İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

truck

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı projesi 2 farklı projeyle birlikte çakıştığı ve sıkıntı yarattığı gerekçesiyle birlikte revize edilip tekrardan ihale sürecine girecek. En düşük teklifi veren Alarko Holding, konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da yer alacak olan ilk havaray için özel olarak yapılan ihale, maliyetlerin değişim göstermesiyle birlikte tekrardan yapılacak. İptal edilen ihale, yakın zamanda bir kez daha gerçekleştirilecek.

İki farklı projeyle çakışan havaray projesi, tekrardan düzenlenecek ve bununla birlikte ihale süreci sil baştan olacak. 15 kilometre uzunluğu bulunan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nın inşa çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Ocak 2017 tarihinde ihale açılmıştı. Resmi olarak bu ihale 25 Temmuz 2017 tarihinde iptal kararı aldı.

En düşük teklifi veren Alarko Holding ise geçen hafta Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) ihale iptaline yönelik bir takım açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklama ise iptal edilmesinin asıl gerekçesini en ince ayrıntısına kadar netleştirdi.

D-100 Karayolu Çobançeşme güzergahından start alan Olimpiyat Stadı'na kadar ilerlemekte olan ve Kuzey Marmara otoyoluna entegrasyon yapılan Olimpiyat Yolu Projesiyle birlikte Küçükçekmece - Halkalı Meydanı ve Çevresi Yol Kavşak Uygulama Projesi'nin havaray hattı projesiyle çakıştığı yönünde bir açıklama yapıldı.

Bu iki proje dikkate alındığında revizyon ihtiyacının meydana geldiğinin altı çizilerek, yapılacak proje revizyonlarının yapım maliyetini artıracağına yönelik de bilgilendirmede bulunuldu. 

"İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!" Yorumlar

"İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!. TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek.

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Yakacık'da yükselen 13 ve 12 katlı iki bloktan oluşan, ulaşım ve manzara avantajıyla dikkatleri üzerine çekmekte olan proje, merkezi yakın olduğu halde çok sakin ve huzurlu bir alanda yaşamak isteyenlere kapılarını açıyor.. İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur İnşaat A.Ş. ve Onur Çimento Yapı A.Ş. tarafından yapılmakta olan Onur Park Life İstanbul projesinde %5 peşinat, %0,44 faiz oranıyla 120 ay vadeli ödeme avantajı sunulmakta.. İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

Yaklaşık olarak 5.2 milyar metrekare alanında bulunan İstanbul üzerinde yol ve göl tarzında değerinin artması mümkün olmayan alanlar dışarısında kalmakta olan bölgelerin toplam değeri 2 trilyon dolar olarak belirlendi.

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

Meteorolojiden edinilmiş bilgiler neticesinde İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Hafta içerisinde gönderilen bilgilere bakıldığında ülkenin büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor. İstanbul hava durumuna göre ise 28.12.2016 Çarşamba günü kar yağışı beklenmekte.