Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

truck

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında CHP'nin halka yanlış bilgi aktarımında bulunduğunun altını çizdi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin hemen sonrasında ilk olarak şubat ayı çalışmaları hakkında meclise bilgi aktarımında bulunan Dündar'ın sonrasından muhalefet partileri adına MHP ve CHP Grup sözcüleri yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yaptı.

CHP Grup sözcüsü Cevat Asa, Soğlanlı kentsel dönüşüm projesine yönelik, Rezerv alanının sonrasında riskli alan üzerine kamulaştırma işlemlerinin devam etmekte olduğu proje kapsamında vatandaşların teklif yapılan bedelleri az miktarda bulduğunun ve bu bedellerinin artırılması arzusu içerisinde olduğunu belirtip, vatandaşların hepsinin haksızlık yaşadığını düşündüğünü aktardı.

Bu kapsamda Soğanlı Çiftehavuzlar Kentsel Dönüşüm ve Dayanışma Derneği adlı bir derneğin kurulmuş olduğunu belirtti ve meclis üyelerini bu konu hakkında bilgilendirme arzusunda olduklarını belirtti.

Tenkitlere yanıt veren Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak Hamitler, Demirtaş, Kent Meydanı ve Soğanlı gibi kentin çok farklı bölgelerinde kentsel dönüşüm projelerinin rayında ilerlediğini ve her bir projenin kendi kapsamında ilklerinin yer aldığını aktardı.

Dündar, Soğanlı kentsel dönüşüm projesinin, Osmangazi Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş ortaklığıyla yürütülen bir proje olduğunu ve söz konusu projenin Türkiye'ye örnek bir proje olduğunu belirtti. İlk 4 etabının rezerv alanında gerçekleştirildiği çalışmalar ve inşaatların ilk etabının tamamlanmış olduğuna değindi. Diğerlerinin ise bu yıl sonuna kadar tamamlanacak olduğunu aktardı.

Aktif olarak 2.kısımda yani riskli alanda çalışmaların start aldığını aktaran Dündar, bölge üzerinde yer alan parsel sayısının 240 oludğunu iletti ve bu kapsamda 96 parseller uzlaşmaya varıldığını belirtti. CHP'nin yaptığı müdahale kapsamında iplerin koptuğunu aktaran Dündar, CHP olarak il ve ilçe başkanlarının, vekillerin o alana gidip, yasa dışı yürüyüşler düzenlediklerini belirtti.

Yapılan bu söz konusu hareketin insanlar üzerinde endişe yarattığını ve vatandaşların sanki yanlış bir şey yapılıyormuş düşüncesine sürüklenilmek istendiğini aktaran Dündar, milleti toplayıp izinsiz yürüyüş düzenlemenin, vatandaşları gaza getirmenin yasa dışı olduğuna değindi. Türkiye üzerinde olan en ciddi projeye çomak sokulduğunu aktaran Dündar, konuya yönelik suç duyurusu yapacaklarını aktardı.

Seçim bürosu açar gibi dernek açtıklarını aktaran Dündar, Vatandaşa yanlış bilgi aktarımı yapıldığını da belirtti. CHP'lilerin, konut sahiplerinin %83'ünün bir araya gelip anlaştığı takdirde, kentsel dönüşümü müteahhitin ve vatandaşın yapacağına dair bilgi aktarımında bulunduğunu ve bunun yanlış olduğunu belirtti.

Bu alanın rezerv bölgesi olduğunu ve riskli alan olarak belirlendiğini aktaran Dündar, Bakanlar Kurulu aracılığıyla kabul edilip onay almış olan, bakanlık ve belediye haricinde kimsenin üstlenemeyecek olduğu bir işl olduğunu aktardı. CHP'lilerin, belediyenin yetkisinin olup çalışma yürüttüğü bir alana müteahhit getirip, vatandaşın aklını karıştırdıklarını ve yanlış yaptıklarını belirtti.

"Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!" Yorumlar

"Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.