Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!

truck

Türkiye üzerinde boy gösteren inşaat sektörü firmaları, konutta meydana gelen duraksamayı tamamıyla çürütmek adına, ramazan ayına özel kampanyalar altına imza attı. Bazı firmalar peşinat almadan konut satışı yaparken, bazı firmalar ise yaptıkları kapsamlı indirimlerle alıcılarına kapılarını açıyor.

Yaz aylarında konut satışlarında durgunluk yaşanınca firmalar çözüm arayışına girerek ramazan ayına özel kampanyalar düzenleme kararı aldılar. İnşaat firmaları, uygun ödeme seçenekleri ile müşteri çekmeye çalışıyorlar. Hemen teslim edilen konutlarda peşinatsız, faizsiz ve sonradan ödeme seçenekleri ile ihtiyaç sahiplerinin birikmişi olmadan kolay yoldan konut sahibi olması sağlanıyor. 

1,5 MİLYON KONUT SATIŞI HEDEFLENİYOR!

"Kira öder gibi" sistemini aktif olarak kullanan firmalar banka faizlerinin yüksek olması sebebi ile firma bünyesinde çesitli alternatif ler yaratıyor. Nisan ayı içerisinde Türkiye genelinde 114 bin 446 konut satışı gerçekleştirildi. Konut sektörü temsilcileri bu sene 1 milyon 500 bin konut satılması hedefleniyor. 

52 BİN YENİ KONUT SATIŞI YAPILDI!

Türkiye genelinde ilk defa satılmış olan konut sayısı, Nisan'da geçen senenin aynı ayına göre % 10.8 artış göstererek 51 bin 988 oldu. Konut satışları içinde ilk yapılan satışın payı yüzde 45.4 olarak belirlendi. İlk satışta İstanbul 9 bin 380 konut ile en yüksek paya sahip olur iken, İstanbul'u 5 bin 206 konut satışı ile Ankara ve 2 bin 872 konut satışı İzmir seyretti. İkinci el konut satışları geçen senenin aynı ayına göre % 5.1 artış ile 62 bin 458 olarak gerçekleşti. İkinci el konut satışlarında İstanbul 10 bin 686 konut satışı ile %17.1 pay ile ilk sıraya yerleşti.

"Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!" Yorumlar

"Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Konut Sektörü Ramazan'da Doping Aldı!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...