İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!

İstanbul Havaray İhalesi, Tekrardan Yapılacak!
Editör: Vahap AYZET Gündem 1 Ağustos 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul’da yer alacak olan ilk havaray için özel olarak yapılan ihale, maliyetlerin değişim göstermesiyle birlikte tekrardan yapılacak. İptal edilen ihale, yakın zamanda bir kez daha gerçekleştirilecek.

İki farklı projeyle çakışan havaray projesi, tekrardan düzenlenecek ve bununla birlikte ihale süreci sil baştan olacak. 15 kilometre uzunluğu bulunan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı’nın inşa çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Ocak 2017 tarihinde ihale açılmıştı. Resmi olarak bu ihale 25 Temmuz 2017 tarihinde iptal kararı aldı.

En düşük teklifi veren Alarko Holding ise geçen hafta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ihale iptaline yönelik bir takım açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklama ise iptal edilmesinin asıl gerekçesini en ince ayrıntısına kadar netleştirdi.

D-100 Karayolu Çobançeşme güzergahından start alan Olimpiyat Stadı’na kadar ilerlemekte olan ve Kuzey Marmara otoyoluna entegrasyon yapılan Olimpiyat Yolu Projesiyle birlikte Küçükçekmece – Halkalı Meydanı ve Çevresi Yol Kavşak Uygulama Projesi’nin havaray hattı projesiyle çakıştığı yönünde bir açıklama yapıldı.

Bu iki proje dikkate alındığında revizyon ihtiyacının meydana geldiğinin altı çizilerek, yapılacak proje revizyonlarının yapım maliyetini artıracağına yönelik de bilgilendirmede bulunuldu. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com