Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

truck

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda alışveriş merkezi olarak kabul edilmiş olan Bağdat Caddesi'nde stok %38 oranında geriledi. Bağdat Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm projelerinin yoğunluğunun düşmesi, binaların yeniden inşa edilmesi ve TL üzerinden kiralamalar beraberinde markalar tekrardan Bağdat Caddesi üzerinde mağaza açıyor.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda alışverişin merkezi olarak, herkes tarafından tanınan bilinen ve kabul edilen Bağdat Caddesi adına geçen yıl çok zor bir süreç atlatıldı. Kentsel dönüşüm ve döviz kurunun yükseliş göstermesiyle birlikte artış gösteren kiralar yerli ve yabancı bierçok markanın Cadde'den kendisini geri çekmesine sebebiyet verdi. Cadde üzerinde bulunan toplam stok %38 düşüş gösterdi ve 332 mağazaya ve 75.000 metrekareye gerildi. Uluslarası markaların sayısı ise 64 iken 48'e gerildi. Yerki markaların sayısı 51 iken 35'e geriledi.

BİNALAR YENİLENDİ

Kötü günleri 2016 yılında bırakan Cadde'nin toparlanma süreci hakkında değerlendirme yapan KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, Bunun iki nedeni olduğunu belirtti. İlk nedenin kentsel dönüşüm projelerinin yoğunluğunun düşüş göstermesi olduğunu ve bu kapsamda binaların yenilendiğini, ikinci nedenin ise TL üzerinden kiralamaların sektörü rahatlatması olduğunu aktardı.

AVM'ler caddeye olan etkiyi azaltıyor mu? sorusuna ise AVM'ler ne kadar artarsa artsa caddelerin alternatifinin AVM'lerde olmadığını belirtti.

KİRALAR DÜŞTÜ

2015 yılında kiralar 100 ila 150.000 $ arasında değişim gsteriyordu. Şuanda kiralar da %40 oranında gerileme görünüyor. Gayrimenkul değerleme şirketi olan Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Toğrul Gönden, Bu yıl cadde üzerinde açılan mağaza sayısının 27 olduğunu belirtti. Söz konusu açılan 27 mağazasının 8 tanesi yabancı mağaza. Artık ultra lüks markalar yerine genel olarak bir kesim hitap etmekte olan erişilebilir lüks markalar kendini yer alıyor. Giyim - ayakkabı - çanta kategorisinin %35 ile en büyük paya sahip olduğunu belirtti.

"Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!" Yorumlar

"Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!" Benzer Haberler


Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Konut üretimi konusunda Türkiye'nin en büyük ilk 20 inşaat şirketi arasına girmiş olan Pana Yapı, kentsel dönüşüm alanında olan uzmanlığını Bağdat Caddesi'nde yapmış olduğu butik projelerle birleştiriyor. . Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!

Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!

Bağdat Caddesi'ndeki dönüşüm cazibesine büyük firmalar da katılımını gerçekleştirdi. Tahincioğlu İnşaat'dan sonra, Ağaoğlu'da bölgeye giriş sağladı. Bağdat Caddesi'nde apartman inşalarına başlandı. Ağaoğlu tam 5 apartman projesi yaparken Tahincioğlu 12 apartman projesi gerçekleştirmekte.

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!. FETÖ’nün iş dünyasındaki uzantıları ortaya çıkıyor. Kayyum atanan Naksan Holding’e bağlı Paralel Yapı'nın Bağdat Caddesi’ndeki 6 projesi durdu.

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

İstanbul’un gözde noktalarından olan Bağdat Caddesi’nde normalde yüksek olan fiyatlar, markalı firmaların konut projeleriyle daha da artış göstermekte. Her bütçeye ve zevke uygun konutların inşa edilmeye devam ettiği caddede çeşitli ödeme imkanlarının sunulduğu konut projeleri.... Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

Bağdat Caddesinde Kira Tarifeleri Değişiyor

Bağdat Caddesinde Kira Tarifeleri Değişiyor

Kentsel dönüşüm ve dolardaki artışla Bağdat caddesindeki ünlü markalar dükkanlarını kapatmaya devam ediyor

Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda alışveriş merkezi olarak kabul edilmiş olan Bağdat Caddesi'nde stok %38 oranında geriledi. Bağdat Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm projelerinin yoğunluğunun düşmesi, binaların yeniden inşa edilmesi ve TL üzerinden kiralamalar beraberinde markalar tekrardan Bağdat Caddesi üzerinde mağaza açıyor.. Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi üzerinde yapılmakta olan projeler büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor. Aktif olarak devam eden 76 tane projede Mesa'dan Aydoğan İnşaat'a, İnanlar İnşaat'tan Sadıkoğlu'na kadar birçok ünlü sektör temsilcisi boy gösteriyor.