Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Yıkım İşi Sona Erdi!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Yıkım İşi Sona Erdi!
Editör: Zeynep Kaya Kentsel Dönüşüm 20 Ocak 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

216 metrekarelik alan üzerinde konumlanmış olan yapılarını müteahhit firmayla anlaşma sağlayamadığı için boşaltmamakta ısrarcı olan Aslsan Yılmaz ve eşi Şehriban Yılmaz’ın yaşam mücadelesi 1 ay önce gündemde duruyordu.

Haberden sonra önce firmanın kiralamış olduğu yıkım ekipleri, elektrik direğini yıktı evi elektiriksiz bıraktı ve evde elektrik olmadığından dolayı kombi çalışmadığı için doğalgazda gitmiş durumda. Hemen sonrasında su tesisatına da zarar verildi. En son ise geçilen hafta sonu evin çatısı kepçeyle yıkıldı ve ev yaşanmaz bir alana dönüştürüldü.

EVİMİ İSTİYORLAR

Bununla aynı gün evine hırsızlar girdi. Evde bulunan ziynet eşyaları ve bir miktar para çaldılar. Aslan ve Şehriban Yılmaz çifti, 40 sene boyunca yaşamış oldukları evi terketmek zorunda kalarak evlatlarının evinde yaşamaya başladı. Müteahhit firmayı savcılığa şikayet eden çift, Yuvalarını pazarlık konusu olarak öne sürmediklerini, kira yardımını ve mağdüriyet bedelini güvence altına aldıklarında zaten evi boşaltacaklarını ifade etti. Değişik oyunlar oynayarak evimi elimden almaya çalıştılar. Bunca olumsuzluktan sonraysa güvenlerinin tamamen yıkıldığını evleri artık vermelerinin mümkün olmadığını ilettiler. Hukuk mücadelesinde kararlı olan çift kararlarından dönmemekde hemfikir. 

Barsan yapı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çabuk ise Çatıya yapılan müdahalenin bilgileri dahilinde olmadığını söyledi. Yanlışlık sonucu olduğunu söyleyen Çabuk, konuyu araştırdıklarını iletti.

ATEŞ YAKIP NÖBET TUTUYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın denetimi ve kontrolü altına geçtiğimiz zaman diliminde girmiş olan Fikirtepe’de yıkım çalışmalarına start verilmesi için bütün yapıların tamamen boşaltılması gerekiyordu. Fakat, daha tahliyeler tamamlanmadan bakanlık müteahhit firmaya yıkım ruhsatını verdi. Barsan Yapı projede hafriyat çalışmalarına devam ediyorken, Yılmaz Ailesi yıkıntıların arasında adeta bir yaşam mücadelesi vermekte. Aslan Yılmaz ise evi yıkılmasın diye gündüzleri evin bahçesinde ateş yakıp nöbet tutuyor.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com