Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!

truck

Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinin 2018 yılında Ramazan ayında hizmet vermeye başlaması öngörülüyor. Bu çerçeve dahilinde tam 1 yıllık süreçte, bu caminin tamamen kendine hayran bırakacak bir mimariyle ön plana çıkması planlanıyor.

Baruthane, Kalkancı ve Karasamsun Mahallelerinin bir araya geldiği Komşu İftarı'nda konuşma gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mimarisi ile Türkiye'ye örnek olarak kendini göstermiş Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinin 2018 yılı Ramazan ayınd açılışını yapmayı planladıklarının altını çizdi.

Komşu İftarları çerçevesinde Ramazan ayının 23. gününde gerçekleştirilen iftar programı Kalkancı, Karasamsun ve Baruthane Mahallelerindeki vatandaşları bir araya getirdi. İftar alanına gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mahalleli tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Tok, 7 yaşından 70 yaşına kadar herkesin aynı iftar sofrasında yer aldığı Komşu iftarları çerçevesinde gönüllerin bir arada yer aldığı noktasında memnuniyetini dile getirdi.

İlkadım'da  bulvar üstü mahalle olarak adlandırılan Baruthane, Kalkanca ve Karasamsun'da 2004 - 2009 yılları belediye başkanlığı döneminde imar çalışmaları altına imza atarak bölgeyi cazibe merkezi haline getirdiklerini aktaran Tok, Bu dönem içerisinde de 2014 yılı seçimlerinin ardından göreve geldikten hemen sonra, gerçekleştirmiş oldukları büyük ve kapsamlı yatırımlarla da Kalkancı ve Baruthane Mahallelerini şehrin en elit mahalleleri olarak ön plana çıkardıklarını kaydetti. Bu bölge üzerinde gerçekleştirmiş oldukları Medeniyet Yolu, yapımı devam eden Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesi, çocuk parkları, halı sahalar ve çevre düzenlemeleriyle beraber ilçeyi göç alan bir ilçe statüsüne yükselttiler.

Gelecek Ramazan ayında cami külliyede teravih namazı kılmayı Allah'tan dileyen  Tok, 2018 yılı Ramazan ayında mimarisiyle gözleri kamaştıran 6.5 dönüm alan üzerinde inşa edilen ve 5.000 kişi kapasiteli, 200 araç kapasiteli, toplantı salonları ve eğitim merkezleriyle beraber dev bir eser şeklinde hayata geçirilecek olan cami ve külliyenin açılışı gerçekleştirilecek. Bu mimarisiyle dikkatleri üzerinde toplayan muhteşem cami ve külliyede teravih namazı kılmayı Alah'tan diledi. 

"Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!" Yorumlar

"Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!" Benzer Haberler


Karadeniz Bölgesi Geleneksel Mimarisi

Karadeniz Bölgesi Geleneksel Mimarisi

Farklı inşa sistem yapılarının kullanıldığı Geleneksel Karadeniz mimarisinde özgünlükten ödün verilmeden yapılan evler, her mevsim yağışlı olan havaya karşı da savunmalı olarak tasarlanmıştır. Karadeniz Bölgesi’nin genelinde etkili olan doğa koşulları ve engebeli arazinin yapılanma üzerinde önemli etkileri görülür. . Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!

Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Tren Hattıyla Birbirine Bağlanacak!

Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Tren Hattıyla Birbirine Bağlanacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle aynı çatı altında toplandı. Projelere yönelik bilgi aktarımında bulunan Arslan, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in tren hattıyla birbirine bağlanacak olduğunun altını çizdi.

Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!

Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!

Karadeniz'de Yer Alan En Büyük Cami 2018 Yılında Hizmet Vermeye Başlayacak!. Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinin 2018 yılında Ramazan ayında hizmet vermeye başlaması öngörülüyor. Bu çerçeve dahilinde tam 1 yıllık süreçte, bu caminin tamamen kendine hayran bırakacak bir mimariyle ön plana çıkması planlanıyor.