Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

truck

Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesi olan Fikirtepe bölgesinde bakanlığın ardından sürücü koltuğuna özel sektör geçmeyi planlıyor. Teknik Yapı Başkanı Durbakayım, "Sorunlu projeleri bakanlık devraldı. Bölgedeki sorunlu adalara biz de talibiz." dedi.

Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesi olan Fikirtepe bölgesinde bakanlığın ardından sürücü koltuğuna özel sektör geçmeyi planlıyor. Teknik Yapı Başkanı Durbakayım, "Sorunlu projeleri bakanlık devraldı. Bölgedeki sorunlu adalara biz de talibiz." dedi.

Bölge üzerinde 5 adayı dönüştürmek adına hazırlıklara başlamış olan Teknik Yapı, kamunun müdahalesinin beraberinde özel sektör olarak sıkıntılı adalar üzerinde projelerin bitim işlemini gerçekleştirmeye aday olduklarını belirtti.

Kiptaş ve İller Bankası aracılığıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Fikirtepe üzerinde kentsel dönüşüm projesi ihalesi almış fakat iflas etmiş olan şirketlerin adalar üzerinde olan dönüşüme müdahalesini değerlendiren Nazmi Durbakayım, Teknik Yapı'nın aralarında anlaşıp gelenlerin yarım kalan projeleri sona erdirebileceğini söyledi. Durbakayım, "Fikirtepe'de sorun yaşayan şirketlerin projelerini bakanlık devraldı. Kiptaş ve İller Bankası ile bölgede 3 proje yapacak. Biz ve birkaç güçlü firma Fikirtepe için elini taşın altına koymaya hazır. Bir yapı adasında hak sahiplerinin yüzde 80'i anlaşıp bizi isterse dönüştürmeye talibiz. Fikirtepe'de ne kadar alan varsa hepsine bile talip olabiliriz" dedi.

Fikirtepe'de 35.000 Konut ve 2.500 Ticari Alan Çalışması Sürüyor

Toplam olarak 18.000.000.000 $ yatırım değeri bulundurmakta olan Fikirtepe üzerinde toplam olarak 35.000 konut ve 2.500 ticari alan çalışmaları devam ediyor. Projeler tamama erip teslimlerini yaptığında Fikirtepe üzerinde yaşayan kişi sayısı 160.000 olacak. 57 ada bulunan Fikirtepe üzerinde bu 50 adanın 35'inde kentsel dönüşüm projelerinin devam ettiğini, 15 civarında adada ise çok büyük sıkıntılar yaşandığı biliniyor.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Fikirtepe üzerinde 2-2.5 senenin kaybedilmiş olduğunu buna sebep olarakda kendi hacmini düşünmeden Fikirtepe'ye giren firmaların batmış olduğunu gösterdi.

Kar Değil Ar Yılı

Nazmi Durbakayım, 2016 yılının kar dolu bir yıl değil ar dolu bir yıl olduğunu belirtti ve inşaat şirketleri için hedefin, ne kadar kar edileceği değil, projenin nasıl sağlıklı bitmesi gerektiğini söyledi. Durbakayım, özellikle markalı konut projeleri yapmakta olan müteahhitlerin Anadolu üzerine açılmasının çok doğru bir karar olacağını, düşük arsa maliyeti sayesinde metrekaresi 4-5.000 TL'ye konut satmanın mümkün olduğunu ve Anadolu'nun bu anlamda çok ciddi potansiyel taşıyan şehirlerinin olduğunu belirtti.

2017 Satış Hedefi 1.500.000 Konut!

Nazmi Durbakayım, peşinatın %25 gibi bir orandan %20'li seviyelere indirilmesi ve hemen ardıdnan KDV oranının %1'in altına düşürülmesiyle 2016 yılında sektörün canlı kaldığını ileterek, "Kasım itibarıyla ülke genelindeki konut satışları 2015'in aynı dönemine göre yüzde 4.5 artarak 1 milyon 200 bine yaklaştı. Aralık da açıklanınca yeni rekorun geleceğini düşünüyorum" dedi.

