Toki 100 Bin Konut Başvurusunu Kaçırmayın! İşte Başvuru Tarihleri

Toki 100 Bin Konut Başvurusunu Kaçırmayın! İşte Başvuru Tarihleri

Toki yapmış olduğu kampanya sayesinde dar gelirliler,Şehit ve Gazi yakınlarını ev sahibi yapmayı planlıyor. 16 Mart Pazartesi günü başlayacak olan 100 Bin Sosyal Konut Projesinin tüm detayları haberimizde.

Toki , yeni yaptığı kampanya ile 100 Bin Aile'yi ev sahibi yapmayı planlıyor. Bu kampanya sayesinde Dar Gelirli, Şehit ve Gazi yakınları ev sahibi olabilecek. Kampanya ya başvuru kabulleri ise sadece bu kategorideki aileler için yapılabilecek.

1-) 100 Bin Konut İnşa Edilecek

Yapılan açıklamada Türkiye geneli inşa edilecek konut sayısı 100 Bin olarak belirlendi. Sadece İstanbul’da çekiliş sonuçlarına göre 19.500 aile ev sahibi olabilecek.

2-) 100 Bin Konut Çekiliş Tarihleri

Birçok ilde tamamlanan çekilişlerin İstanbul ayağı toplam 5 gün sürecek. Tuzla çekilişi 16 ve 17 Mart'ta, Arnavutköy çekilişi 18-19 Mart'ta Başakşehir çekilişi ise 20 Mart'ta yapılacak. İstanbul çekilişlerinde toplam 19 bin 500 konut sahibini bulacak.

3-) 100 Bin Konut Kura Yerleri

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, çekilişler TOKİ'nin sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak. Kura tarihlerinde değişiklik olmayacak, detaylı çekliş takvimine TOKİ'nin web sayfası üzerinden ulaşılabilecek.

Etiketler : Toki Haberleri