İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!

truck

Knight Frank tarafından 2017 yılının ilk çeyreğinde emlak fiyatları artışını çerçevesi dahiline alan ve verileri ortaya çıkaran rapor yayınlandı. Rapora göre, İzmir'de %19,2'lik rakama ulaşan fiyat artışı, İstanbul'da %12,2 oranına, Ankara'da ise %10,1 oranına ulaştı.

İngiltere merkezli gayrimenkul firması Knight Frank'ın 2017 yılının ilk 3 aylık dönemine yöenlik emlak fiyatları artış raporu yayınlandı. 150 dünya şehrini çerçevesi dahiline alan rapora göre, İzmir'de %19,2'lik oranı bulan yıllık fiyat artışı İstanbul'da %12,2 oranında, Ankara'da ise %10.1 oranına ulaşım gösterdi.

Mart 2017 itibarıyla 150 şehirdeki yıllık ortalama fiyat artışı %6.9 olarak belirlendi. 23 şehirde emlak fiyatlarının artış göstermesi beklentiler dahilinde yer alırken, 27 şehirde ise bu fiyatlar düşüş sergiledi.

Raporda en çok dikkat çeken konu artışın söz konusu olduğu 20 şehrin 12'sinin Çin şehirlerinin olması, İlk 10'da ise çin şehirlerinin dışında yalnızca Kanada'dan Toronto ve Hamilton ile Norveç'in başkenti Oslo kendini gösteriyor. 

Hollanda'nın emlak fiyatları artışında ilk sıralara yerleşmeye başladığının altı çizilen raporda, Ülkenin 4 büyük şehri olan Amsterdam'ın, Rotterdam'ın, utrecht'in, Lahey'in 2017 yılı Mart ayı öncesindeki 1 yıl içerisinde, %10 oranında fiyat artışının söz konusu olduğu vurgulandı.

İspanya'nın Barcelona şehri ve Portekiz'in başkenti Lizbon'da fiyat artışlarının %10'luk rakamın altında kaldığı iletilirken, sıralamadıki 20 ABD Şehri içinde en fazla fiyat artışının %12,2'lik oranla Seattle'da olduğu iletildi.

2017 yılının ilk çeyreğindeki ortalam %6,9'luk fiyat artış düzeyi en son 2013 yılının son çeyreğinde meydana geldi. 2014 yılının ilk 3 aylık döneminde %6 oranına gerileyen emlak fiyatlarındaki artış, 2015 yılının ikinci çeyreğinde %3,2 oranına kadar geriledi. Emlak fiyat artışları ise 2016 yılının son 3 aylık döneminde %6,7 olarak meydana geldi. 

"İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!" Yorumlar

"İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünya Sıralamasına Girdi!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.