Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

Konut üretim faaliyetlerine büyük bir hızla devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Bursa’nın Çakırlı ilçesinde hayata geçirilecek olan yeni toplu konut projesine dair gerekli çalışmalara başladı. İlçe genelinde yavaş yavaş baş göstermeye başlayan konut sıkıntısı üzerine ilçe yetkililerinin de destekleri ile yeni bir toplu konut projesi hayata geçirilecektir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı eli ile inşa edilecek olan toplu konut projesi kapsamında 128 adet daire bulunacaktır.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, inşa edilmesi planlanan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi toplu konutları kapsamında yer alan 128 adet dairenin tümünün 123 metrekarelik bir oturum alanı sunacağını belirtti. Söz konusu konut projesine dair proje aşamasında sona gelindi ve en kısa süre içerisinde projeye dair ihale işlemlerinin de tamamlanması ile birlikte inşa çalışmalarına başlanacaktır.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı eli ile inşa edilecek olan toplu konut projesi kapsamındaki satış için aranan şartlarda değişiklik yapılarak başvuru sahibinin Çakırlı nüfus kütüğünde kayıtlı olması şartı getirilmiştir. Ancak söz konusu konut satışları tamamlanamaz ise o zaman bu şarta Orhangazi nüfusunu da dâhil edecekler.

Öncelikli olarak ilçenin yerli halkını ev sahibi yapmayı planlayan konut projesi kapsamında yer alan konutlar az katlı olmak üzere zemin kat + 3 kat şeklinde inşa edilecektir. Söz konusu olan konut projesinin inşa edileceği arazinin yalnızca yüzde 23’lük kısmı konut yerleşkesi için kullanılacaktır. Geriye kalan alanlar ise sosyal donatılar ve yeşil alanlar için ayrılmıştır. Söz konusu olan konut projesine başvurular 26 Ocak – 26 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Söz konusu konut projesi kapsamında 3 farklı ödeme seçeneği bulunuyor. Başvuru bedeli olarak ise 6 bin TL civarında bir bedel yatırmanız gerekmektedir. Söz konusu ödeme seçeneklerinde ise 10 yıl, 13 yıl ve son olarak ta 15 yıl gibi vade imkânları alıcılara sunulmaktadır. Bu hususların yanı sıra söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulacak dairelerin satış fiyatları ortalama 183 bin 500 TL dolaylarında olacaktır.

Henüz proje hakkında her husus kesinleşmediğinden ötürü net bir rakam verilemiyor. Söz konusu toplu konut projesi ile alakalı olan her gelişmeyi sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Etiketler : Toki Haberleri