Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

truck

Ataköy- Zeytinburnu hattının prim potansiyeli Avrasya Tüneli'nin hizmete açılmasıyla birlikte artış gösterdi. Ataköy- Zeytinburnu hattı lüks konutlara merkez halini aldı. İstanbul'un en değerli binaları olan yalıların mekanı olarak bilinen Boğaziçi'ne yeni rakip Ataköy- Zeytinburnu hattı olarak görülüyor. Bir dönem fabrikaların ve deri imalathanelerinin yer aldığı 2 bölge de şu anda lüks konutların ve denize 0 projelerin merkezi halini aldı.

Projeler, merkezi konumu ve ulaşım konforu sayesinde hem alıcı hem de yatırımcıları bölge üzerinde toplayarak büyük bir çekim gücüne sahip oluyor. 4 yıl önce 2013 yılında metkrekare fiyatlarının 2.000 TL civarında olduğu Ataköy- Zeytinburnu hattında şuanda fiyatlar ortalama olarak 15.000 TL'ye kadar çıkmış vaziyette.

Bunun en önemli etkeni ise Avrasya Tüneli olarak biliniyor. Ayrıca Marmaray ve Havalimanına hattın yakın olması da etkenler arasında yerini alıyor. Artı olarak bunlara bir de lüks konut projelerinin art ardına konumlandırılması eklendiğinde prim miktarının daha da artış göstereceği vurgulanıyor. 

Ataköy- Zeytinburnu Sahil Yolu hattı birçok markalı konut projesinin merkezi durumunda. İstanbul'un en güzel deniz manzarasını aldığı bölgeler arasında yer alan Ataköy- Zeytinburnu Sahil Hattı'nda bugün konuttan otele çok farklı lüks projeler konumlandırılıyor.

Özellikle bir zamanlar deri sektörünün kalbi haline gelmiş olan, Zeytinburnu Sahili'nde hayata geçirilen projelerin metrekare fiyatları 10.000 TL'den başlarken 13.000 TL'ye kadar uzanıyor. Geçiş zamanda tekstil ve deri sektöründe işlevlerini devam ettiren fabrika arazilerinin, sanati sitelerinin ve nakliye ambarlarının kalbi konumunda olan Zeytinburnu, şuanda gayrimenkul merkezi olmak için çabalıyor.

BÖLGEDEKİ FİYATLAR YARI YARIYA UCUZ

Zeytinburnu ve Ataköy, yoğunlukla sahil hattında yükselmekte olan markalı konut projeleriyle birlikte çok büyük bir gelişim gösteriyor. Avrasya Tüneli, ilçesinin değerine artı katan en büyük mega proje olarak gün yüzüne çıkarken, mevcut ve planlanmış olan raylı sistemler beraberidne ilçenin 5 yıl içerisinde mevcut değerinin %112 oranında artırması bekleniyor.

Yani şuanda ortalama olarak 3.400 TL olan metrekare fiyatları 7.200 TL'ye kadar çıkacak. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe de yer alan işyerlerinin taşınacak olduğunun altını çizerek, Bakırköy'e göre ilçede fiyatların yarı yarıya daha ucuz olduğunu aktardı. Yeni Zeytinburnu'nun inşasıyla birlikte arada oluşan farkın kapatılacağını da vurguladı.

"Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!" Yorumlar

"Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!" Benzer Haberler


SeaPearl Ataköy'de Teslimatlar 7 Ay Sonra Başlayacak!

SeaPearl Ataköy'de Teslimatlar 7 Ay Sonra Başlayacak!

Altında Kuzu Grup'un imzasını barındıran SeaPearl Ataköy için geriye sayım başladı. 2.700.000.000 dolarlık yatırım değerini sahip SeaPearl Ataköy'de anahtar teslimleri 7 ay sonra başlayacak!. Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

Ataköy – İkitelli Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

Ataköy – İkitelli Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?

İstanbul’un bitmek bilmeyen trafik sorunu için yetkililer tarafından alternatif bir seçenek arayışı hala devam etmektedir. Çalışmaları devam etmekte olan Ataköy – İkitelli metro hattı hakkında bir takım bilgileri haberimizde sizler için hazırladık. Herkesin merak ettiği soru olan Ataköy – İkitelli metro hattı ne zaman açılacak sorusunun cevabı da haberimizde…

Artaş İnşaat Avrupa Konutları Ataköy

Artaş İnşaat Avrupa Konutları Ataköy

Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!. Birbirinden farklı projelerin arasından sıyrılmaya devam eden Avrupa Konutları, Ataköy'ün gözdesi olmaya devam ediyor.

Selenium Retro 9 Projesi İle Ataköy'ün Çehresi Değişiyor

Selenium Retro 9 Projesi İle Ataköy'ün Çehresi Değişiyor

Aşçıoğlu İnşaat'ın 140 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirdiği Selenium Retro 9 projesi yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik bir arsa üzerinde kuruluyor. Eski Londra Camping arsası üzerinde yapılması planlanan Selenium Retro 9 projesinin Ataköy’ün çehresini değiştirmesi beklentiler arasında.. Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

Selenium Ataköy'de Yaşam Başladı!

Selenium Ataköy'de Yaşam Başladı!

Aşçıoğlu'nun İstanbul Ataköy'de alışılmış olan konut düzenin dışında ikonik bir mimariyle inşa etmiş olduğu projesi Selenium Ataköy'de daire sahipleri, yeni hayatlarına başlamış durumdalar.

Yalı Ataköy daire fiyatları ve taksit seçenekleri

Yalı Ataköy daire fiyatları ve taksit seçenekleri

Ataköy bölgesinin en önemli projelerinden biri olarak görülen Yalı Ataköy, şaşırtıcı özellikleri ile gelmeye devam ediyor. Birbirinden farklı projelerden sıyrılarak hemen oturmaya hazır bir konumda olan Yalı Ataköy, denize sıfır bir konumda yer alıyor.. Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

Avrupa Konutları Ataköy fiyatları ve özellikleri

Avrupa Konutları Ataköy fiyatları ve özellikleri

Pek çok kişinin merakla beklediği projelerden biri olan ve İstanbul'un en nezih semtlerinden olan Ataköy'de yer alan Avrupa Konutları, E-5'in hemen kenarında sizlere muhteşem fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu fırsatlarla birlikte muhteşem girişimler sağlayan Avrupa Konutları'nda tanıtım ofisleri de hazır bekliyor.

Ataköy'de büyük şok!  Yat limanı kapatıldı

Ataköy'de büyük şok! Yat limanı kapatıldı

Ataköy'ün en önemli simgelerinden Ataköy Marina için yeni kararlar da alınmaya devam ediliyor. Bakırköy Belediyesi tarafından alınan yeni kararlar doğrultusunda Ataköy Marina için genel olarak kapatılma kararının alınması bölgede bulunan yat sahiplerini etkileme devam ediyor.