İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

truck

Hazır Beton Endeksi'nin Haziran ayına yönelik açıklanan verileriyle ilgili değerlendirme yapan Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, inşaat ve hazır beton sektöründeki hareketliliğin yılın 2.yarısında büyük bir şekilde artış gösterebileceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay düzenli bir şekilde hazırladığı ve sektördeki faaliyet, güven ve beklentiyi tamamen grafiklere döktüğü Hazır Beton Endeksi'nin 2017 Haziran ayına yönelik raporunu açıkladı. Hazır Beton Endeksi, haziran ayında 100,19 değerine düşüş yaşadı ve mayıs ayına kıyaslandığında %0.6 oranında gerileme kaydetti.

Türkiye Hazır Beton Birliği, Hazır Beton Endeksi'yle inşaat ve bununla ilişkili imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durumla birlikte beklenen gelişim ve yükselişleri tamamen meydana çıkardı. Raporda, son 3 aylık bölümde toplam olarak 100 değerinin üzerinde yer alan Faaliyet Endeksi'nin, mevsimsel geçişlere karşın hala haziran ayında eşiğin üzerinde seyretmesine vurgu yaptı. Güven Endeksi'nin ise her ay artış gösterdiğini ve bu aydada 100 değerine kadar ulaşım gösterdiğini sözlerine ekleyen Işık, hazır betondaki hareketliliğin halen istenilen seviyede olmadığına da dikkat çekti.

Aralık ayından günümüze kadar asla düşüş göstermeyen Faaliyet Endeksi'nin, haziran ayında mevsimsel geçiş yüzünden sağlanan etkiyle faaliyetteki yavaşlama sebebiyle %1,4'lük bir düşüş yakaladı. Ankete katılım gerçekleştiren sektör temsilcilerinin %47'lik bölümü haziran ayında satışların geçen aylara göre düştüğünün altını çizerken, %28 seviyesinde katılımcı ise satışlarda herhangi bir değişim meydana gelmediğini vurguladı. 

"İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!" Yorumlar

"İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) merkezinde düzenlenmiş olan "İnşaat Sektörü Çalıştayı"na katılımını gerçekleştirdi.

Ekonomi İnşaat Sektörü Aracılığıyla Yükseliyor, Kişi Başına Düşen Milli Gelir Arttı!

Ekonomi İnşaat Sektörü Aracılığıyla Yükseliyor, Kişi Başına Düşen Milli Gelir Arttı!

İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!. Türkiye İstatistik Kurumu milli gelir konusunda açıklama yaptı. 2015 yılında 9.130 dolar kişi başı düşen milli gelir, 2017 yılına hitaben 11.014 dolara çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu Başkanvekili Mehmet Aktaş, ekonomi istatistiklerinde en önemli değişim inşaatta yaşandı dedi.

Gayrimenkul Sektörü 2023 Yılında Mega Projelerle Taçlanacak!

Gayrimenkul Sektörü 2023 Yılında Mega Projelerle Taçlanacak!

Yeni Türkiye, Cumhuriyet'in 100.yılı için çok büyük hazırlıklar yapıyor. Ekonominin lokomotif sektörü olarak bilinen inşaat sektörüyse 2023 yılı için mega projelerle şahlanmayı bekliyor. Gelecek, ülkeler yerine mega kentlerin öne çıktığı gayrimenkul ortamına şahit tutulacak.. İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

Yeni Emlak Yasası'yla konut sektörü daha hızlı büyüyecek!

Yeni Emlak Yasası'yla konut sektörü daha hızlı büyüyecek!

TÜİK’in Ağustos 2016 konut satış istatistiklerine göre İstanbul'da Ağustos 2016'da 17 bin 503 konutun satışı yapıldı, bu konutların 390'ı yabancılara satıldı.

Gayrimenkul Sektörü Üzerinde Olan Teşvikler Artırılacak!

Gayrimenkul Sektörü Üzerinde Olan Teşvikler Artırılacak!

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, yabancılara özel teşvik modelinin uygulanabilecek olduğunu kaydetti. Uygulama, gayrimenkul de meydana gelmekte olan teşvikleri artışa geçirecek. . İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

İnşaat Sektörü, Yeni İmar Yönetmeliği İçin Hazır Değil!

İnşaat Sektörü, Yeni İmar Yönetmeliği İçin Hazır Değil!

Bursalı inşaat sektörü temsilcileri, yeni imar yönetmeliği üzerinde konuşma yapmak için bir araya geldiler. Temsilciler, inşaat sektörünün hazırlıklarını henüz tamamlayamadığını ve bu yılın sonuna kadar süre ihtiyaçlarının var olduğunu iletti.

Gayrimenkul Sektörü Farklı Boyuta Geçti!

Gayrimenkul Sektörü Farklı Boyuta Geçti!

Büyümenin en çok kendini gösterdiği gayrimenkul sektörü, 2002 yılından günümüze kadar birçok kez farklı boyutlara taşınarak, bi nevi kabuk değiştirdi. 15 yıl içerisinde çok daha nitelikli ve markalı konut olarak adlandırılmakta olan site tarzı projeler artış gösterirken, bu artış beraberinde konutların kalitesinde de çok büyük oranda artış meydana geldi.