Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

truck

Maliye Bakanı Naci Ağbal konutların alım işlemi,satım işlemi ve kiralama işlemlerine yönelik internet dünyasının çerçevesinde çok büyük hareketliliğin var olduğunu iletti. Naci Ağbal konuya yönelik bir takım açıklamalar yaptı

Konutunu satışa çıkarma ve kiralama arzusunda olanlarla birlikte arsasını satmak isteyenlerin de teknoloji dünyasında bu alanda hizmet vermekte olan sitelere reklam ve ilan verdiklerini kendilerinin ise yeni birimleriyle birlikte buraları takip altına alacaklarını iletti.

Örnek olarak Kayseri'de bir konutu olduğunu ve konutu kiralamak istediğini, ama kiralamakla uğraşma arzusunda olmadığını söylerken, bir aracı internet sitesine konuta yönelik birtakım bilgilerin, fotoğrafların, özelliklerin girildiğini, kiralamak isteyen kişinin ödemesini internet sitesine yaptığını, söz konusu sitenin ise konut sahibine ödeme yaptığını sözlerine ekledi. Arada internet sitesinin de kendisine komisyon aldığını dile getiren Ağbal, İnternet sitesinin aracılık hizmetlerinden dolayı kazandığı geliri beyan etmesi gerektiğini vurgularken, konut sahibinin de kiraya verdiği evi beyan etmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Kendileri tarafından kurulacak olan yeni birim, sektör sektör, il il, faaliyet faaliyet bu alım ve satım olaylarını detyalı bir şekilde takip altına alacak. Arada komisyon yoksa, ticaret olmadığı için herhangi bir sorun olmadığını, ama bir kişinin söz konusu internet sitesi üzerinden, kredi kartı ödeme bilgilerini aldığıın. Kendilerinin siteyi gördüklerini ve vergi dairesinde kaydı olmadığı takdirde, resen vergi dairesine mükellef yapılacağını dile getirdi.

Ağbal, resen mükellef yapılması ile birlikte faaliyetlerin çok daha ince bir şekilde izlenecek olduğu ve aynı zamanda tüm bankalardan taraflarına yatırılan kendilerine iletilen bilgilerle birlikte bir karşılaştırmanın söz konusu olacağını belirtti. Ağbal, İnternet ilanında 1.000.000 $ satış gözüktüğünü, tapuda bunun 300.000 TL olduğunu. O ilanla tapudaki bilginin tutup tutmadığına da bakacak olduklarını (1.000.000 dolara satmadım pazarlık yapmadım diyebilir) belirtti. Kendilerinin yeni bir izaha davet müessesi getirdiklerini aktaran Ağbal, Mektup yazacaklarını ve o zaman izah et diyeceklerini iletti. İzahı yoksa vergi incelemesiyle bu ve bunun gibi kuruluşların direkt olarak üzerlerine gideceklerinin altını çizdi.

"Evini Satan Kişilere Çifte Takip!" Yorumlar

"Evini Satan Kişilere Çifte Takip!" Benzer Haberler


Tolga Karel, Beylerbeyi'ndeki evini satıyor

Tolga Karel, Beylerbeyi'ndeki evini satıyor

Son olarak oynadığı projeden parasını alamayan Tolga Karel, Beylerbeyi’ndeki üç katlı evini 1 milyon TL’ye satışa çıkardı. . Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

İlk Evini Alana Devlet 15.000 TL Destek Veriyor!

İlk Evini Alana Devlet 15.000 TL Destek Veriyor!

Devlet ilk evini alacak olanlara konut hesabı açmaları şartı koşarak, 15.000 TL'ye kadar destek sağlıyor. Konut hesabı açtıranların 15.000 TL desteği alabilmeleri için sistemde en az 3 yıl boyunca kalmaları gerekmekte.

Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

Evini Satan Kişilere Çifte Takip!. Maliye Bakanı Naci Ağbal konutların alım işlemi,satım işlemi ve kiralama işlemlerine yönelik internet dünyasının çerçevesinde çok büyük hareketliliğin var olduğunu iletti. Naci Ağbal konuya yönelik bir takım açıklamalar yaptı

Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

Yöresel mimariye uygun inşa edilecek olan konutlara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşlara yıllık %1'lik faiz oranıyla ilk 2 yılı geri ödemesiz, 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme imkanı verecek ve destek sağlayacak. Evinizi yöresel mimariye göre yapın, dev imkanlardan faydalanın.. Evini Satan Kişilere Çifte Takip!