Sivas Şarkışla 2. Etap TOKİ Başvuruları Başladı

Sivas Şarkışla 2. Etap TOKİ Başvuruları Başladı
Editör: Hasan Aker Toki Haberleri 1 Şubat 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Konut üretim alanındaki başarılı faaliyetlerine büyük bir hızla devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Sivas ilinin Şarkışla ilçesinde hayata geçirdiği 2. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 15 adet daireyi kura olmadan, yalnızca başvuru önceliği esas alınarak herhangi bir özel koşul olmaksızın, konut alma ve konut seçme imkânlarının da sunulduğu açık satış yöntemi kullanılarak satışa sunulacaktır.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sivas’ın Şarkışla ilçesinde inşa edilen 2. Etap toplu konut projesi kapsamında satışa çıkarılan konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. eli ile yürütülecek olup satış işlemleri de Sivas Şarkışla şubesi aracılığı ile yapılacaktır.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sivas Şarkışla 2. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 15 dairenin açık satışa sunulmasının ardından söz konusu satıştaki konutlar için başvurular 01 Şubat – 31 Mart 2017 tarihleri arasında söz konusu olan bankanın bütün şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir.

Sivas Şarkışla’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 2. Etap toplu konut projesi kapsamında satışa sunulan konutlar 3 oda 1 salon şeklinde tasarlanmıştır. Söz konusu toplu konut projesi kapsamında yer alan konutların brüt yerleşim alanı 108,22 metrekare iken net oturum alanı ise 84,6 metrekare şeklinde tasarlanmıştır.

Söz konusu toplu konut projesi kapsamında yer alan ve satışa sunulan 15 adet daire için başvuru esnasında herhangi bir özel koşul bulunmamaktadır. Ancak, TOKİ tarafından bütün konut projeleri satışlarında uygulanmakta olan genel koşullar geçerliliğini korumaktadır.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sivas Şarkışla’da hayata geçirilen 2. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 15 adet dairenin satış fiyatları 122 bin 125 TL ila 144 bin 250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Söz konusu toplu konut projesi kapsamındaki satış işlemleri esnasında yüzde 15 peşinat oranı uygulanacaktır.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com