İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

truck

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı projesi 2 farklı projeyle birlikte çakıştığı ve sıkıntı yarattığı gerekçesiyle birlikte revize edilip tekrardan ihale sürecine girecek. En düşük teklifi veren Alarko Holding, konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da yer alacak olan ilk havaray için özel olarak yapılan ihale, maliyetlerin değişim göstermesiyle birlikte tekrardan yapılacak. İptal edilen ihale, yakın zamanda bir kez daha gerçekleştirilecek.

İki farklı projeyle çakışan havaray projesi, tekrardan düzenlenecek ve bununla birlikte ihale süreci sil baştan olacak. 15 kilometre uzunluğu bulunan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nın inşa çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Ocak 2017 tarihinde ihale açılmıştı. Resmi olarak bu ihale 25 Temmuz 2017 tarihinde iptal kararı aldı.

En düşük teklifi veren Alarko Holding ise geçen hafta Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) ihale iptaline yönelik bir takım açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklama ise iptal edilmesinin asıl gerekçesini en ince ayrıntısına kadar netleştirdi.

D-100 Karayolu Çobançeşme güzergahından start alan Olimpiyat Stadı'na kadar ilerlemekte olan ve Kuzey Marmara otoyoluna entegrasyon yapılan Olimpiyat Yolu Projesiyle birlikte Küçükçekmece - Halkalı Meydanı ve Çevresi Yol Kavşak Uygulama Projesi'nin havaray hattı projesiyle çakıştığı yönünde bir açıklama yapıldı.

Bu iki proje dikkate alındığında revizyon ihtiyacının meydana geldiğinin altı çizilerek, yapılacak proje revizyonlarının yapım maliyetini artıracağına yönelik de bilgilendirmede bulunuldu. 

"İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!" Yorumlar

"İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!" Benzer Haberler


Küçükçekmece-Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı 2019 Yılında Hizmete Açılıyor!

Küçükçekmece-Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı 2019 Yılında Hizmete Açılıyor!

Yolculuk süresini toplam olarak 27 dakikaya kadar düşürecek olan Küçükçekmece-Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı 2019 yılında resmen hizmet vermeye başlayacak. Bu kapsamda ulaşım alanında İstanbul 1 kademe daha ilerleyip, ulaşım problemine çözümde bir adım daha yaklaşmış olacak. 2019 yılına kadar gün yüzüne çıkacak olan ulaşım projeleri tüm gözler tarafından merakla beklenmekte.. İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

Kadıköy-Maltepe-Kartal Havaray Projesine Yönelik Çalışmalar Başlamış Durumda!

Kadıköy-Maltepe-Kartal Havaray Projesine Yönelik Çalışmalar Başlamış Durumda!

Kadıköy üzerinde iki büyük proje için yeşil ışık yanmış durumda.Kadıköy-Maltepe-Kartal Havaray projesinde çalışmalar start alırken, İBB, güzergahını belirlemiş olduğu Kadıköy - Üsküdar Havaray Projesi'ni ise hayata geçirmek için kollarını sıvamış durumda. Ulaşım alanında İstanbul bugüne kadar en bereketli zamanlarını yaşıyor.

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Çalışmaları Son Durum

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Çalışmaları Son Durum

İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe'ye yapılan projeleri hakkında bilgi aktarımında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy - Kartal Havaray Hattı projesinin çalışmalarının büyük bir hızla devam etmekte olduğunu iletti.

İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı projesi 2 farklı projeyle birlikte çakıştığı ve sıkıntı yarattığı gerekçesiyle birlikte revize edilip tekrardan ihale sürecine girecek. En düşük teklifi veren Alarko Holding, konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulundu.. İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!