Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

truck

Türkiye üzerinde yer alan en büyük kentsel dönüşüm projesi start alıyor. Sektör üzerinde büyük firmalar arasında yer alan Sur Yapı, Antalya'dan tüm Türkiye'ye seslenmekte. Kurulacak olan yeni şehir çerçevesinde ön talep dönemi resmen başlamış durumda. Dev proje toplam olarak 19.000 konut barındırıyor.

Sur Yapı, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesine yönelik ön talep sürecine başladı. Akdeniz mavisinin yeşille bir araya geldiği bölge üzerinde Sur Yapı garanti ve güvencesiyle birlikte inşa edilmeye başlanacak olan proje toplam olarak 1.300.000 metrekare gibi dev bir alan üzerinde inşa ediliyor. Yaklaşık olarak 19.000 adet konuttan meydana gelecek olan yeni şehirde aynı zamanda kültürel alanlar, Dev Şehir Parkı, sağlık tesisi için alanlar, eğitim için alanlar, ofisler ve ticari bölümler kendini gösterecek.

Çok kısa bir süre önce ön talep dönemi başlayan proje Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Balıkesir'in de aralarında yer aldığı toplam olarak 24 şehirden talep patlaması yaşadı. Antalya özelinde ise Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ve Manavgat ilk sırada kendini göstermek üzere 13 farklı ilçeden yoğun talep geldi.

Sektöre yön veren ve sektörün lerleyişini kendi açısından kontrol edebilmekte olan Sur Yapı, Antalya Kepez- Santral bölgesinde yeni bir şehir altına imza atıyor. Adeta yeni bir şehir yükselecek olan bölgede toplam olarak 1.300.000 metrekarelik bir alanda ortalama olarak 19.000 konut bulunacak.

Türkiye'ye örnek bir şekilde konumlanacak olan kentsel dönüşüm projesinin tüm süreçlerinde geri dönüşüm metodu dahilinde çalışıyor. Araziden çıkarılan hafriyat geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günlük olarak ortalama 1800 ton molozun dönüştürüldüğü proje genelinde toplam olarak 260.000 metrekare de yeşil alan yer alacak. Proje arazisinde kendini gösteren 10.764 adet ağaç koruma altına alınarak, peyzaj işlemlerinde kullanılacak. Aynı zamanda bölgede yaşayan sokak hayvanlarına yönelik de yeni bir yaşam alanı oluşturulacak.

Antalya Projesiyle ilgili Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Antalya Kepez -Santral bölgesinde üstlenilmiş olan Türkiye'nin en büüyk kentsel dönüşüm projesinin kendilerini çok büyük ölçekde heyecanlandırdığını iletti. Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi olan Antepe, Kepez - Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini önüne hiçbir engel getirmeden devam ettirerek Türkiye açısından örnek nitelikte olan bir çalışma sergiledi. Bu yönden kendilerine teşekkür ettiğini ileten Elmas, Bu aşamadan sonra projeyi kendilerinin devralacak olduğunu ve projeyle Antalya'nın değerini 2-3 misline katlamayı hedeflediklerini belirtti.

Projede yer alan konut sayısının ortalama olarak 19.000 olduğu noktasına değinen Elmasi, bunlardan yaklaşık olarak 5.000 adeti hak sahiplerinin konutları olduğunu iletti. Projede konutların yanında aynı zamanda kültürel alanlar, Dev Şehir Parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, camiler, ofisler ve ticari alanlar yer alacak. Tüm hazırlıkların tamamladığına değinen Elmas, Haziran ayı içerisinde yapı ruhsatını alarak inşa sürecine resmen başlamayı hedeflediklerini iletti.

"Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!" Yorumlar

"Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!" Benzer Haberler


Sur Yapı Kağıthane Projesinin Adı Tempo City Oldu!

Sur Yapı Kağıthane Projesinin Adı Tempo City Oldu!

Sur Yapı'nın Kağıthane üzerinde yapacak olduğu Tempo City adlı projesi toplam olarak 217 adet rezidans konuttan oluşum göstermektedir. Yatırım değeri 200.000.000 TL olan Tempo City, 36.500 meterkare inşaat alanı üzerinde yükseltilecek.. Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni dün öğlen saatlerine gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 4 köşesinden konut projelerini hayata geçirmeye başlamış olduklarını dile getirdi.

İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!. İstoç Yapı Kooperatif’ine ait olan ve önemli özellikleri sahip, 2141 ada 8 parselde bulunan YT Blok’un kaba inşaatı için kapalı zarf usulü ile ihale yapılıyor olacak. Ulaşım ve konumu itibariyle iyi bir noktada bulunan 28 bin metrekarelik alanın ihalesi için tekliflerin en geç 9 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17:00'a kadar iletilmesi gerekiyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Ege Yapı 240 Ay Vade Kampanyası'na Katıldı!

Ege Yapı 240 Ay Vade Kampanyası'na Katıldı!

Ege Yapı, Emlak Konut liderliğinde olan, konut ve bankacılık sektörünün el ele bir şekilde hayata geçirmekte olduğu kampanyaya desteklerini iletti.. Sur Yapı Antalya'da Ön Talep Aşaması Başladı!

İVA Yapı İstanbul'da 4 Yeni Proje Yapıyor!

İVA Yapı İstanbul'da 4 Yeni Proje Yapıyor!

İVA Yapı, İstanbul üzerinde bulunan 3 merkezi lokasyonda 4 farklı proje için kolları sıvamış durumda. Ev sahibi olma arzusu içerisinde bulunanlara çok büyük avantaj sağlamış olan İVA Yapı'nın projelerinin arasında İVA Flats Kağıthane,İVA Suites Kağıthane, İVA Modern Ümraniye ve İVA Yeni Acıbadem kendini gösteriyor.

Sur Yapı, Şehir Konakları ile Ümraniye'yi Zenginleştirmeye Devam Ediyor!

Sur Yapı, Şehir Konakları ile Ümraniye'yi Zenginleştirmeye Devam Ediyor!

Sur Yapı, Metrogarden Konut ve AVM projesinin hemen sonrasında tekrardan aynı bölge üzerinde, bu seferde Şehir Konakları konut projesinden ev sahibi olmak isteyenlerle bir araya geliyor. Şehir Konakları projesinde Olur Olur Bal Gibi Olur isimli konut kampanya fırsatından yarar elde etmek mümkün.