İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!

truck

İstanbul'un en önemli cadde ve meydanları tekrardan düzenlenecek. 2.5 yılda tekrardan inşa edilecek olan 71 adet cadde ve meydan için yakın zamanda ihaleye çıkılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla İstanbul genelinde cadde düzenleme işi ihalesi yapıldı. Düzenleme işinin yer teslimiyle birlikte toplam olarak 925 gün sürmesinin planlaması yapıldı.

İstanbul genelinde cadde düzenleme işi ihalesine göre yer alan konum sayısı 71 olarak belirlendi. Düzenleme gerçekleştirilecek olan konumlar arasında Taksim Beyoğlu'ndaki Şişhane Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane bölgesi, Piyalepaşa Bulvarı-Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi bulunuyor. Bakırköy'de Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, İncirli Caddesi, İstanbul Caddesi, Florya Caddesi, Bahçelievler'de Şirinevler Kent Meydanı yer alıyor.

Tarihi Yarımada'nın önem seviyesi en büyük ulaşım yollarını meydana getiren Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Aksaray'dan Beyazıt'a kadar uzanış gösteren Ordu Caddesi, Vezneciler'den Süleymaniye'ye kadar uzanış gösteren 16 Mart Şehitleri Caddesi'nin de tekrardan inşa edilmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Sirkeci Feribot İskelesi ve İTÜ arasnda kalan bölüm de tekrardan inşa aşamasına geçecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda açılacak olan ihale çerçevesinde düzenleme içerisine girecek bölgeler arasında şu konumlar kendini gösteriyor: 

“Büyükçekmece Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı, Güngören Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Küçükçekmece 27 Mayıs Caddesi, Zeytinburnu Abay Caddesi, Zübeyde Hanım
Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi, Bağcılar Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Bahçelievler Çavuşpaşa Caddesi, Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma Projesi, Çatalca Cevdet Barın Caddesi, Gaziosmanpaşa Meydanı, Küçükçekmece Aşık Veysel Caddesi.”

"İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!" Yorumlar

"İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!" Benzer Haberler


Tarihi Yarımada'daki Tescilsiz Arsalar Fatih Belediyesi'ne Teslim Edilecek!

Tarihi Yarımada'daki Tescilsiz Arsalar Fatih Belediyesi'ne Teslim Edilecek!

Tarihi yarımadada Koruma Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde bay pas edilmesi kararından 1 ay evvel Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Koruma Kurulu'nu devre dışı bıraktığı belirtildi.. İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!

Küçükçekmece Yeni Otopark ve Meydan Projesi'nin İhalesi Ocak 2018'de

Küçükçekmece Yeni Otopark ve Meydan Projesi'nin İhalesi Ocak 2018'de

Küçükçekmece Belediye Yanı Zeminaltı Otopark ve Meydan Düzenleme inşaatı yapım işi, Kamu İhale Kanunu’nun ilgili maddesine göre açık ihale usulü ile ihaleye çıkarılacak. Yaklaşık 12 bin 150 metrekarelik bir inşaat alanında imar edilecek projenin ihale tarihi de netleşmiş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imzası ile hayata geçirilecek projenin sözleşmesi imzalandıktan 5 gün sonra başlıyor.

Luxera Meydan ve Luxere Yenibosna Satışa Çıktı!

Luxera Meydan ve Luxere Yenibosna Satışa Çıktı!

İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!. Luxera Gayrimenkul, 3 farklı projesiyle markalı konut projeleri sektörüne girişini yapmış durumda. Luxera Residence, Luxera Meydan ve Luxera Yenibosna satışa çıkmış durumda!

Kastamonu'daki Tarihi Konaklar Restore Ediliyor!

Kastamonu'daki Tarihi Konaklar Restore Ediliyor!

Görevi devir almış olduğun günden günümüze kadar tarihi, kültürel ve modern şehircilik projeleriyle takdirleri üzerinde toplamış olan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 7/24 çalışmakta.. İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!

Luxera Yenibosna ve Luxera Meydan Projeleri Satışı Şubat'ta Başlıyor!

Luxera Yenibosna ve Luxera Meydan Projeleri Satışı Şubat'ta Başlıyor!

Markalı konut projeleri sektörüne giriş sağlamış olan Luxera Gayrimenkul, yapmış olduğu projelerle dikkatleri üzerinde topluyor. Luxera Gayrimenkul avantajlı fiyatlarıyla daire sahibi olma fırsatını sunmakta.

Anteks'in Antalya'daki gayrimenkulleri 113 milyon liradan satışta

Anteks'in Antalya'daki gayrimenkulleri 113 milyon liradan satışta

Ataç Grubu'na ait Anteks'in Antalya'daki fabrikaları 113 milyon 593 bin 556 lira tahmini bedelle icradan satışa çıktı. . İstanbul'daki 71 Meydan Tekrardan İnşa Edilecek!

Meydan Çekmeköy projesi ne zaman teslim edilecek?

Meydan Çekmeköy projesi ne zaman teslim edilecek?

Çekmeköy bölgesinin en yeni projelerinden biri olan Meydan Çekmeköy, sizlere özel fırsatlar sunmaya devam ediyor. Ev alacaklara büyük kolaylıklar sunan Meydan Çekmeköy, kişiye özel ödeme seçenekleri sayesinde herkesin de ev sahibi olmasına olanak sunuyor.

Tüm markalar Kartal'da Vista Çarşı ve Vista Meydan'da toplanıyor!

Tüm markalar Kartal'da Vista Çarşı ve Vista Meydan'da toplanıyor!

Birçok yeniliği bünyesinde barındıran Propa Vista projesinde, site sakinleri tüm gündelik ihtiyaçlarını “Vista Çarşı”da karşılayabilecek; proje önünde tasarlanan “Vista Meydan” önemli bir buluşma noktası olacak..