Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!

truck

Girne - Çatalköy İmar Planı vizyon çalışmalarının öncesinde 12 Ocak 2017 Perşembe tarihinde Grand Pasha Otel'de kurum, kuruluş ve sicil toplum örgütllerini bilgilendirme amaçlı bir sunum yapılacak.

Girne - Çatalköy İmar Planı vizyon çalışmalarının öncesinde 12 Ocak 2017 Perşembe tarihinde Grand Pasha Otel'de kurum, kuruluş ve sicil toplum örgütllerini bilgilendirme amaçlı bir sunum yapılacak.

KKTC Şehir Planlama Dairesi, Girne Belediyesi ve Çatalköy Belediyesi iş ortaklığıyla yapılacak olan ve belirli bir noktaya getirilmiş, Girne - Çatalköy İmar Planı ile ilgili vizyon çalışmalarının öncesinde sunum düzenlenecek. Girne Belediyesi'nin yapmış olduğu açıklama neticesinde KKTC Şehir Planlama Dairesi, Girne Belediyesi, Çatalköy Belediyesi ve Girne Kaymakamlığı iş ortaklığında, devlet kurumları, odalar, sivil toplum örgütlerinin fikirleri toplanarak yürütülmekte olan Girne - Çatalköy İmar Planı çalışmaları çerçevesinde arazi kullanım çalışmaları, sosyo - ekonomik araştırma sonuçları, hane halkı anketi ve işyeri anketi verileri, mevcut durum raporu ve temelde belirlenen sorunlar ve eksiklikler hakkında bir sunum gerçekleştirileceği aktarıldı.

ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yapılan açıklama neticesinde, 2016 yılının şubat ayında başlamış olan söz konusu imar planıyla alakalı olan çalışmalar kapsamında arazi kullanım çalışmalarının tamama erdiği, kentin sosyo - ekonomik profilinin ortaya çıkarılmasıyla alaklı olan anktet artıştırmasının sonuçlarının açıklandığı iletildi. 

Arazi kullanım istatistiklerinin yanı sıra, hane halkı anketler, sayesinde de Girne ve Çatalköy Belediyeleri sınırları içerisinde bulnmakta olan sosyo - ekonomik durumun ortaya çıkartılması konusundaki çalışmaların da tamamlandığı iletildi. Bu çerçevede ekonomik yapı, halkın yaşadığı konuta ve konut çevresine yönelik memnuniyet seviyesi, yaşanmakta olan bölgeyle alakalı eğilimler ve memnuniyet, demografi ve benzeri konularda bölgeler ve mahalleler kapsamında sonuçlar elde edildiği aktarıldı.

Aynı zamanda, hane halkı anketlerinin yanında işyeri anketlerinin de analiz ve bulguları aracılığıyla şehir üzerinde bulunan sorunların gün yüzüne çıkması ve çözüm üretilmesi sağlanmasının planlandığı ifadelere dahil edildi.

Bütün bulgu ve analizlerin, söz konusu olan imar planının mevcut durum raporu içerisinde alakalı ekip aracılığıyla hazırlanmakta olduğu iletildi. İlgili rapor ve bütün bulguların sivil toplum örgütleriyle istişare halinde paylaşımı yapılarak, vizyon belirleme çalışmalarının hemen öncesinde bütün sivil toplum örgütlerine ve alakalı bütün kurum kuruluşlara teslim edilmesinin hedefler dahilinde olduğu belirtildi.

"Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!" Yorumlar

"Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!" Benzer Haberler


Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!

Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!

Girne - Çatalköy İmar Planı vizyon çalışmalarının öncesinde 12 Ocak 2017 Perşembe tarihinde Grand Pasha Otel'de kurum, kuruluş ve sicil toplum örgütllerini bilgilendirme amaçlı bir sunum yapılacak. . Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!