Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!

truck

Çok kalabalık bir tatil geçirmek yerine çok daha sakin bir ortam içerisinde, ucuz bir tatil yapmayı arzulayanlar için son birkaç yılda otellere göre alternatif tercih olan villa kiralama sektörü, her geçtiğimiz gün bir tık daha büyüme gösteriyor.

Türkiye'de son zamanlarda çok daha ekonomik ve sakin bir ortam çerçevesinde tatil yapma arzusunda olanlar tarafından kiralanan villalar, sezonda misafir ettiği ortalama 300.000 turistle birlikte toplam olarak 120.000.000 - 140.000.000 TL arasındaki ekonomik değerle birlikte gözleri üzerinde toplamış durumda.

Ülkemiz üzerinde 15 yıllık bir geçmişe sahip olan bu söz konusu sektör, her geçtiğimiz gün bir tık daha büyüme gösteren gelişmeyle birlikte otellere ve diğer konaklama tesislerine alternatif olarak gösterilmektei.

İnternet üzerinden haftalık veya aylık şekilde kiralanması mümkün kılınan villalar, Türkiye'nin hemen hemen her tatil bölgesinde kolay bir şekilde bulunabiliyor.

Villaların haftalık veya aylık olarak kiralama ücretleri, sezonda yaşanan yoğunluğa, villanın bulunduğu konuma, konaklama yapacak kişi sayısına göre değişim gösterebilmekte. Fiyatlar ise bu değişimde ortalama olarak haftalık 2.000 TL'den başlayarak 10.000 TL'ye kadar değişim gösteriyor. 

Yaklaşık 5.000 villada tatil sezonu boyunca misafir edilen birey sayısının 300.000'i geçtiği belirtiliyor. Haftalık ise ortalama kira ücreti 2.000 TL olduğundan dolayı bu sektörün büyümesi her geçen gün daha da hızlanıyor. Sezonluk ekonomik büyüklük haftalık 2.000 TL'den hesaplandığında 120.000.000 TL ila 140.000.000 TL arasında değişim gösteriyor. 

"Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!" Yorumlar

"Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!" Benzer Haberler


Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi. Ayrıca 500 bin kişinin oturacağı konutlarda tasarlanıyor.. Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!

Keklikoğlu Beytepe Restorium ve Villa Ada'da görülmemiş fiyat fırsatı!

Keklikoğlu Beytepe Restorium ve Villa Ada'da görülmemiş fiyat fırsatı!

Keklikoğlu GYİ yeni projeleri olan Beytepe Restorium ve Villa Ada ile birlikte sizleri de tanıtım ofislerine bekliyor. Yeni özellikleri ile sizlerin de muhteşem bir eve sahip olmanıza olanak sağlayacak olan Keklikoğlu, bu açıdan en güzel indirimler için ve anahtar teslim için sizleri bekliyor.

Çeşme Jardin Eden'de son 10 Villa!

Çeşme Jardin Eden'de son 10 Villa!

Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!. Türkiye'nin en gözde sahil ilçelerinden biri olan ve her geçen gün yükselen bir değer olmaya da devam eden Çeşme Jardin Eden son 10 villasının alıcılarını bekliyor.

Büşra Pekin ve Ersay Üner 2.000.000 TL'ye Villa Satın Aldı!

Büşra Pekin ve Ersay Üner 2.000.000 TL'ye Villa Satın Aldı!

Bu yaz evlenme kararı veren Büşra Pekin ve sevgilisi Ersay Üner, Göksu Evleri'nden 2 katlı villa satın aldılar. Düğün hazırlıklarına şimdiden başlayan genç çiftin, yazın evlenecek oldukları öğrenilen bilgiler arasında. Anadolu Yakası'nda 2 katı bulunan bir villa satın alan ikili bu söz konusu villaya 2.000.000 TL verdiler. . Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!

Şile'ye Villa Hastaneler İnşa Ediliyor!

Şile'ye Villa Hastaneler İnşa Ediliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile'de villa tarzında hastaneler inşa etme planının var olduğunun altını çizdi. AKP Şile Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen toplantıda, Şile özelinde yapacak olduğu projelerin açıklamasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile için sağlık turizmini yüksek miktarda etkileyecek olduğunu düşündüğü çok büyük bir projesinin bulunduğunu aktarıp, Villa tarzında hastane yapma arzusunun olduğuna değindi.

Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!

Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!

Çok kalabalık bir tatil geçirmek yerine çok daha sakin bir ortam içerisinde, ucuz bir tatil yapmayı arzulayanlar için son birkaç yılda otellere göre alternatif tercih olan villa kiralama sektörü, her geçtiğimiz gün bir tık daha büyüme gösteriyor.. Villa Kiralamaları, Otellere Bir Diğer Alternatif Ekledi!