KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!

truck

KİPTAŞ, 2019 yılına kadar geçen süreç içerisinde Eyüp, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu ve Silivri'de yeni sosyal konutlar hayata geçirecek ve 15.000 kişiyi konut sahibi yapacak. Ucuz konut bekleyenlere müjde verildi.

İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş, konut üretiminde büyük hareket kazandı. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından her alan ekonomik seferberliğin ilan edildiğinin altını çizdi ve, kendilerinin de konut sektöründe ismi geçtiği için toplanıp, ardından daire stoklarından startı verip, yeni yatırımların istişaresini gerçekleştirdiklerini vurguladı. KİPTAŞ olarak İBB ile gerçekleştirdikleri karşılıklı diyaloglarda seferberlik yapma yolunda karar kıldıklarına değinen Yıldırım, 2017 yılı itibarıyla başlayıp, 10 - 15.000 konutluk kentsel dönüşüm projesi, memur evleri ve hasılay paylaşım projeleri altına imza atacaklarını sözlerine ekledi.

15.000 konut üretimi hedefinin Esenler'de meydana geleceğini ileten Yıldırım, 70.000 - 80.000 konutluk kentsel dönüşüm projesinin bu proje dahilinde yer almadığını ifade eden Yıldırım, Silivri'de sosyal konut üretimi yapacaklarını, ardından Bahçeşehir'de bir memur konutu, 5. Levent'te ise kentsel dönüşüm projesi altına imza atacaklarını vurguladı.

Beykoz'da yine bir kentsel dönüşüm projesi düşündüklerini Pendik'te ise sanayi arsasının yine kentsel dönüşümle yenileceğini iletti. Adet olarak Sarıyer'de çok kapsamlı bir proje olmayacağını, fakat maddi değeri çok yüksek bir proje olacağının altını çizdi. 

Sosyal konuttan kastın, 1.600 TL ile 1.800 TL aralığında birim metrekare fiyatları bulunan konutlar olduğunu da ekleyerek sözlerine noktayı koydu. 

"KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!" Yorumlar

"KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!" Benzer Haberler


KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

Bugüne Kadar binlerce konut üreten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirmeyi planladığı konut projesiyle ilgili beklenen karar verildi. Sosyal konut projesiyle ilgili değişiklik belediye meclisinde yapılan oylamadan geçerken, hangi karara ret oyu verildi? İşte merakla beklenen projenin detayları.... KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!

KİPTAŞ, Pendik Malazlar Arazisine Konut Yapıyor!

KİPTAŞ, Pendik Malazlar Arazisine Konut Yapıyor!

Pendik'te TEM bağlantı yolu üzerinde bulunan Malazlar Kibrit Fabrikası arazisine konut yapım izni çıkmadı. Şirket yetkilileri ise kat karşılığında araziyi KİPTAŞ'a teslim edecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KİPTAŞ'a 15 katlı konut için izin verdi.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ ile Anlaşma Sağlandı!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ ile Anlaşma Sağlandı!

KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!. Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde KİPTAŞ'la anlaşma yapıldığını, yakında bu konuyla ilgili bilgileri kamuoyuna aktaracaklarını ifade eden Belediye Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2017 yılı içerisinde Beyoğlun'da büyük bir kentsel dönüşüm yaşanacağını ifade etti.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe üzerinde sıkıntıya giren Vartaş ve Anka'nın projeleri için çözüm imzaları atılmış durumda. Finansma desteğini İller Bankası yapacak. İnşaatları Kiptaş tarafından yapılacak. Kitap 5 Şubat'ta Fikirtepe'ye giriyor. . KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!

Kiptaş Çatalca Konutları Teslim Tarihi Ocak 2018

Kiptaş Çatalca Konutları Teslim Tarihi Ocak 2018

İstanbul üzerinde planlı yapılaşma ve şehir yakışır konutlar yapımı konularında yıllardır büyük hizmetler veren KİPTAŞ, konut edindirme hedefiyle gerçekleştirmiş olduğu projelere birini daha eklemişti ve Kiptaş Çatalca projesini ortaya koydu.

KİPTAŞ Çatalca Konutları Fiyatları

KİPTAŞ Çatalca Konutları Fiyatları

İstanbul’un Çatalca bölgesinde KİPTAŞ tarafından hayata geçirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları projesi kapsamında 6 katlı olan 180 adet blok halinde tasarlanan 2+1 şeklindeki 2 bin 138 adet daire bulunmaktadır. KİPTAŞ Çatalca Konutları projesi kapsamında yer alan dairelerin fiyatları haberimizde yer almaktadır…. KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Fiyat Listesi

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Fiyat Listesi

Devlet iştirakinden biri olan KİPTAŞ güvencesi ile Hadımköy bölgesinde hayata geçirilen Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap konut projesi kapsamında 3 ayrı etap bulunurken 3. Etap kapsamında 84 metrekarelik 2+1 daireler yer almaktadır. Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap projesindeki daire fiyatları haberimizde yer almaktadır…

KİPTAŞ'tan İstanbullulara 200 bin TL'nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!

KİPTAŞ'tan İstanbullulara 200 bin TL'nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!

Bugüne kadar binlerce vatandaşı ev sahibi yapan KİPTAŞ, dar gelirli vatandaşları da unutmadı. 2018 yılında kentsel dönüşüm çalışmalarıyla İstanbul'u yenilemeye devam edecek olan Kiptaş, dar gelirli vatandaşlar ile memurlar için yeni konut projelerini de hayata geçirmeyi planlıyor. İşte konut devinin yeni çalışmalarıyla ilgili merak edilenler...