Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

Türkiye üzerinde yer alan en büyük kentsel dönüşüm projesi start alıyor. Sektör üzerinde büyük firmalar arasında yer alan Sur Yapı, Antalya'dan tüm Türkiye'ye seslenmekte. Kurulacak olan yeni şehir çerçevesinde ön talep dönemi resmen başlamış durumda. Dev proje toplam olarak 19.000 konut barındırıyor.

Sur Yapı, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesine yönelik ön talep sürecine başladı. Akdeniz mavisinin yeşille bir araya geldiği bölge üzerinde Sur Yapı garanti ve güvencesiyle birlikte inşa edilmeye başlanacak olan proje toplam olarak 1.300.000 metrekare gibi dev bir alan üzerinde inşa ediliyor. Yaklaşık olarak 19.000 adet konuttan meydana gelecek olan yeni şehirde aynı zamanda kültürel alanlar, Dev Şehir Parkı, sağlık tesisi için alanlar, eğitim için alanlar, ofisler ve ticari bölümler kendini gösterecek.

Çok kısa bir süre önce ön talep dönemi başlayan proje Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Balıkesir'in de aralarında yer aldığı toplam olarak 24 şehirden talep patlaması yaşadı. Antalya özelinde ise Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ve Manavgat ilk sırada kendini göstermek üzere 13 farklı ilçeden yoğun talep geldi.

Sektöre yön veren ve sektörün lerleyişini kendi açısından kontrol edebilmekte olan Sur Yapı, Antalya Kepez- Santral bölgesinde yeni bir şehir altına imza atıyor. Adeta yeni bir şehir yükselecek olan bölgede toplam olarak 1.300.000 metrekarelik bir alanda ortalama olarak 19.000 konut bulunacak.

Türkiye'ye örnek bir şekilde konumlanacak olan kentsel dönüşüm projesinin tüm süreçlerinde geri dönüşüm metodu dahilinde çalışıyor. Araziden çıkarılan hafriyat geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günlük olarak ortalama 1800 ton molozun dönüştürüldüğü proje genelinde toplam olarak 260.000 metrekare de yeşil alan yer alacak. Proje arazisinde kendini gösteren 10.764 adet ağaç koruma altına alınarak, peyzaj işlemlerinde kullanılacak. Aynı zamanda bölgede yaşayan sokak hayvanlarına yönelik de yeni bir yaşam alanı oluşturulacak.

Antalya Projesiyle ilgili Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Antalya Kepez -Santral bölgesinde üstlenilmiş olan Türkiye'nin en büüyk kentsel dönüşüm projesinin kendilerini çok büyük ölçekde heyecanlandırdığını iletti. Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi olan Antepe, Kepez - Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini önüne hiçbir engel getirmeden devam ettirerek Türkiye açısından örnek nitelikte olan bir çalışma sergiledi. Bu yönden kendilerine teşekkür ettiğini ileten Elmas, Bu aşamadan sonra projeyi kendilerinin devralacak olduğunu ve projeyle Antalya'nın değerini 2-3 misline katlamayı hedeflediklerini belirtti.

Projede yer alan konut sayısının ortalama olarak 19.000 olduğu noktasına değinen Elmasi, bunlardan yaklaşık olarak 5.000 adeti hak sahiplerinin konutları olduğunu iletti. Projede konutların yanında aynı zamanda kültürel alanlar, Dev Şehir Parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, camiler, ofisler ve ticari alanlar yer alacak. Tüm hazırlıkların tamamladığına değinen Elmas, Haziran ayı içerisinde yapı ruhsatını alarak inşa sürecine resmen başlamayı hedeflediklerini iletti.

Etiketler : Konut Projeleri