İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!

truck

Lacivert Gayrimenkul Kurucu ve İşletmecisi İbrahim Karademir, inşaat sektörünün 2002 yılından 2016 yılına kadar reel büyüme oranının 2.8 kat olduğunun altını çizdi.

25 yıla yakın bir süredir Ankara'da faaliyetlerine devam eden sektörün ileri gelen firmaları arasında yer alan Lacivert Gayrimenkul Kurucu ve İşletmecisi olan İbrahim Karademir, Ankara'da art arda yükselen ve inşa edilen lüks, modern ve çok nitelikli konut projelerinin inşaat sektörü ve yan sektörlere yönelik besleme sağladığını kaydetti.

Nitelikli projelerle sektörde rekabet ve yarış ortamının meydana geldiğini vurgulayan Karademir, inşaat sektörünün geleceğe yönelik çok parlak dönemlerinin var olacağını ve yaşanacağının altını çizdi. 2012 yılından 2016 yılına kadar inşaat sektöründe meydana gelen reel büyümenin 2.8 kat olduğuna dikkat çeken Karademir, Nitelikli konu ve iş yeri projelerinin inşaat sektöründe talebi artırdığınının altını çizerken, Arz - talep dengesinin sağlanmasının ise sadece bu sektörde ilerleme kaydedildiği takdirde olacağını aktardı.

Son zamanlarda Ankara'da gayrimenkul sektörü açısından çok önemli projeler altına imzaların atıldığını vurgulayan Karademir, Şehrin çok büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerinin yanında, konut, AVM, otel, ofis, plaza ve kamu projeleriyle çok büyük bir yatırım alanı durumu aldığını belirtti. Ümitköy, Çayyolu, Çankaya, Yaşamkent ve İnceğin ise en fazla gelişim yaşayan bölgeler olarak ön plana çıktığını ileten Karademir,  Bu bölgelerin üzerinde konumlandırılmakta olan çok sayıda projenin şehrin güzel, elit, lüks ve modern yaşamına katkı da bulunduğunu, Aynı zamanda bu söz konusu nitelikli ve fonksiyonlu projelerin, Ankara'nın batı tarafına doğru ilerleme kaydettiğinin göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Bu büyümenin Ankara'nın batı bölümünde yer alan arsa ve arazilerin fiyatında dalgalanma yaşanmasına sebebiyet verdiğini ileten Karademir, Ümitköy, Çayyolu, Çankaya, Yaşamkent ve İncek'in şehir merkezine olan yakın konumunun, havasının bol oksjine sahip olmasının, herhangi bir şekilde sosyal alan, park v.s. eksik olmaması, doğa ve şehir manzarasını tamamen aynı konumda bulundurması çok ciddi avantajlar sağlıyor değerlendirmesinde de bulundu. 

"İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!" Yorumlar

"İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!

İnşaat Demiri 2017 Fiyatları

İnşaat Demiri 2017 Fiyatları

Ülkemiz çapında sürekli olarak gelişmekte olan inşaat sektörüne bağlı olarak inşaat malzemeleri piyasası da gelişmeye devam etmektedir. İnşaat yapı malzemelerinin en önemlilerinden biri olan inşaat demiri ise piyasalarda sürekli değişkenlikler gösteren bir malzemedir. Günümüzde inşaat demirlerinin hangi bölgede ne kadar fiyata satıldığını ve 2017 yılı içerisinde nasıl olacağını belirten bir haber hazırladık. Ayrıntılar haberimizde…

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2017 Planları

İnşaat Sektörünün Devlerinin 2017 Planları

İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!. Güncel olarak geçmiş olacağımız 2016 yılında iç ve dış problemlere, her türlü zorluğa göğüs geren inşaat sektörü, gelecek yıl için kollarını sıvadı. İnşaatçılar, devam etmekte olan projelerinin yanında yeni projeler üretme içinde çok sıkı çalışmalar içerisine girdiler.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

İnşaat Sektörü İçin Çalıştay Düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) merkezinde düzenlenmiş olan "İnşaat Sektörü Çalıştayı"na katılımını gerçekleştirdi.

İnşaat Sektöründe Hedefler 2017 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Sektöründe Hedefler 2017 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Konut sektöründe gelecek yıl hedefleri arasında en büyük hedefin kentsel dönüşüm olduğunu aktardı. Karataş, gelecek yıldaki çok büyük bir şekilde büyüme katetme beklentisi olarak her sene %2-3 olan büyüme hedefinin bu sene %5-6'yı beklediklerini aktardı.. İnşaat Sektörü 14 Yılda Toplam 2.8 Kat Büyüme Gösterdi!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Hasanoğlu İnşaat; BanuEvleri Ispartakule 2'de 220 dairelik ve BanuEvleri Ispartakule 3'de 74 dairelik projeleriyle, Emlak Konut GYO liderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasına katılım gerçekleştirdiğini belirtti.

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor!

Akkülah İnşaat Karaman'a Proje Yapıyor! "Turkuaz City"

Akkülah İnşaat, Karaman üzerinde 33.000 metrekare alan üstünde yapacak olduğu Turkuaz City adını verdiği projesi kapsamında zengin sosyal donatılarla beraber inşa edilecek. Akkülah, 500 dairelik Turkuaz City projesiyle estetik ve mimari açıdan Karaman'a büyük bir vizyon kazandıracak.