Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!

truck

2.000.000 kişinin istihdamını gerçekleştiren ve 200'den fazla alt sektörü barındıran inşaat ve gayrimenkul sektörü 2017 yılında yeni bir rekor altına imza atma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 5 ayda yarım milyon satış gerçekleştirildi.

Ortalama olarak 2.000.000 kişinin istihdam ettiği ve 200'den fazla alt sektörü barındırmakta olan inşaat ve gayrimenkul sektörü bu yılı umutlu geçiriyor. Yapılan seçimler, hain terör saldırıları ve olayları, darbe girişimi tarzında çok sayıda olumsuz duruma karşılık, 2016 yılında 1.300.000 konut satışı gerçekleştirildi ve tarihi rekor altına imza atılmıştı.  Sektör bu yıl da bir rekor kırmak için tüm çaba ve gayretini harcıyor.

2017 yılı dahilinde Türkiye genelinde satışı yapılacak konut sayısının 1.500.000 olması bekleniyor. Türkiye'de konuta talebin büyük bir hızla devam ettiğine ve bu talebin asla kesilmeyeceğinden emin olduklarını vurgulayan gayrimenkul sektöründe oyuncu olarak yer alan mega firmalar, kamunun sağladığı desteklerle beraber kendi bünyelerinde gerçekleştirdikleri uygun ödeme planlı ve indirim kampanyalarıyla da bu 1.5 milyon hedefine ulaşım sağlamak için tm çaba ve gayretini harcıyorlar.

2017 yılında inşaat sektörü için çok sayıda düzenleme meydana getirildi. İlk olarak yabancıya yapılan konut satışlarının artış yaşaması için Türkiye üzerinden konut sahibi olan yabancılara vatandaşlık hakkının tanınacağı açıklandı ve yabancıya KDV muafiyeti verildi. Ardından ise yerli alıcılar için KDV düzenlemesi yapıldı. Eskiden %8 oranında ödenen KDV şuanda %1 oranında ödenirken, %18 ödenen KDV ise %8 oranına düşürüldü.

Yeni projeler üzerinden alım ve satım işlerini yürüten vatandaşlara sağlanacak olan indirim %10 civarında meydana gelmiş oldu. Gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri, ön ödemeli konut satış sözleşmeleri ve kat karşılığı sözleşmelerine yönelik alınan damga vergisi oranı ise %0 oranına çekildi ve alınmamaya başladı. Geçmiş dönemlerde ödenen bu verginin oranı ise %1 olarak ön plana çıkıyordu.

Tapu harçları binde 20 oranından, binde 15 oranına düşürüldü. 30 Eylül tarihine kadar geçerli olacak bu söz konusu indirim aracılığıyla bir konuta 500.000 TL veren birey 10.000 TL yerine, 7.500 TL tapu harcı ödemesi yapacak. Hükümet tarafından gerçekleştirilen düzenlemelerin dışında Emlak Konut'da çok sayıda kampanya altına imza atarak, sektörü destekleme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

"Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!" Yorumlar

"Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak.

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!. Üsküdar sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış olan "dolgu" kararının sonrasında başka bir "dolgu" projesi de Beykoz'da ortaya çıkmış durumda. Torunlar Gayrimenkul'ün 49 yıllığına kiraladığı Beykoz Paşabahçe'deki Tekel Fabrikası'nın arazisine kazı, dolgu düzenlemesi yapacak.

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü olan Murat Kurum, son zamanlarda oluşan "Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüşe geçti" tartışmalarına son noktayı koydu. Son 1 ayda Türkiye'ye 4200 konut yaptık . Hiçbir şekilde ne krizimiz var ne balonumuz... 1 ay içerisinde toplamda 2000 konutun satışını tamamladık.. Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

CLK Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkul Enerjisi Raporu sonuçlarını açıkladı. Rapor neticesinde geçen yıl toplam olarak 478.466 taşınma işlemi gerçekleşti.. Gayrimenkul Sektörü 2018 Yılını Rekorla Kapatacak!

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Ev ya da işleri almak isteyenler, ödeyecekleri fiyatın mülkün gerçek değeri olup olmadığını bilmek istemektedir. Peki, gayrimenkul değeri nasıl belirlenir? Gayrimenkul değerinin belirlenmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Fikirtepe'nin en güzel bölgesinde inşasına devam edilen Mina Towers yatırımcılar için yeni açıklamalar da yapmaya devam ediyor.