TOKİ Kayaşehir’e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!

TOKİ Kayaşehir’e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!
Editör: Hasan Aker Toki Haberleri 7 Nisan 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Anadolu Ajansı tarafından yapılan habere göre, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de satılmakta olan toplam 605 konuta yönelik gelen başvuru sayısı 1 hafta içerisinde 8.000 olarak ön plana çıkıyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir’de orta gelirli vatandaşlara yönelik üretmekte oldukları toplamdaki 605 konuta gösterilmekte olan ilginin, sektör temsilcileri açısından belirleyici ve yönlendirici olduğunu iletirken, orta gelirli vatandaşların konut ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Turan, İstanbul Kayaşehir’de orta gelir grubuna ilişkin sunulan 605 konutun, müracatlar başladığı andan itibaren toplam olarak 8.000 başvuru aldığını defalarca kez vurguladı.

Ergün Turan, vatandaşların kira öder gibi hatta daha düşük bir bedel karşılığında konut sahibi olma imkanının varlığından bahsetti. Turan, piyasada dönen konut talebinde azalma haberlerine karşılık böyle bir şeyin kesinlikle var olmadığını, tam tersine Türkiye’nin her yerinde 5-10 kat daha fazla talep topladıklarını iletti. Bİr yerde 300 konut yapıyorsak, buna 3.000 talep geldiğinin altını çizdi.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com