KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!

KİPTAŞ, 15.000 Yeni Konut Üretecek!
Editör: Nezaket DURU Gündem 19 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş, konut üretiminde büyük hareket kazandı. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından her alan ekonomik seferberliğin ilan edildiğinin altını çizdi ve, kendilerinin de konut sektöründe ismi geçtiği için toplanıp, ardından daire stoklarından startı verip, yeni yatırımların istişaresini gerçekleştirdiklerini vurguladı. KİPTAŞ olarak İBB ile gerçekleştirdikleri karşılıklı diyaloglarda seferberlik yapma yolunda karar kıldıklarına değinen Yıldırım, 2017 yılı itibarıyla başlayıp, 10 – 15.000 konutluk kentsel dönüşüm projesi, memur evleri ve hasılay paylaşım projeleri altına imza atacaklarını sözlerine ekledi.

15.000 konut üretimi hedefinin Esenler’de meydana geleceğini ileten Yıldırım, 70.000 – 80.000 konutluk kentsel dönüşüm projesinin bu proje dahilinde yer almadığını ifade eden Yıldırım, Silivri’de sosyal konut üretimi yapacaklarını, ardından Bahçeşehir’de bir memur konutu, 5. Levent’te ise kentsel dönüşüm projesi altına imza atacaklarını vurguladı.

Beykoz’da yine bir kentsel dönüşüm projesi düşündüklerini Pendik’te ise sanayi arsasının yine kentsel dönüşümle yenileceğini iletti. Adet olarak Sarıyer’de çok kapsamlı bir proje olmayacağını, fakat maddi değeri çok yüksek bir proje olacağının altını çizdi. 

Sosyal konuttan kastın, 1.600 TL ile 1.800 TL aralığında birim metrekare fiyatları bulunan konutlar olduğunu da ekleyerek sözlerine noktayı koydu. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com