Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın'ın Efeler ilçesinde Ilıcabaşı mahallesinde olan kentsel dönüşüm projesinde yapılacak olan binaların 10-15 kat aralığında olmasından dolayı mahalle halkı itirazda bulunmuştu. Mahalle muhtarı Alim Tarım, ilk olarak kendisiyle görüşme yapan yetkililerden çalışmaların bir an evvel başlatılmasını istedi.

Aydın'ın Efeler ilçesi sınırlarında yıl 2013'te riskli alan ilan edilmiş olan Ilıcabaşı Mahallesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmaları adına hazırlanmış olan söz konusu projeye mahallede oturanv atandaşlar, binalar 10'ar 15'er katlı diye itirazda bulunmuştu.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, uygulanacak olan söz konusu Ilıcabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi adına mahallede yaşamakta olan vatandaşlarla teker teker görüşme içerisine girdi. Mahalle üzerinde kentsel dönüşüm projesiyle mahallenin daha modern, güvenilir, rahat ve sakin olacağı iletildi.

Ilıcabaşı Mahallesi muhtarı Alim Tarım, ilk olarak kendisiyle görüşme yapmış olan yetkililerin bir an evvel kentsel dönüşüm projesi kapsamında olacak olan yenileme çalışmalarına başlamalarını istedi. Alim Tarım, Mahalle'de olan kentsel dönüşüm toplantılarına hak sahipleri olarak başlamış olduklarını aktardı. Bundan sonra ise mahallede bulunan hak sahipleri sırayla çağırıp görüşülecek. Ege Bölgesi'nde oluşan depremler mahalle halkını korkutmakta. Bir an önce evleirn yıkılmasını ve yerine daha güvenli konutlar dikilmesini istemekteler.

Çanakkale'de olan deprem tüm Türkiye'yi özelliklede 1.derece deprem bölgesinde olan alanlarda yaşamakta olan vatandaşlara Kentsel Dönüşüm Projelerinin önemini bir kez daha gösterdi. Kentsel Dönüşüm Projeleri ülkemiz ve depreme dayanıklılık konusunda çok büyük yarar sağlamakta olan projeler arasında yer almaktadır.

Rant algısı oluşmadığı sürece, hem hak sahipleri hem de belediye bu konuda mutluluk yaşamaktadır. Fakat kentsel dönüşüm projelerinde araya rant algısı girdiği takdirde tüm proje zehir olabilmektedir.

 

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   Ilıcabaşı kentsel dönüşüm nerelerde   Ilıcabaşı kentsel dönüşüm son durum