İnşaat Ytong Fiyatları

truck

Yapısındaki hava kabarcıklarından dolayı gazbeton olarak da adlandırılan ytong özellikle de nefes alan yapısı sayesinde son yıllarda inşaatlarda en çok tercih edilen inşaat malzemelerinden olmaya devam ediyor. Çeşitleri kadar özellikleri de çokça olan ytong neden kullanılmalı, maliyetleri nedir?

Yapısındaki hava kabarcıklarından dolayı gazbeton olarak da adlandırılan ytong özellikle de nefes alan yapısı sayesinde son yıllarda inşaatlarda en çok tercih edilen inşaat malzemelerinden olmaya devam ediyor. Ayrıca yapısındaki milyonlarca gözenek sayesinde kullanıldığı yapılarda ısı yalıtım malzemesi kullanım ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Çeşitleri kadar özellikleri de çokça olan ytong’un peki maliyetleri ne kadar? Ortalama bir inşaatta kullanılması gereken ytong miktarı ve maliyeti nedir?

Kuvarsit veya kum ile çimento, kireç ve suyun birleşiminde elde edilen ytong geri dönüşümü yapılabildiği gibi üretim esnasında hava kirliliği de minimumdur. Tuğla ve beton gibi diğer yapı malzemelere göre daha hafiftir. Esnek bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla işlenebilir, matkap ile delinip, testere ile kesilebilmektedir. Tesisat döşemelerinde de kolaylıkla kanal açılabilmektedir. Başta da belirttiğimiz gibi gözenekli yapısı sayesinde ısı ve ses yalıtımını standartlara uygun olarak sağlamaktadır.

Yangına karşı dayanaklı olması sebebiyle yangın duvarlarının yapımında öncelikli olarak tercih edilir. Hafif yapısı sayesinde yapıların depreme karşıda dayanıklı olmasını sağlayan ytong, enerji tasarrufu konusunda da ekonomiktir. Milimetrik ölçülerde üretildiği için düzgün yüzeyiyle sıva işlemlerinde işçilik maliyetleri azaltır.  Duvar bloğu, ısı yalıtım plağı, çatı plağı, döşeme plağı gibi çeşitleri bulunan ytong, yapıların birçok bölümünde kullanılırken yapıların yazın serin kışında sıcak olmasını sağlar.

İnşaat Ytong Fiyatları

İnşaat Ytong Fiyatları

Ytong Duvar Blokları; betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike gibi yapı sistemlerinde dış ve iç kısımlarından dolgu duvar malzemesi olarak tercih edilir. yığma yapılarda ise taşıyıcı dış ve iç duvar malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çabuk kırılabilen bir yapıya sahip olduğu için inşaatlarda kullanılırken ytong ustalarından destek almanızda fayda vardır. Yangın duvarlarında da tercih edilen duvar blokları çeşitli ölçülerde üretilmektedir. Tek geçmeli, çift geçmeli ve düz duvar blok olarak üretilen ytongların adet satış fiyatı KDV dahil 2 TL gibi uygun fiyatlardan başlamaktadır. İnorganik yapısı ile sağlık açısından da rahatlıkla tercih edebileceğiniz ytongun toplam maliyet hesaplaması hakkında firmanızla görüşebilirsiniz.

İnşaat Ytong Fiyatları

"İnşaat Ytong Fiyatları" Yorumlar

1 YORUM
  1. Muvaffak GÖZAYDIN 2 Temmuz 2017 22:59

    20 tane 20 x 25 x 60 cm ytong tuğlaya ihtiyacım var . Nereden alabilirim . İnternetten satış yapan var mı ? Teşekkürler .

"İnşaat Ytong Fiyatları" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. İnşaat Ytong Fiyatları

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

Ülkemiz çapında sürekli olarak gelişmekte olan inşaat sektörüne bağlı olarak inşaat malzemeleri piyasası da gelişmeye devam etmektedir. İnşaat yapı malzemelerinin en önemlilerinden biri olan inşaat demiri ise piyasalarda sürekli değişkenlikler gösteren bir malzemedir. Günümüzde inşaat demirlerinin hangi bölgede ne kadar fiyata satıldığını ve 2017 yılı içerisinde nasıl olacağını belirten bir haber hazırladık. Ayrıntılar haberimizde…

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Ytong Fiyatları. Güncel olarak geçmiş olacağımız 2016 yılında iç ve dış problemlere, her türlü zorluğa göğüs geren inşaat sektörü, gelecek yıl için kollarını sıvadı. İnşaatçılar, devam etmekte olan projelerinin yanında yeni projeler üretme içinde çok sıkı çalışmalar içerisine girdiler.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. İnşaat Ytong Fiyatları

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) merkezinde düzenlenmiş olan "İnşaat Sektörü Çalıştayı"na katılımını gerçekleştirdi.

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Konut sektöründe gelecek yıl hedefleri arasında en büyük hedefin kentsel dönüşüm olduğunu aktardı. Karataş, gelecek yıldaki çok büyük bir şekilde büyüme katetme beklentisi olarak her sene %2-3 olan büyüme hedefinin bu sene %5-6'yı beklediklerini aktardı.. İnşaat Ytong Fiyatları

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat; BanuEvleri Ispartakule 2'de 220 dairelik ve BanuEvleri Ispartakule 3'de 74 dairelik projeleriyle, Emlak Konut GYO liderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasına katılım gerçekleştirdiğini belirtti.

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor!

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor! "Turkuaz City"

Akkülah İnşaat, Karaman üzerinde 33.000 metrekare alan üstünde yapacak olduğu Turkuaz City adını verdiği projesi kapsamında zengin sosyal donatılarla beraber inşa edilecek. Akkülah, 500 dairelik Turkuaz City projesiyle estetik ve mimari açıdan Karaman'a büyük bir vizyon kazandıracak.