İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!
Editör: Mutlu Dinçer Gündem 20 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay düzenli bir şekilde hazırladığı ve sektördeki faaliyet, güven ve beklentiyi tamamen grafiklere döktüğü Hazır Beton Endeksi’nin 2017 Haziran ayına yönelik raporunu açıkladı. Hazır Beton Endeksi, haziran ayında 100,19 değerine düşüş yaşadı ve mayıs ayına kıyaslandığında %0.6 oranında gerileme kaydetti.

Türkiye Hazır Beton Birliği, Hazır Beton Endeksi’yle inşaat ve bununla ilişkili imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durumla birlikte beklenen gelişim ve yükselişleri tamamen meydana çıkardı. Raporda, son 3 aylık bölümde toplam olarak 100 değerinin üzerinde yer alan Faaliyet Endeksi’nin, mevsimsel geçişlere karşın hala haziran ayında eşiğin üzerinde seyretmesine vurgu yaptı. Güven Endeksi’nin ise her ay artış gösterdiğini ve bu aydada 100 değerine kadar ulaşım gösterdiğini sözlerine ekleyen Işık, hazır betondaki hareketliliğin halen istenilen seviyede olmadığına da dikkat çekti.

Aralık ayından günümüze kadar asla düşüş göstermeyen Faaliyet Endeksi’nin, haziran ayında mevsimsel geçiş yüzünden sağlanan etkiyle faaliyetteki yavaşlama sebebiyle %1,4’lük bir düşüş yakaladı. Ankete katılım gerçekleştiren sektör temsilcilerinin %47’lik bölümü haziran ayında satışların geçen aylara göre düştüğünün altını çizerken, %28 seviyesinde katılımcı ise satışlarda herhangi bir değişim meydana gelmediğini vurguladı. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com