İstanbul’daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!

İstanbul’daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 11 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla İstanbul genelinde cadde düzenleme işi ihalesi yapıldı. Düzenleme işinin yer teslimiyle birlikte toplam olarak 925 gün sürmesinin planlaması yapıldı.

İstanbul genelinde cadde düzenleme işi ihalesine göre yer alan konum sayısı 71 olarak belirlendi. Düzenleme gerçekleştirilecek olan konumlar arasında Taksim Beyoğlu’ndaki Şişhane Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane bölgesi, Piyalepaşa Bulvarı-Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi bulunuyor. Bakırköy’de Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, İncirli Caddesi, İstanbul Caddesi, Florya Caddesi, Bahçelievler’de Şirinevler Kent Meydanı yer alıyor.

Tarihi Yarımada’nın önem seviyesi en büyük ulaşım yollarını meydana getiren Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Aksaray’dan Beyazıt’a kadar uzanış gösteren Ordu Caddesi, Vezneciler’den Süleymaniye’ye kadar uzanış gösteren 16 Mart Şehitleri Caddesi’nin de tekrardan inşa edilmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Sirkeci Feribot İskelesi ve İTÜ arasnda kalan bölüm de tekrardan inşa aşamasına geçecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda açılacak olan ihale çerçevesinde düzenleme içerisine girecek bölgeler arasında şu konumlar kendini gösteriyor: 

“Büyükçekmece Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı, Güngören Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Küçükçekmece 27 Mayıs Caddesi, Zeytinburnu Abay Caddesi, Zübeyde Hanım
Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi, Bağcılar Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Bahçelievler Çavuşpaşa Caddesi, Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma Projesi, Çatalca Cevdet Barın Caddesi, Gaziosmanpaşa Meydanı, Küçükçekmece Aşık Veysel Caddesi.”

 

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com