Emlak Konut GYO'nun 2023 Hedefi 250.000 Bağımsız Birim

Emlak Konut GYO'nun 2023 Hedefi 250.000 Bağımsız Birim

1953 yılında temelleri atılan Emlak Konut GYO, 64 yıl içerisinde sürekli olarak büyüme göstererek Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınmasında çok büyük ve etken rol oynadı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2023 yılına giderken, hedeflerin 250.000 bağımsız bölüm olduğunu iletti.

Gayrimenkul sektörünün en köklü kuruluşları arasında yer almakta olan Emlak Konut, büyümekte olan Türkiye üzerinde en önemli kilometre yaşlarından birisi olarak kalkınmaya katkıda bulunmaktadır.

Temelleri 1953 yılında atılan Emlak Konut GYO, şuanda Cumhuriyet'in 100. yılında yeni hedeflerle birlikte yoluna emin adımlarla devam etmekte. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, bu büyük yolculuğun kilometre taşlarını aktararak, yeni hedeflerin neler olduğunu iletti. Gayrimenkul sektörünün en köklü kuruluşları arasında yer almakta olan Emlak Konut'un temelleri, konut üretiminde profesyonelleşme gereğinin duyulması beraberinde 1953 yılında inşa edilen Ankara İmar Ltd. Şti. ile atıldığını iletti.

Emlak Konut olarak her zaman ve her yerde Türkiye'yi planlı yaşam alanlarıyla donatmayı hedef edindiklerinin altını çizdi. Daha kuruluşun ilk yılları olan 1957 zamanlarında belirlenen ilkeler kapsamında, İstanbul Bakırköy üzerinde yer alan baruthane arsasını o dönemde ödenmiş olan sermayenin yarısı miktarında bulunan 60.000.000 TL bedelle Makine Kimya Endüstrisi'nden satın alarak toplam 12.000 konutluk Ataköy konutlarının temellerini atmış olduklarını kaydetti.

Sonraki dönemde yaşanan siyasi sıkıntılara karşın Emlak Konut'un Türkiye üzerinde sürekli olarak gelişim göstermesine, kalkınmasına katkıya devam edip konut üretimi yapmakta olduğunu ileten Kurum, tarihi gelişimi 10'ar yıllık dönemlere yaydı.

Devletin 2023 hedefiyle birlikte mega projeleri birer birer tamamladığını ileten Kurum, kendilerinin de Cumhuriyet'in 100. yılında 250.000 bağımsız bölüm vizyonuyla çalışmalarına devam ettiklerini iletti.

Gelecek süreç içerisinde istikrarlı bir ekonominin devamlılığının sağlanacak olduğu ülkede, daha güvenle daha emin adımlarla yükselişi devam ettirmek, milletten alınan gücü yine milletin adına kullanabilmek için, çalışmalara canla başla devam edecek olduklarını belirtti.

Son 15 yıl içerisinde sektörün içerisinde yer aldığı gelişim sürecinden de ortaya çıkmakta olduğu üzere, başarının en temel faktörünün istikrar ve hedef olduğunu ileten kurum, bundan dolayı güçlü Türkiye sadece sağlam istikrarla mümkün olacaktır dedi. 

Etiketler : Emlak Konut