Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

truck

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli alan olarak kabul edilen bölgelerde yer alan riskli binalar yıkılarak yerine yeni binalar inşa edilmektedir. Söz konusu olan kentsel dönüşüm kredisi genellikle yıkılan yapıların inşası için kullanılıyor. Peki, hangi banka kentsel dönüşüm kredisi veriyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca onay verilen riskli raporu bulunan yapılar için kentsel dönüşüm kredisi alabileceğiniz bankalar alt kısımda yer almaktadır. Kullanım ömrünü tamamlamış, yıpranmış ve deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıksız hale gelmiş olan binalar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından anlaşma yapılmış ve onaylanmış bankalar aracılığı ile kentsel dönüşüm kredisi alarak yapınızı baştan inşa edebilirsiniz. Bakanlık tarafından anlaşmalı olan bankalara yapacağınız kentsel kredi başvurusu sonucunda en az konut kredisi veren bankanın faiz oranından daha da düşük bir faiz oranı ile yeniden inşa edilecek binanız için kredi alabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca onaylı ve anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile düşük faiz oranlarına sahip kentsel dönüşün kredisi alabilmek için yapınız hakkında risklidir raporu çıkarılmış olması gerekmektedir. Kullanım ömrünü tamamlamış, yıpranmış ve depremlere karşı dayanıksız bir halde olan binanız için dilekçe ile başvurunuz halinde kentsel dönüşüm süreci için ilk adımı atmış oluyorsunuz.

Bakanlık tarafından sunulmakta olan kredi faiz desteğinden faydalanabilmeniz için yapmış olduğunuz başvuru sonucunda bakanlık tarafından atanmış olan kurum ya da bakanlığın anlaşmış olduğu kuruluşlar tarafınca yapınızda gerçekleştirilecek denetimlerin sonucunda binanız için riskli yapıdır raporunun olması gerekmektedir.

Söz konusu başvuru dilekçenizi eksiksiz olarak doldurmak sureti ile bulunduğunuz il ya da ilçede yer alan ilgili kurum ya da yetkili kuruluş tarafınca temin edeceğiniz riskli yapıdır raporunu da başvuru dilekçenizin yanına ekleyerek alt kısımda belirtmiş olduğumuz belgeler eşliğinde bulunduğunuz ilde yer alan Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne eğer bu müdürlük bulunmuyor ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne yapmanız gerekmektedir.

Gerekli Olan Evraklar

 • Konut Tapu Senedi
 • Nüfus Cüzdanı

Üst kısımda belirtmiş olduğumuz hususların hepsini eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz halinde dosyanız bakanlık tarafından incelemeye alınır ve eğer bir sorun yok ise il tapu müdürlüğüne gönderilerek sürece devam edilir. Bu gerçekleştirilen işlemlerin sonucunda ilgili binanın yıkım işlemi gerçekleştirilir bunun ardından da bakanlık tarafından anlaşılan bankalar aracılığı ile uygun faizlerde 120 aya varan vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

 • Türkiye Finans Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • Deniz Bank
 • Akbank
 • Halkbank
 • Vakıf Bank
 • Yapı Kredi
 • Bank Asya
 • Garanti Bankası
 • Şekerbank
 • AlBaraka
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Bankası
 • Finans Bank
 • ING Bank
 • A Bank
 • TEB

"Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar" Yorumlar

1 YORUM
 1. Ubeydullah 18 Aralık 2016 17:44

  2015 yılında 6 daireli konutumu yiktim ruhsat işlemlerimide bitirdim bankalar suremin dolduğunu söylediler bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

"Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar" Benzer Haberler


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümüyle, konut yıkım ve konut yapımının 5 kata çıkacak olması halkı tedirgin etmekte. Mahalle sakinleri evlerini kaybetmekten korkmaktalar.. Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşümün ne iyi ne de kötü olduğunu ve bu kapsamda bunun nasıl yönetildiğine bağlı olduğunu aktaran Prof. Dr. İsmail Coşkun, iyi yönetildiği takdirde herkesin yararına olacağı gibi, kötü yönetildiği takdirde de herkesin zararına olacağını belirtti.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar. Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın'ın Efeler ilçesinde Ilıcabaşı mahallesinde olan kentsel dönüşüm projesinde yapılacak olan binaların 10-15 kat aralığında olmasından dolayı mahalle halkı itirazda bulunmuştu. Mahalle muhtarı Alim Tarım, ilk olarak kendisiyle görüşme yapan yetkililerden çalışmaların bir an evvel başlatılmasını istedi.. Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi'nde uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmaları halkın yüksek tepkisiyle karşı karşıya geldi. Bölgede bulunan arsa değerine göre hak sahiplerine verilmekte olan daire sayısı çok az bulundu.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.