Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

Ataköy- Zeytinburnu Hattı Lüks Konutlara Merkez Oldu!

Ataköy- Zeytinburnu hattının prim potansiyeli Avrasya Tüneli'nin hizmete açılmasıyla birlikte artış gösterdi. Ataköy- Zeytinburnu hattı lüks konutlara merkez halini aldı. İstanbul'un en değerli binaları olan yalıların mekanı olarak bilinen Boğaziçi'ne yeni rakip Ataköy- Zeytinburnu hattı olarak görülüyor. Bir dönem fabrikaların ve deri imalathanelerinin yer aldığı 2 bölge de şu anda lüks konutların ve denize 0 projelerin merkezi halini aldı.

Projeler, merkezi konumu ve ulaşım konforu sayesinde hem alıcı hem de yatırımcıları bölge üzerinde toplayarak büyük bir çekim gücüne sahip oluyor. 4 yıl önce 2013 yılında metkrekare fiyatlarının 2.000 TL civarında olduğu Ataköy- Zeytinburnu hattında şuanda fiyatlar ortalama olarak 15.000 TL'ye kadar çıkmış vaziyette.

Bunun en önemli etkeni ise Avrasya Tüneli olarak biliniyor. Ayrıca Marmaray ve Havalimanına hattın yakın olması da etkenler arasında yerini alıyor. Artı olarak bunlara bir de lüks konut projelerinin art ardına konumlandırılması eklendiğinde prim miktarının daha da artış göstereceği vurgulanıyor. 

Ataköy- Zeytinburnu Sahil Yolu hattı birçok markalı konut projesinin merkezi durumunda. İstanbul'un en güzel deniz manzarasını aldığı bölgeler arasında yer alan Ataköy- Zeytinburnu Sahil Hattı'nda bugün konuttan otele çok farklı lüks projeler konumlandırılıyor.

Özellikle bir zamanlar deri sektörünün kalbi haline gelmiş olan, Zeytinburnu Sahili'nde hayata geçirilen projelerin metrekare fiyatları 10.000 TL'den başlarken 13.000 TL'ye kadar uzanıyor. Geçiş zamanda tekstil ve deri sektöründe işlevlerini devam ettiren fabrika arazilerinin, sanati sitelerinin ve nakliye ambarlarının kalbi konumunda olan Zeytinburnu, şuanda gayrimenkul merkezi olmak için çabalıyor.

BÖLGEDEKİ FİYATLAR YARI YARIYA UCUZ

Zeytinburnu ve Ataköy, yoğunlukla sahil hattında yükselmekte olan markalı konut projeleriyle birlikte çok büyük bir gelişim gösteriyor. Avrasya Tüneli, ilçesinin değerine artı katan en büyük mega proje olarak gün yüzüne çıkarken, mevcut ve planlanmış olan raylı sistemler beraberidne ilçenin 5 yıl içerisinde mevcut değerinin %112 oranında artırması bekleniyor.

Yani şuanda ortalama olarak 3.400 TL olan metrekare fiyatları 7.200 TL'ye kadar çıkacak. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe de yer alan işyerlerinin taşınacak olduğunun altını çizerek, Bakırköy'e göre ilçede fiyatların yarı yarıya daha ucuz olduğunu aktardı. Yeni Zeytinburnu'nun inşasıyla birlikte arada oluşan farkın kapatılacağını da vurguladı.

Etiketler : Güncel