Kavaklar'ın Konut Projesi Başka Yüklenici Firmaya Devredilecek!

Kavaklar'ın Konut Projesi Başka Yüklenici Firmaya Devredilecek!

FETÖ soruşturması çerçevesinde TMSF tarafından kayyum atanan şirketler arasında yer alan Kavuklar Grubu'nun konut projesi, kat karşılığı devam ettirilecek.

İzmir'de devam etmekte olan FETÖ / PDY soruşturma çerçevesinde TMSF tarafından kayyum ataması yapılan şirketler arasında bulunmakta olan Kavuklar Grubu'nun konut projesi, kat karşılığında farklı bir yüklenici firmaya devredilecek.

Grup kapsamında bulunan akaryakıt ve otomotiv şirketlerinin kar getirci faaliyetlerine devam edebilmesi adına kaynak yaratma arayışına girmiş olan kayyum heyeti, pasif konumda yer alan gayrimenkullerin satış işlemleri için bir rapor düzenleyerek, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na söz konusu raporu iletti.

Bakanlığın onayının ardından ekspertiz değerleri kapsamında satış sürecine resmen başlayan heyet, 20 Mart tarihinde düzenlemiş olduğu açık artırmalarda 4 grup gayrimenkul için yaklaşık olarak 50.000.000 TL'lik teklifi bünyesine kattı.

Satış sürecinin sona ermesi adına işlemlerini büyük bir hızla devam ettirmekte olan heyet, diğer gayrimenkuller içerisinde 13 ve 14 Nisan 2017 tarihleri adına açık artırma ilanına çıkmış durumda.

Toplam başlangıç bedeli 21.818.000 TL olan 38 gayrimenkul arasında başlangıç bedeli 5.000.000 ve üzerinde olan Bayraklı İlçesi Mansuroğlu Mahallesi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yer alan araziler dikkatleri üzerine topluyor. 

Bu açık artırmalar kapsamında Mansuroğlu Mahallesi üzerinde bulunan 28 parça arsayla Menderes İlçesinde bulunan depolarda satışa konu olacaklar. Kayyum heyeti, Kavuklar Grubu'nun henüz inşaat süreci başlamamış olan 1.198 konutluk Altındağ Konutları Projesi için de 20 Nisan tarihinde kat karşılığı inşaat ilanına çıkmış durumda.

Bornova İlçesine bağlı Altındağı semtinde, 183.203 metrekare inşaat alanına sahip projede %39 kat karşılığıyla başlayacak olan açık artırma görüşmeleri için 1.000.000 TL katılım teminatı istenmekte.

Açık artırmaların ekspertiz değerlerinin üzerinde fiyatlarla artırmaya sunulduğunu aktaran yetkililer, satışlardan 200.000.000 TL'lik gelir elde edilmesinin hedefler dahiline eklendiğinin altını çizdi.

Söz konusu gelirin ise otomotiv ve akaryakıt sektörleri üzerinde yer alan firmalar için, tulumbaya verilecek su fonksiyonunu barındırdığını aktaran yetkililer, şirketlerin kar eder bir yapıya ulaşım sağlamasını ve toplam olarak 600.000.000 TL'yi bulan borçların ödenmesini hedef edinmiş olduklarını aktardı.

Etiketler : Şirket Haberleri