İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!

truck

Hükümet tarafından start verilen istihdam seferberliği tarihi rekorunu yaşadı. Yılın ilk 4 ayında 1.488.000 kişi inşaat sektöründe iş bulma şansı yakaladı. Ekonominin en büyük etkene sahip sektörü inşaatta toplam olarak 2.100.000 kişiye istihdam sağlandı.

Hükümet tarafından start verilen istihdam seferberliği çerçevesinde, Ocak - Şubat - Mart - Nisan ayında toplam olarak 1.488.000 kişilik ek istihdam söz konusu oldu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından alınan verilere bakıldığında nisan ayında işsizlik oranı, mart ayına kıyasla %1,2 oranında düşüş gösterdi. İşsizlik %10,5 ile son 10 aydaki en düşük seviyesine geriledi.

2017 yılının ocak ayında %13'e ilerleyen işsizlik oranı, hemen ardından gelen şubat ve mart döneminde sıra sıra %12,6 ve %11,7 olarak kendini gösterdi. 2016 yılının sonunda toplam olarak 26.669 kişi istihdam sağlarken, nisan sonu itibarıyla 1.488.000 kişiye ek istihdam sağlandı.

Nisan ayına yönelik istatistikler üzerinde göz gezdirildiğinde, hizmet ve inşaat sektörü dahilinde istihdam, Cumhuriyet tarihinde rekor kırdı. İki sektör 1 ay içerisinde nisan ayında sadece 93.000 kişiye yeni iş imkanı doğurdu. Ekonominin en büyük etkeni bulunan lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektöründe toplam olarak 2.100.000 kişi işinin başına geçti ve aktif istihdam sağlamaya başladı.

İnşaat sektörü, şimdiye kadar en yüksek istihdam oranıyla kendini gösterirken, işsizlik oranıda son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Artı olarak işsizliğin düşmesiyle toplum refahı ve kişi başına düşen gelirde az miktarda artış yaşandı. 

"İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!" Yorumlar

"İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

Ülkemiz çapında sürekli olarak gelişmekte olan inşaat sektörüne bağlı olarak inşaat malzemeleri piyasası da gelişmeye devam etmektedir. İnşaat yapı malzemelerinin en önemlilerinden biri olan inşaat demiri ise piyasalarda sürekli değişkenlikler gösteren bir malzemedir. Günümüzde inşaat demirlerinin hangi bölgede ne kadar fiyata satıldığını ve 2017 yılı içerisinde nasıl olacağını belirten bir haber hazırladık. Ayrıntılar haberimizde…

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!. Güncel olarak geçmiş olacağımız 2016 yılında iç ve dış problemlere, her türlü zorluğa göğüs geren inşaat sektörü, gelecek yıl için kollarını sıvadı. İnşaatçılar, devam etmekte olan projelerinin yanında yeni projeler üretme içinde çok sıkı çalışmalar içerisine girdiler.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) merkezinde düzenlenmiş olan "İnşaat Sektörü Çalıştayı"na katılımını gerçekleştirdi.

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Konut sektöründe gelecek yıl hedefleri arasında en büyük hedefin kentsel dönüşüm olduğunu aktardı. Karataş, gelecek yıldaki çok büyük bir şekilde büyüme katetme beklentisi olarak her sene %2-3 olan büyüme hedefinin bu sene %5-6'yı beklediklerini aktardı.. İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat; BanuEvleri Ispartakule 2'de 220 dairelik ve BanuEvleri Ispartakule 3'de 74 dairelik projeleriyle, Emlak Konut GYO liderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasına katılım gerçekleştirdiğini belirtti.

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor!

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor! "Turkuaz City"

Akkülah İnşaat, Karaman üzerinde 33.000 metrekare alan üstünde yapacak olduğu Turkuaz City adını verdiği projesi kapsamında zengin sosyal donatılarla beraber inşa edilecek. Akkülah, 500 dairelik Turkuaz City projesiyle estetik ve mimari açıdan Karaman'a büyük bir vizyon kazandıracak.