Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!
Editör: Mutlu Dinçer Şirket Haberleri 29 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000’i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Artaş İnşaat, diğer sektör firmaları gibi 2017 yılı içerisinde hedeflerini belirleyip raporlamış durumda. Şu anda aktif olarak 5 adet projesi gündemde olan firma, 5 yeni proje daha yapacak. 10 proje üzerinde toplam olarak 6.631 konut yapacaklarını ileten Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Mevcut projelerde çalışmalar sürerken 2017’de 3 bin 23 konut için inşa çalışmaları başlayacak.  2 milyon 825 bin metrekare inşaat alanda çalışacağız. Projelerin satılabilir alanı 1 milyon 530 bin metrekareyi bulacak. Bu yıl milletçe zor bir süreci geride bıraktık. Hain girişime rağmen Türkiye dinamiklerini korumaya devam etti. Çok hızlı bir toparlanma süreci yaşadık. Biz de hiç bir zaman şüphe ve tereddüte düşmedik. 2017 hız kazanacağımız ve büyüyeceğimiz bir yıl olacak” dedi. 

10.000 Kişiye İş İmkanı!

5 yeni proje daha yapacak olan Artaş İnşaat, projelerin yanında iş olanağınada katkı sağlayacaklarını ifade etti ve toplamda şirket bünyesinde aktif olarak çalışmakta bulunan 6.000 çalışan sayısını 10.000’e çıakrtacaklarını belirti. Yeni yapılacak 5 projenin ise İstanbul’un Ümraniye, Halkalı, Topkapı ve Arıcılar içerisinde bulunacağını aktaran Çetinsaya, Anadolu yakası üzerinde toplamda 2 projelerinin Ümraniye yer aldığını ve Yamanevler markası adı altında yapılacak olan proje üzerinde 1.669 adet konut, ofis ve ticari birim yer alacağını iletti. 

5 PROJE !

Topkapı üzerinde Avrupa Konutları Kale Projelerinde anahtar teslimlerini gerçekleştiren grup, bu projelerinin yanına Kale 2 projesini yapacak olduklarını iletti. Proje üzerinde toplam olarak 270 konut ve ticari birim bulunacağı ifade edildi. Çok hızlı bir şekilde değerlenmekte olan Arıcılar’da toplamda 125.000 m2 gibi dev bir alan üzerine 384 adet konut inşaatı yapılacak. Halkalı üzerinde Avrupa konutları projesinin B ve C etapları yapılacak ve toplamda 1.217 konut bulunacak.

 

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com