Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak

Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak
Editör: Vahap AYZET Emlak Rehberi 18 Ocak 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Son günlerde gündemde olan ve milyonlarca vatandaşı oldukça yakından ilgilendiren vergi borçları için yapılandırma uygulaması kapsamında 2. Taksitler için süreç henüz devam ederken son ödeme günü 31 Ocak’ta sona erecektir. Bu söz konusu uygulama kapsamında gerçekleştirdikleri yapılandırma işleminin geçerlilik süresi 15 gündür, yani yapılandırma durumunun ortadan kalkmaması için ilgili mükelleflerin 15 gün içerisinde borç ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Söz konusu olan yapılandırma durumuna dair ilk taksit ödemeleri 30 Kasım 2016 tarihinde son bulurken söz konusu yapılandırma durumu için geç kalan vatandaşlar 02 Ocak 2017 Pazartesi gününe kadar süre gelen borç durumlarını yüzde 1,40 oranında geç ödeme zammı ile beraber ödemek durumunda kaldılar. Söz konusu olan vergi borçları arasında 6736 sayılı kanun dâhilinde yapılandırılmış olan emlak ve çevre temizlik vergisi de yer almaktadır.

6736 Yapılandırma Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Söz konusu olan yapılandırma ödemeleri T.C. Kimlik Numarası ile 6736 Yapılandırma Tecil / Tahakkuk Fiş Numarası eşliğinde giriş ve kullanıcı girişi ile gerçekleştirilebiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesi aracılığı ile sisteme giriş yapabilmek için T.C. Kimlik Numarası ve Kimlik bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde girilmesi ve giriş butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Diğer yandan 6736 Yapılandırma borcunuzu öğrenmek ya da ödemek için Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası gibi bilgilerinizi girmek sureti ile giriş düğmesine tıklamanız gerekir. Sisteme sorunsuz bir şekilde giriş yapabilmek için Kullanıcı Kodu, Şifre, Parola ve Doğrulama kodu gibi bir kısım bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz ve işlemi onaylamanız gerekmektedir.

Bahsettiğimiz şekilde internet ortamından ödemenizi gerçekleştirmek için seçebileceğiniz anlaşmalı bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

Akbank, Aktif Yatırım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Anadolubank, Arap Türk Bankası, Cıtıbank, Denizbank, Burgan Bank, Fibabank, Finansbank, HSBC Bank, ICBC Bank, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odea Bank, Şekerbank, T.C. Ziraat Bankası, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankaları ve son olarak ta Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com