Üsküdar’a iki yeni mega proje

Üsküdar’a iki yeni mega proje
Editör: Hasan Aker Konut Projeleri 8 Ekim 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

2017 yılı Mali Bütçe ve Stratejik Planı ve Performans Programı’nın görüşmek üzere toplanan Üsküdar Belediyesi Meclisi’nden iki mega proje için karar çıktı. Alınan kararla birlikte Üsküdar Beykoz Metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli için de start verilmiş oldu.

İki büyük proje yolda

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmeler yaptığını ve bütçe görüşmeleri sırasında da Üsküdar’da hayata geçirilecek 2 büyük proje hakkında önemli kararlar aldıklarını söyledi. 

Üsküdar’a iki yeni mega proje

İBB Başkanı Topbaş’ın kendisine kamuoyu ile paylaşabilirsin dediği yeni raylı sistem ağının Üsküdar’dan Beykoz’a kadar uzanacağını ve Marmaray çıkışından başlayan yeni bir metro ağı inşaatını içerdiğini söyledi. Türkmen: “Yer altından Beykoz’a yeni bir metro hattı inşa edilecek. Tabi projeleri yapılıyor. 2019’a yetişmese bile 2020 ve 2021’e yetişebilir.” dedi.

Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli

Hayata geçirilecek diğer projenin Harem’den başlayacağını ve Beylerbeyi Stadyumu’nun olduğu yerden yeryüzüne çıktıktan sonra yeniden yerin altına gireceğini vurgulayan Türkmen: “Buradan Küçüksu’ya kadar uzanacak. Motorlu araçların geçiş yapacağı bu Tünel projesi yeniden hayata geçirilecek. Söz konusu iki proje de eş zamanlı olarak yürütülecek…” dedi. 

EmlakwebtvYorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com