Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!
Editör: Vahap AYZET Kentsel Dönüşüm 8 Şubat 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesi olarak belirlenmiş Fikirtepe üzerinde son viraja girilmiş durumda. 5 senedir kentsel dönüşüm projelerinin uğraşıldığı fakat hiçbir ilerleme kaydedilmeyen bölgede bu yaz itibarıyla yaşamın başlaması hedefler dahilinde yer alıyor.

Fikirtepe’de bulunmakta olan 16 tane yapı adasının 36 tanesinde inşaat çalışmaları start alırken geri kalan 19 adada ise anlaşmalar tamamlanmış durumda ve ruhsat almak adına son hazırlıklar adına kollar sıvanmış durumda.

Bu yılın sonuna kadar geriye kalan 6 ada üzerinde var olan problemlerin çözüme kavuşmasıyla birlikte inşaatların bütün bölgeye yayılması beklenmekte. Fikirtepe Platformu Başkanı Nazmi Durbakayım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın son zamanda problemleri çözmek adına çok ciddi çaba içerisine girdiğini belirterek, bunun süreci oranda biçimde hızlandırmış olduğunu bildirdi.

Bakanlığın’da devreye girmesiyle birlikte bu yıl sonuna kadar bütün adalarda inşaatın start alacağını ve temellerin atılacağını tekrardan ifade eden Nazmi Durbakayım, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde bölgedeki tüm kentsel dönüşüm sürecinin sonuna gelineceğini ve Fikirtepe’de çok modern bir şehir kurulacağını vurguladı.

4 MAHALLE 61 ADA

Nazmi Durbakayım, Fikirtepe, Dumlupınar, Merpenköy ve Eğitim mahallellerinden oluşmakta olan 61 yapı adasından şu ana kadar aktif 36 ada üzerinde inşaat çalışmalarının başlamış olduğunu, Kalanlardan da ruhsatları hazırlanmış olanların varlığını aktardı.

Bu 36 ada dışarısında kalmakta olan 19 ada üzerinde anlaşmalar tamamen sonuca bağlantı ve bu doğrultuda ruhsat almak için hazırlıklar tüm hızıyla devam etmekte. Sorunlu olarak toplam olarak 6 ada bulunmakta. Bakanlığın son kararıyla bu yıl sonuna gelinmeden tüm adalar üzerinde temel atılacak denildi.

%120 PRİM POTANSİYELİ

Nazmi Durbakayım, projelere start verdikten sonra değer artışının %120 olduğunu vurgulayarak, Kentsel Dönüşüm söylentisi başlandığı anda birden bire fiyatlar uçuş gösterdi. Bölge çok ciddi ölçüde değer kazandı. Bu yerine göre değişim gösterde vatandaşın dairesinin değeri, olağan değerine değer katarak kat kat artış gösterdi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com