ŞOK Quadro Extreme Masaüstü Bilgisayar İncelemesi

ŞOK Quadro Extreme Masaüstü Bilgisayar İncelemesi
Editör: Nezaket DURU Aktüel 5 Eylül 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

8 Eylül 2018 tarihli ŞOK Aktüel kataloğunda yer alan Quadro markalı Extreme Masaüstü Bilgisayar birçok kişi tarafından merak ediliyor ve tarafımıza soruluyordu. Bizde bu yazımızla birlikte nasıl bir bilgisayar, fiyatına değer mi? tarzındaki sorularınıza cevap vereceğiz.

Quadro, sık sık ŞOK marketlerinde satışa çıkarılan bilgisayar markalarından birisi. Geçtiğimiz aylarda standart masaüstü bilgisayar, oyun bilgisayarı gibi ürünleri de ŞOK aktüeliyle birlikte gelen Quadro bu haftaki katalogda hangi ürününe yer vermiş?

Quadro Extreme modelindeki masaüstü bilgisayar set halinde geliyor. Yani yanında monitör, klavye, mouse ve hoparlör veriliyor. Sadece kasa olarak satılmıyor. Aynı zamanda toplanmış bir vaziyette satılan bilgisayar evinize kadar ücretsiz teslim ediliyor. Özelliklerine bakacak olursak;

INTEL Core İ3 İşlemci

INTEL Core İ3 işlemci çok eskide kaldı. Yani yeni model bilgisayarlar için bu işlemcinin kullanılması biraz saçma. Çünkü yeni oyunların hemen hemen tamamı i3 işletim sisteminde performanslı bir şekilde oynanmamaktadır. Bu sebepten dolayı eğer oyun amaçlı alıyorsanız bu bilgisayar işlemciden sınıfta kalıyor diyebilirim. Eğer oynayacağım oyun orta sınıf performans isteyen bir oyun diyorsanız, rahatlıkla alabilirsiniz.

2 GB AMD Ekran Kartı

2 GB AMD Ekran kartıyla birlikte yukarıda bahsettiğim yüksek performanslı oyunları oynayamazsınız cümlemi tamamen kanıtlar nitelikteki bu bilgisayarın ekran kartı da AMD fonksiyonunda olduğundan dolayı oyun konusunda orta sınıfıda biraz geriye alsak iyi olur 🙂

4 GB DDR3 RAM

4 GB DDR3 RAM idare edilebilir düzeyde diyebilirim. En azından fiyatına göre idare edebiliriz. Uygulama kaldırma noktasında RAM’den yana herhangi bir sorun yaşamazsınız. Tabi bu fiyata aldığınız bilgisayarla GTA 5 oynamaya kalmazsanız 🙂

500 GB HDD

500 GB HDD, size fazlasıyla yetecektir. Fakat şöyle bir durum var. Eğer çok fazla oyun yüklerseniz HDD’niz hemen dolabilir. Çünkü oyunların çoğu +20 GB üzerinde.

Garanti

Ürün 2 yıl boyunca garantili bir şekilde geliyor ve herhangi bir firma kaynaklı problemde ürün dğeişimi, onarımı v.s. yapılıyor. Mağdur etme gibi bir lüksleri yok. Ortada ŞOK referansı var çünkü.

(Monitör Görselde Yok Fakat Ürünler Birlikte Veriliyor)

ŞOK Quadro Extreme Masaüstü Bilgisayar İncelemesi

Fiyat

3.699 TL ‘lik fiyatla ŞOK mağazalarına gelen bu Quadro Extreme Masaüstü Bilgisayar, Windows 10 orjinal yazılımıyla beraber geliyor. Kredi kartına 6 taksit yapılabiliyor. Aylık ödeme tutarı ise bu kapsamda 616.50 TL oluyor. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com