Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma

truck

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümde rantı için süreci tıkayan vatandaşlara acele kamulaştırma yapıp, hakkını vereceklerini açıkladı...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yavaş ilerleyen ketnsel dönüşüm sürecini hızlandırmak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümde rantı için süreci tıkayan vatandaşlara acele kamulaştırma yapıp, hakkını vereceklerini açıkladı...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yavaş ilerleyen ketnsel dönüşüm sürecini hızlandırmak adına çalışmalarına başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, dönüşüm için 5 yıl önce bir kanun çıkarıldığını ve dönüşüm yapmak isteyen belediyelere yönelik birçok teşvik sağladığını açıkladı.Bakan Özhaseki belediyelerin ilk anda dönüşüme hevesle girdiği ancak hukiki boşluklar ve rant beklentisi nedeniyle dönüşüm İstanbul'da çoğu yerde tıkandığını belirtti. Bakan, belediyelerin kentsel dönüşüm için vatandaşların büyük bölümüyle anlaştığını ama içlerinden birkaç kişinin çıkıp "Benim burada 7 metrekare hakkım var. Bir dükkân, bir daire istiyorum. Benim imzama kaldınız, ben çıkmam buradan" diyerek süreci tıkadığını anlattı.İstanbul'un birçok ilçesinde sorunları tespit ettiklerini ve nelerin yapılabileceği hususunu anlattıklarını belirten Bakan Özhaseki "Bütün buralarda kamu yetkimi kullanacağıma söz verdim. Tek tek mevzi mevzi girip çözeceğiz" dedi.Bakan, süreci tıkayan ve yüzlerce insanın işine mani olan birkaç kişi varsa acele kamulaştırmalar yapıp, kamulaştırıp, hakkını verip alacaklarını açıkladı. Müteahhid tarafında ise iş yürümüyorsa oradaki işi de kamu eliyle yapacaklarını söyledi.

"Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma" Yorumlar

"Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma" Benzer Haberler


Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm süreci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çözüm ortağı olmasıyla birlikte büyük bir hız kazanmış durumda.. Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Sektöründe Hedefler 2018 Yılında Kentsel Dönüşümü Gösteriyor!

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Konut sektöründe gelecek yıl hedefleri arasında en büyük hedefin kentsel dönüşüm olduğunu aktardı. Karataş, gelecek yıldaki çok büyük bir şekilde büyüme katetme beklentisi olarak her sene %2-3 olan büyüme hedefinin bu sene %5-6'yı beklediklerini aktardı.

Kocaeli Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşümü Ne Durumda?

Kocaeli Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşümü Ne Durumda?

Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve yönetimi, Kocaeli Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Palayı ziyarette bulundu. Ziyarette Kocaeli Belediyesi tarafından Cedit Mahallesi üzerinde devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları ve otopark yönetmeliği tartışıldı.

Mersin Akdeniz Kentsel Dönüşümü Başlıyor!

Mersin Akdeniz Kentsel Dönüşümü Başlıyor!

Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, vatandaşların da rızasıyla ilçe üzerinde kentsel dönüşüm çalışmalarına start vereceklerini ileterek, “El ele verip kentsel dönüşümü başaramazsak Akdeniz sıradan bir kent ol. Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma

Kepez - Santral Kentsel Dönüşümü Şubat'ta İhaleye Çıkıyor!

Kepez - Santral Kentsel Dönüşümü Şubat'ta İhaleye Çıkıyor!

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak bilinen Kepez - Santral dönüşümünde bugüne kadar toplam olarak 2.500 evin yıkım işlemleri tamama erdi. Büyük bir hızla devam etmekte olan kentsel dönüşüm, Şubat ayı içerisinde ihale edilecek ve 2 yıl içerisinde hak sahiplerine anahtar teslimler yapılacak.

Risk Raporu Şartı Dönüşümü Patlatır!

Risk Raporu Şartı Dönüşümü Patlatır!

ESİNDER Başkanı Özkan Ercan, Esenler'de ortalama olarak 5 yıllık süreç içerisinde toplamda 25.000 konutun kentsel dönüşüm kapsamına girerek yenilenen konut olduğunu ifade etti. Ayrıca, ""DASK yaptıracak kişilerden risk raporu alınmalı. Bu çok kolay adım gerçekleştiğinde Türkiye'de kentsel dönüşüm patlar" dedi.. Dönüşümü Tıkayana Acele Kamulaştırma

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Özel Çözüm!

Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesi olan Fikirtepe bölgesinde bakanlığın ardından sürücü koltuğuna özel sektör geçmeyi planlıyor. Teknik Yapı Başkanı Durbakayım, "Sorunlu projeleri bakanlık devraldı. Bölgedeki sorunlu adalara biz de talibiz." dedi.

Gölcük Kentsel Dönüşümü Rantsal Algılanmamalı!

Gölcük Kentsel Dönüşümü Rantsal Algılanmamalı!

Gölcük Belediye Meclisi, 2017 yılının ilk meclis toplantısını dün Belediye Meclis Toplantı salonunda, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında yapmış bulunmakta.