Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!

truck

Ajans Press, Türkiye'de gayrimenkulün alım ve satımına yönelik karnesini Temmuz ayının sonlarında olduğumuz şu günlerde çıkardı. Ajans Press'in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilerden yola çıkarak bir araya getirdiği değerlendirmelere göre, konut fiyatlarında ve bu fiyatların yanında aynı zamanda emlak vergisinde meydana gelen artış oranının medyada bir numaralı gündem maddesi olduğunu açıkladı. Aynı zamanda gündemde en fazla kalan konunun da yine gayrimenkul olduğunun bilgisini verdi.

Türkiye genelince Ocak - Haziran döneminde toplam olarak satışı yapılan konut sayısı 654.363 olarak meydana geldi. Konut satışlarında her zaman olduğu gibi yine en yüksek payın sahibi İstanbul olarak ön plana çıkıyor. İstanbul üzerinde Ocak ve Haziran dönemi ele alındığında satışı yapılan konut sayısı toplam olarak 114.356 olarak kendini gösterdi. Emlak satışlarında en düşük pay sahibi olan şehir ise 6 ayda 34 konut satışıyla Hakkari olarak meydana geldi.

Medya takibinin ilk ve en kapsamlı kuruluşu olan Ajans Press, Türkiye'nin emlak yönünden karnesini ortaya çıkardı. Ajans Prenss'in TÜİK'den aldığı net bilgiler neticesinde hazırladığı bilgiler ışığında ülkemizde bu yılın ilk dönemi satışı gerçekleştirilen konut sayısı ortaya çıkarıldı. 2016 yılının aynı döneminde bu rakam toplam olarak 630.799'du. PRNet tarafından yapılan araştırmaya göre Ocak ve Haziran dönemleri içerisinde " Emlak " konusuyla hazırlanan toplam haber sayısı ise 15.405 olarak belirlendi. Emlak ve konuta yönelik çıkarılan tüm haberler inceleme dahilinde alındığında ise konut fiyatlarında ve emlak vergilerinde meydana gelen "FİYAT ARTIŞININ" medyada en çok yer alan haber olduğuna dikkat çekildi. 

"Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!" Yorumlar

"Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak.

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!. Üsküdar sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış olan "dolgu" kararının sonrasında başka bir "dolgu" projesi de Beykoz'da ortaya çıkmış durumda. Torunlar Gayrimenkul'ün 49 yıllığına kiraladığı Beykoz Paşabahçe'deki Tekel Fabrikası'nın arazisine kazı, dolgu düzenlemesi yapacak.

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü olan Murat Kurum, son zamanlarda oluşan "Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüşe geçti" tartışmalarına son noktayı koydu. Son 1 ayda Türkiye'ye 4200 konut yaptık . Hiçbir şekilde ne krizimiz var ne balonumuz... 1 ay içerisinde toplamda 2000 konutun satışını tamamladık.. Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

CLK Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkul Enerjisi Raporu sonuçlarını açıkladı. Rapor neticesinde geçen yıl toplam olarak 478.466 taşınma işlemi gerçekleşti.. Gayrimenkul Sektörü, Medyanın Gündeminden Düşmüyor!

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Ev ya da işleri almak isteyenler, ödeyecekleri fiyatın mülkün gerçek değeri olup olmadığını bilmek istemektedir. Peki, gayrimenkul değeri nasıl belirlenir? Gayrimenkul değerinin belirlenmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Fikirtepe'nin en güzel bölgesinde inşasına devam edilen Mina Towers yatırımcılar için yeni açıklamalar da yapmaya devam ediyor.