Tahincioğlu'ndan Nidapark İstinye Projesi

Tahincioğlu'ndan Nidapark İstinye Projesi

Sarıyer İstinye Mahallesi, 1352 ada 7 parselde konumlanması planlanan Nidapark İstinye projesi'nin çevresinde sosyal donatıların da imar edilmesi planlanan alanın toplam büyüklüğü de 64 bin 29 metrekareden oluşuyor. İhalesini Tahincioğlu Gayrimenkul'ün kazandığı arsa üzerinde hayata geçirilecek Nidapark İstanbul için düğmeye basıldı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesi ile İstanbul Avrupa yakasında yeni bir konut projesi daha hayata geçiyor. Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye'deki arsası için düzenlenen ihalede en yüksek teklifi veren Tahincioğlu Gayrimenkul, bu arsa üzerinde hayata geçireceği Nidapark İstinye projesi için düğmeye bastı. 2017 yılının Şubat ayından satış ofisinin kurulacağı proje de konutların teslimlerinin de 2019 yılının ilk yarısında yapılması öngörülüyor.

Emlak Konut GYO’nun İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi için gerçekleştirilen ihalenin en son oturumu Mart 2015'te yapılmıştı. İhalede en yüksek teklifi 3.6 milyar liralık satış geliri ile Tahincioğlu Gayrimenkul-Tahincioğlu Yapı İnşaat firması vermişti. Verilen teklif üzerinden Emlak Konut’a yüzde 51.1 oran ile 1.8 milyar lira teklif eden Tahincioğlu, bugüne kadar düzenlenen ihalelere kıyasla Emlak Konut arsası satış rekorunu da kırmış  oldu.

Tahincioğlu

Emlak Konut GYO güvencesini arkasına alarak tasarlanan Nidapark İstinye projesinin, inşaatının yapılacağı arsanın büyüklüğü 15 bin 525 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Her ihtiyaca uygun daire tipinin yapılması planlanan Nidapark İstiye’de 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tiplerinin yanında 2.5+1, 3.5+1 ve 4.5+1 şeklinde konseptler de yer alıyor olacak. Konut tipi olarak 136 adette apart yapılması planlanmaktadır. İstanbul Boğazı manzaralı Nidapark İstinye projesinde taban alanları yaklaşık 11 bin 450 metrekare olacak 12 adet blok yer alıyor olacak. Dairelerin büyüklükleri ile ilgili henüz net bilgiler paylaşılmadı.

Sarıyer İstinye Mahallesi, 1352 ada 7 parselde konumlanması planlanan Nidapark İstinye projesi'nin çevresinde sosyal donatıların da imar edilmesi planlanan alanın toplam büyüklüğü de 64 bin 29 metrekareden oluşuyor. Konut sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çevre düzenlemesi yapılırken, kütüphane, lobi, lokanta, oda servisi, çamaşır yıkama odası gibi kullanım alanları da inşa ediliyor olacak.

Konumu itibariyle yatırımcılarına ileri vadede kazanç sağlayacak projelerden olan Nidapark İstinye projesine ulaşım Büyükdere Caddesi İstinye bağlantısı ve Sahil Yolu üzerinden sağlanabiliyor olacak. İstinyepark AVM, Zorlu Center gibi bilindik eğlence merkezlerine yakın konumda olan projenin etrafında birçok hastane ve okulda bulunmaktadır. Yine konut sakinleri için yeşil alanlar, yürüyüş ve spor alanları, otopark ve güvenlik hizmeti de unutulmuyor.

Etiketler : Yeni Projeler   nidapark istinye