TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!

truck

TOKİ aracılığıyla İstanbul Kayaşehir üzerinde satılmakta olan 605 konuta 1 hafta içerisinde gelen başvuru sayısı 8.000 olarak ön plana çıkıyor. Projede başvuru süreci 11 Nisan 2018 tarihinde sonlanacak. Konutların kura çekimi ise 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Anadolu Ajansı tarafından yapılan habere göre, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de satılmakta olan toplam 605 konuta yönelik gelen başvuru sayısı 1 hafta içerisinde 8.000 olarak ön plana çıkıyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir'de orta gelirli vatandaşlara yönelik üretmekte oldukları toplamdaki 605 konuta gösterilmekte olan ilginin, sektör temsilcileri açısından belirleyici ve yönlendirici olduğunu iletirken, orta gelirli vatandaşların konut ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Turan, İstanbul Kayaşehir'de orta gelir grubuna ilişkin sunulan 605 konutun, müracatlar başladığı andan itibaren toplam olarak 8.000 başvuru aldığını defalarca kez vurguladı.

Ergün Turan, vatandaşların kira öder gibi hatta daha düşük bir bedel karşılığında konut sahibi olma imkanının varlığından bahsetti. Turan, piyasada dönen konut talebinde azalma haberlerine karşılık böyle bir şeyin kesinlikle var olmadığını, tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 kat daha fazla talep topladıklarını iletti. Bİr yerde 300 konut yapıyorsak, buna 3.000 talep geldiğinin altını çizdi.

"TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!" Yorumlar

"TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Kayaşehir'e 1 Hafta İçerisinde Gelen Başvuru Sayısı: 8.000!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.