Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı'na neler olacağına, gelecekde Atatürk Havalimanı'nın durumu hakkında bilgiler verdi. Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ'nin Florya sınırlarında bulunan sosyal tesislerinde yapmış oldukları yıllık değerlendirme toplantısında, Atatürk Havalimanı muhabirleriyle bir araya geldi.

Havacılık sektörünün 2016 yılına ilişkin sergilemiş olduğu performansını ve sicil havacılığın gelecek olan hedeflerine yönelik bazı değerlendirmeler yapan Ocak, İstanbul'da yapımı devam etmekte olan 3.Havaalanı'ndan DHMİ'nin ulusal hedeflerine ve ülke çerçevesinde bulunan havaalanlarının güvenlik önlemlerine kadar çok fazla konuya değindi.

Geçen ay, İstanbul ilk sırada olmak üzere Türkiye üzerinde etkisini göstermiş olan yoğun kar yağışının DHMİ'ye olan faturasının kabarık olduğunu aktaran Ocak, Tüm Türkiye çerçevesinde Ocak aylarında iki aylık dönem içerisinde toplam olarak 3.500.000 TL harcama yapıldığını belirtti. Toplam olarak 432 personelin çalıştığını ve 250'den fazla karla mücadele aracının 7/24 çalışma gösterdiğini belirtti. 

Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

3. Havalimanı'nın hizmete alınmasının hemen sonrasında Atatürk Havalimanı'nın geleceği nasıl olacak sorusuna yanıt veren Ocak, bunun ölçeğini ve büyüklüğünü bilemeyecek olduklarını fakat büyük metropollerde olan meydan çalışmalarının da İstanbul'da olması gerektiğini belirtti. İstanbul yeni havalimanının kesinlikle bir yedek meydanı bulunmasını belirtti.

Bu konuda genel bir havacılık, müstakil kargo, uçuş eğitim merkezleri, bakım onarım merkezlerine yönelik bir bölüm kalacağını aktaran Ocak, bunun dışındakilerin hakkında verilecek olan kararın ne olduğunu bilmediğini belirtti. 

Etiketler : Güncel