'da yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı projenin Kalyon Mahallesi bölümünün yarısını yapıp TMSF'ye devredilmesini sağladı. Keleşoğlu imzasıyla 47 milyon dolar karşılığında TMSF' den devri alınan proje büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor.

"Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!" Yorumlar

"Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!" Benzer Haberler


Liv Marmara Yakuplu Projesi Fiyatları 226.000 TL'den Başlıyor!

Liv Marmara Yakuplu Projesi Fiyatları 226.000 TL'den Başlıyor!

İstanbul Beylikdüzü sınırları içerisinde bulunan Yakuplu bölgesi üzerine konumlandırılan Liv Marmara projesinde 1+1 ve 2+1 daire seçenekleri kendini gösteriyor. Liv Marmara Yakuplu Fİyat Listesi yayınlanmış durumda. Liste kapsamında en düşük fiyat 179.000 TL iken, proje kapsamında toplam 495 konut, 34 ofis ve 10 cadde mağazası bulunuyor. . Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!

Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!

Yakuplu - Gürpınar Hattı Birincil Yerleşim Alanı Oldu!

Yakuplu Gürpınar bölgesi, güney tarafında Büyükçekmece önüne kadar uzanış gösteren sahil şeridi konut projeleri için çok standart bir yerleşim alanı haline geldi.