Faizlerin gerilemesi durumunda 2017'de konut satış rakamı 1.500.000 olur. Özellikli olarak alt ve orta gelir grubuna yönelik konut projelerinin 2017 yılında artacağını ve satışların hemen tamamlanacağını söyleyebiliriz. Çünkü evi olmayan kayda değer çok ciddi bir kesim bulunmakta.

"Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!" Yorumlar

"Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!" Benzer Haberler


Fikirtepe'de Ciddi Altyapı Sorunları Var!

Fikirtepe'de Ciddi Altyapı Sorunları Var!

Kentsel dönüşüm yılan hikayesine döndüğünü her seferinde belirtmiş olduğumuz Fikirtepe mahallesinde birkaç proje teslim aşamasına gelmiş durumda fakat İBB altyapı ve yolları tamamlamadığı için evini teslim alan ev sahiplerini çok zorlu bir zaman bekliyor gibi duruyor.. Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

Başarır İnşaat'tan Fikirtepe'de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi

Başarır İnşaat'tan Fikirtepe'de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşüm programı kapsamında 2017 yılında Fikirtepe’de yaklaşık 160 milyon TL’lik yatırım yapmaya hazırlanan firma, yer sahiplerinin yüzde 90’ı ile anlaşmaya varmış durumda. Proje kapsamında 15 bin metrekarelik alan üzerinde 850 adet konutun inşa edilmesi planlandı. Tahmini bitiş tarihi de 2018 olarak belirlendi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!. Fikirtepe üzerinde sıkıntıya giren Vartaş ve Anka'nın projeleri için çözüm imzaları atılmış durumda. Finansma desteğini İller Bankası yapacak. İnşaatları Kiptaş tarafından yapılacak. Kitap 5 Şubat'ta Fikirtepe'ye giriyor.

Transform Fikirtepe

Transform Fikirtepe

Kentsel dönüşüm kapsamına giren Fkirtepe'nin yeni projesi Transform dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.. Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

Fikirtepe'nin Yeni Projesi Brooklyn Life'ın Temelleri Atıldı

Fikirtepe'nin Yeni Projesi Brooklyn Life'ın Temelleri Atıldı

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla adeta yeniden inşa edilmeye başlanılan Fikirtepe’nin en çok ilgi gören projelerinden biri olan Brooklyn Life, sakinlerine modern ve güvenli bir yaşamın kapılarını aralamaya hazırlanıyor. Merakla beklenen, Brooklyn’lerin en yenisi olan Brooklyn Life’ın çalışmalarına başlandı.

Transform Fikirtepe fiyat listesi

Transform Fikirtepe fiyat listesi

Kadıköy'ün en güzel projelerinden biri olan Transform Fikirtepe, yepyeni özellikleri ile şaşırtmaya devam ediyor. En güzel özellikleri ile gelmeye devam eden Transform Fikirtepe, özel fiyat listesi ile de herkesi ev sahibi yapmaya geliyor.. Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

Transform Fikirtepe ödeme seçenekleri

Transform Fikirtepe ödeme seçenekleri

Fikirtepe'nin en güzel projelerinden biri olan Transform Fikirtepe, yepyeni özellikleri ile göz dolduruyor. Kişiye özel ödeme fiyatları sunan Transform Fikirtepe, sizleri de tanıtım ofislerine bekliyor.

Transform Fikirtepe 331 Bin liradan başlayan fiyatlarla

Transform Fikirtepe 331 Bin liradan başlayan fiyatlarla

Fikirtepe'nin en güzel projelerinden biri olan ve pek çok kişinin de önemle takip ettiği projelerden biri olan Transform Fikirtepe, sizlere özel ödeme fırsatları sunuyor. Birbirinden güzel fiyatlarla gelen Transform Fikirtepe, yatırım için muhteşem bir alan olarak görülüyor.