Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin | Emlakta Haber

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

truck

Kızınızın ya da oğlunuzun odasında sevdiği karakterleri sadece bir duvarda kullanarak daha havalı ve tarz bir oda oluşturabilirsiniz. Kendi odanızda da aynı işlem yapılabilir

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Evinize farklı bir hava katmak için işe duvar rengini veya kâğıdını değiştirmekle başlayabilirsiniz. Renk, desen ve biraz da hayal gücü ev dekorasyonunuzda eşsiz bir fon yaratabilirsiniz. Yapmak istediğiniz değişim için öncelikle duvar kâğıdı modelini, rengini seçerek işe başlayın.

Renk tonlarınızı bilin

Duvar renginde en önemli fikir, içeride ki her türlü eşya ve dekor  ile uyum içinde olacak en doğal tonu yakalamaktır. Duvar  kağıdı rengi ve  odadaki diğer aksesuar renkleri birbirini tamamlamalı. Bunlara örnek olarak yer döşemesi, mobilya renkleri, mobilyanın kumaş dokusu, perde modelleri ve kullanılacak diğer objelerle uyum içinde olmalı.

Deneme yaparak aradığınızı bulun


Boya renkleri, genellikle kartelâda göründüğü renkte ve tonda çıkmaz. Küçük ve dar alanda farklı,  geniş ve yüksek tavanlı duvarda ise daha farklı duracaktır. Bu yüzden duvar kağıdı seçerken bir duvarın kapı arkasında ya da küçük bölümlerde deneme yapın. Buradaki denemeden sonra duvarınızda nasıl bir hava katacağını görmüş olursunuz.

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

 Derinlik ve ferahlık katın


Eğer mekânı daha geniş hissi yaratmak istiyorsanız, sadece bir duvara doğa dan örnek olan bir duvar kağıdı seçerek daha geniş ve farklı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kızınızın ya da oğlunuzun odasında sevdiği karakterleri sadece bir duvarda kullanarak daha havalı ve tarz bir oda oluşturabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Kendi odanızda da aynı işlem yapılabilir . Sevdiğiniz bir manzara kullanarak duvar kağıdını çeşitlendirebilirsiniz. Önemli olan dokusu güzel , kaliteli ve evinizle tam uyum yakalayan bir seçim olmasıdır. Çok büyük desenlerin sadece yatak başlarındaki duvarlarda hoş durması denemelerden sonra ortaya çıkmıştır. Ayrıca düz istediğiniz renge boyatılan duvarlar için özel yapılmış çiçek , ağaç , deniz figürlerinden oluşan küçük yapıştırma duvar kağıtlarla odalarınızda istediğiniz farkı yaratabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Vurgu dokunuşları yapın

Mekânı bölmek birbirinden ayrı bölümler oluşturmak için farklı duvar kağıdı renkleri ve modellerini seçin. Bu sayede mutfaktan salona ya da bir odada kendinize ait farklı bölümler oluşturabilirsiziniz. Duvar kağıdı seçerken bir diğer önemli noktada dayanıklılığıdır. Bu sayede uzun yıllar zevkle oluşturduğunuz dekoru kullanabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi duvar kâğıtlarında da yeni modaya uymak ve çeşitleri iyi değerlendirmek gerekir. Her sene duvar kâğıdı dizaynında değişme olur.

"Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin" Yorumlar

"Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin" Benzer Haberler


Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Tüm duvar yapılarında olduğu gibi son zamanlarda değişiklik arayışı içinde olanlar , gözde olan ahşap paletleri tercih ediyor. Paletler ile bir duvar seçilerek uygulanacak işlem yapılıyor. . Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Salon Duvar Rengi İçin Öneriler

Salon Duvar Rengi İçin Öneriler

Salon dekorasyonunu için seçenek çok olmasına rağmen duvar rengine çok önem verilmemektedir. Biz bugün salonumuz için en önemli yerden bir tanesini ele alacağız konumuz “Salon Duvar Rengi.”

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin. Kızınızın ya da oğlunuzun odasında sevdiği karakterleri sadece bir duvarda kullanarak daha havalı ve tarz bir oda oluşturabilirsiniz. Kendi odanızda da aynı işlem yapılabilir

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanın

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanın

Klasik ve sade banyolara sahip olanlar ve yenilik yapmak isteyenler yine değişik dekorasyon fikirlerini sizler için paylaşıyoruz. Ayrıca hali hazırda sahip olduğunuz dekorasyonunuz ile uyumlu çeşitlerini kolayca bulabileceğiniz duvar kağıtları ile banyo ve tuvaletlerinizde nasıl farklı havalar estirebilirsiniz işte püf noktaları.... Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Sadece Alçı İle Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Sadece Alçı İle Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Evlerinde otantik havalar estirmek isteyen ama evin ekonomisini düşündüğü için bu hayalini gerçekleştiremeyen hanımlar için alçı ile taş duvar uygulamasını anlatıyoruz. Birkaç basit malzeme ile hoşunuza gitmeyen köşeler için rahatlıkla tasarımlayacağınız alçıdan taş duvarlar dekorasyonlarınızın tamamlayıcısı olacak.

A101 Duvar Rafı 3’lü İnceleme ve Yorumları

A101 Duvar Rafı 3’lü İnceleme ve Yorumları

Bir ucuzluk marketi olan A101 mağazaları pek çok ürünü oldukça uygun fiyata satışa sunarken bu ürünlerin de kalitesi noktasında oldukça dikkatli davranarak en iyi kaliteye sahip ürünleri tüketici ile bir araya getiriyor. A101 mağazaları satışa sunduğu ürünleri ise aktüel katalogları ile tüketicilere duyuruyor…. Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin