TOKİ, Tuzla ve Pendik’te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!

TOKİ, Tuzla ve Pendik’te Yükseltecek Olduğu Projeler İçin Kollarını Sıvadı!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 25 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Türkiye’de yer alan konut ihtiyacını ve konut sektöründe gelişimi en üst planda üstlenen TOKİ, Tuzla ve Pendik projeleri için çalışmalarına resmen başladı. 2017 yılının Ocak ve Haziran aylarını kapsayan döneminde toplam olarak 35.172 konut üretimi yapan TOKİ, Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olma arzusunu gerçekleştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde Pendik ve Tuzla’da hayata geçirilecek olan projelerin çalışmaları başladı.

2016 yılında böyle bir projenin hayata geçeceğinden bahseden TOKİ, 2017 yılı Temmuz sonu itibarıyla çalışmalarına başladı. 54 farklı ilde konut üretimine büyük bir hızla devam eden TOKİ, İstanbul Anadolu Yakası’nda toplam olarak 5.000 konut altına imza atacak.

TOKİ’nin Tuzla’da yükseltecek olduğu söz konusu projesinde toplam olarak yer alacak konut sayısının 400 olması planlanıyor. TOKİ Tuzla ve Pendik projelerinin satışa çıkacak olduğu tarihleri belirlendiğinde Türkiye’nin en önde gelen emlak haberleri sitesi Emlaktahaber.com’da boy gösterecek.

TOKİ’den konut almak için belirli şartlar koşulmuş durumda. Projenin yer aldığı şehir ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır oturuyor olmak bu konuda en önemli şart olarak ön plana çıkıyor. TOKİ’den daha önce konut sahibi olan hiçkimse, 2.konut sahibi olamıyor. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com