TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!

truck

Türkiye'nin konut sektöründe var olan ihtiyacını tam anlamıyla karşılama ve konut sektöründeki gelişimi destekleme konusunda en çok boy gösteren firma TOKİ, Tuzla ve Pendik'te üretecek olduğu yeni projeler için yeşil ışığı yaktı.

Türkiye'de yer alan konut ihtiyacını ve konut sektöründe gelişimi en üst planda üstlenen TOKİ, Tuzla ve Pendik projeleri için çalışmalarına resmen başladı. 2017 yılının Ocak ve Haziran aylarını kapsayan döneminde toplam olarak 35.172 konut üretimi yapan TOKİ, Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olma arzusunu gerçekleştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde Pendik ve Tuzla'da hayata geçirilecek olan projelerin çalışmaları başladı.

2016 yılında böyle bir projenin hayata geçeceğinden bahseden TOKİ, 2017 yılı Temmuz sonu itibarıyla çalışmalarına başladı. 54 farklı ilde konut üretimine büyük bir hızla devam eden TOKİ, İstanbul Anadolu Yakası'nda toplam olarak 5.000 konut altına imza atacak.

TOKİ'nin Tuzla'da yükseltecek olduğu söz konusu projesinde toplam olarak yer alacak konut sayısının 400 olması planlanıyor. TOKİ Tuzla ve Pendik projelerinin satışa çıkacak olduğu tarihleri belirlendiğinde Türkiye'nin en önde gelen emlak haberleri sitesi Emlaktahaber.com'da boy gösterecek.

TOKİ'den konut almak için belirli şartlar koşulmuş durumda. Projenin yer aldığı şehir ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır oturuyor olmak bu konuda en önemli şart olarak ön plana çıkıyor. TOKİ'den daha önce konut sahibi olan hiçkimse, 2.konut sahibi olamıyor. 

"TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!" Yorumlar

4 YORUM
 1. Zekeriya olcer 29 Ekim 2017 00:06

  Nereye basvurabiliriz bilgi verirseniz seviniyorum

 2. Ayşe ince 2 Ekim 2017 22:46

  Nerden baş vuruyor lar bilgi lütfen

 3. Gönül Gençalp 7 Eylül 2017 18:39

  Peşinatı dışında ara ödemeler varmı?

 4. Kübra celebi 23 Ağustos 2017 10:17

  Nereden başvurabiliriz bilgi verir misiniz

"TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ, Tuzla ve Pendik'te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.