İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

truck

Hazır Beton Endeksi'nin Haziran ayına yönelik açıklanan verileriyle ilgili değerlendirme yapan Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, inşaat ve hazır beton sektöründeki hareketliliğin yılın 2.yarısında büyük bir şekilde artış gösterebileceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay düzenli bir şekilde hazırladığı ve sektördeki faaliyet, güven ve beklentiyi tamamen grafiklere döktüğü Hazır Beton Endeksi'nin 2017 Haziran ayına yönelik raporunu açıkladı. Hazır Beton Endeksi, haziran ayında 100,19 değerine düşüş yaşadı ve mayıs ayına kıyaslandığında %0.6 oranında gerileme kaydetti.

Türkiye Hazır Beton Birliği, Hazır Beton Endeksi'yle inşaat ve bununla ilişkili imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durumla birlikte beklenen gelişim ve yükselişleri tamamen meydana çıkardı. Raporda, son 3 aylık bölümde toplam olarak 100 değerinin üzerinde yer alan Faaliyet Endeksi'nin, mevsimsel geçişlere karşın hala haziran ayında eşiğin üzerinde seyretmesine vurgu yaptı. Güven Endeksi'nin ise her ay artış gösterdiğini ve bu aydada 100 değerine kadar ulaşım gösterdiğini sözlerine ekleyen Işık, hazır betondaki hareketliliğin halen istenilen seviyede olmadığına da dikkat çekti.

Aralık ayından günümüze kadar asla düşüş göstermeyen Faaliyet Endeksi'nin, haziran ayında mevsimsel geçiş yüzünden sağlanan etkiyle faaliyetteki yavaşlama sebebiyle %1,4'lük bir düşüş yakaladı. Ankete katılım gerçekleştiren sektör temsilcilerinin %47'lik bölümü haziran ayında satışların geçen aylara göre düştüğünün altını çizerken, %28 seviyesinde katılımcı ise satışlarda herhangi bir değişim meydana gelmediğini vurguladı. 

"İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!" Yorumlar

"İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

İnşaat Demiri 2018 Fiyatları

Ülkemiz çapında sürekli olarak gelişmekte olan inşaat sektörüne bağlı olarak inşaat malzemeleri piyasası da gelişmeye devam etmektedir. İnşaat yapı malzemelerinin en önemlilerinden biri olan inşaat demiri ise piyasalarda sürekli değişkenlikler gösteren bir malzemedir. Günümüzde inşaat demirlerinin hangi bölgede ne kadar fiyata satıldığını ve 2017 yılı içerisinde nasıl olacağını belirten bir haber hazırladık. Ayrıntılar haberimizde…

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2018 Planları

İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!. Güncel olarak geçmiş olacağımız 2016 yılında iç ve dış problemlere, her türlü zorluğa göğüs geren inşaat sektörü, gelecek yıl için kollarını sıvadı. İnşaatçılar, devam etmekte olan projelerinin yanında yeni projeler üretme içinde çok sıkı çalışmalar içerisine girdiler.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) merkezinde düzenlenmiş olan "İnşaat Sektörü Çalıştayı"na katılımını gerçekleştirdi.

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Konut sektöründe gelecek yıl hedefleri arasında en büyük hedefin kentsel dönüşüm olduğunu aktardı. Karataş, gelecek yıldaki çok büyük bir şekilde büyüme katetme beklentisi olarak her sene %2-3 olan büyüme hedefinin bu sene %5-6'yı beklediklerini aktardı.. İnşaat Sektörü, Yılın 2. Yarısında Büyük Hareket Kazanacak!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat; BanuEvleri Ispartakule 2'de 220 dairelik ve BanuEvleri Ispartakule 3'de 74 dairelik projeleriyle, Emlak Konut GYO liderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasına katılım gerçekleştirdiğini belirtti.

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor!

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor! "Turkuaz City"

Akkülah İnşaat, Karaman üzerinde 33.000 metrekare alan üstünde yapacak olduğu Turkuaz City adını verdiği projesi kapsamında zengin sosyal donatılarla beraber inşa edilecek. Akkülah, 500 dairelik Turkuaz City projesiyle estetik ve mimari açıdan Karaman'a büyük bir vizyon kazandıracak.