Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

truck

Darbe girişiminin ülkeye yansıttığı etkiden sonra en çabuk toparlanan sektör gayrimenkul sektörü olarak ön plana çıktı. Kampanyalar, düzenlemeler ve faiz indirimleriyle birlikte yeni bir rekor kırıldı. Sektör temsilcileri bu durumdan çok memnun olduğunu iletiyor.

15 Temmuz 2016'da meydana gelen hain darbe girişiminin ardından tam 1 yıl geçti. Emlak sektörü, darbe girişiminin etkisinden çok çabuk toparlandı. Darbe girişiminin yaşandığı Temmuz 2016'da, satışlar 2015 yılına kıyasla %15.8 oranında düşüş yaşadı. Bu çok hızlı düşüşün ardından acilen harekete geçen sektör temsilcileri, bilimum kampanyalar, indirimler yaptı. Devlet ise çok sayıda düzenleme yaptı ve hemen ardından piyasalar canlandı.

İlk olarak Emlak Konut GYO hemen sonrasından da GYODER ve KONUTDER indirim kampanyaları 2016 yılında toplam olarak 1.300.000 sayısının üzerinde konut satışına yelken açtı. Kırılan rekorda sektöre dönük hükümetin KDV ve ÖTV indirimi, yabancıya satışla ilgili yasal düzenlemeler ve faiz indirimi de çok büyük etki gösterdi. Konut satışları 2017 yılındaysa tüm aylarda bir önceki yılın aynı aylarına kıyaslandığında artış yaşadı ve bu durum doğal olarak sektör temsilcilerini çok memnun etti.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, GYODER olarak, sektöre ve ekonomik büyümeye destek vermek amacıyla hayata geçirilen, Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye Kampanyası'nın 2016 yılının satış grafiğinde çok büyük etkisinin olduğunu dile getirdi. Kampanya çerçevesi dahilinde 3.000'e yakın konut ve ortalama olarak 400 ofis satışıyla birlikte sektörde 2.600.000.000 TL ciro elde edildiğine de dikkat çekti.

Güç Birliği'nin ikinci adımı olarakda 20 yıl vade düşük faizli konut kredisi kampanyasını harekete geçirdiklerini ileten Yetgin, bu kampanyayla birlikte GYODER üyesi 41 adet firmanın toplam 109 projesinde, toplam olarak 3.400 konut ve 185 ofis satışı yapıldığını vurguladı. Yaklaşık olarak bunların toplamında elde edilen cironun ise 3.300.000.000 TL olduğunu sözlerine ekledi. 

"Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!" Yorumlar

"Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.