Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı

truck

Otonomi yatırımı ile ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenler yüzlerce dükkanı aynı anda tek bir yerde görme ve gezme şansı yakalamış olacak. Yaklaşık 10 bin aracın sergilenme imkanı bulunan Otonomiye rahat ulaşılabilmesi için Ankara içinden ücretsiz servis imkanı da sağlanıyor.

İkinci el otomobil galerilerinin il içinde sorun teşkil etmesi üzerine denetimler artırılmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen sene alınan karar ile galericilerin Akyurt’ta yapılacak olan Otomotiv Ticaret ve Yaşam merkezi Otonomi'ye taşınması için zemin hazırlanmış oldu. Ankara’ nın Akyurt ilçesine 500 milyon dolar yatırım yapılarak kurulan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından açıldı.

Açılışta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜKENKCİ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül SAYAN, Bilim Sanayi Bakanı Faruk ÖZLÜ, eski bakanlar Ali BABACAN, Beşir ATALAY, Ankara Valisi Ercan TOPACA, Ankara Eski Valisi Alaattin YÜKSEL ile birçok milletvekili yerini aldı.

Ankara

Avrupa’ nın ve Ortadoğu’ nun en büyük otomobil fuarı olan Otonom’a taşınması kararı alınan ikinci el otomobil galerinin denetimleri artırılarak taşınma işleminin hızlandırılması sağlandı. 500 milyon dolar yatırım yapılarak, 375 bin metre kare üzerine kurulmuş olan Otonomi bünyesinde 551 otomobil galerisi ile beraber toplam 663 bağımsız kuruluşu içeriyor. Bunun yanında 6 km uzunluğunda yapılan yol için 18 bin ton binder asfalt ve 12 bin ton modifiye asfalt döküldü. 265 bariyer döşenerek ise trafik güvenliği sağlandı.

VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK
Otonomi yatırımı ile ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenler yüzlerce dükkanı aynı anda tek bir yerde görme ve gezme şansı yakalamış olacak. Yaklaşık 10 bin aracın sergilenme imkanı bulunan Otonomiye rahat ulaşım sağlanması için Ankara içinden ücretsiz servisler de kaldırılacak. Yakın zamanda hayata geçirilecek metro projesiyle Otonomi’ye kolaylıkla ulaşılabilecek.  Yaklaşık 600 dükkan bulunan Otonomi’de 5 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Bu büyük projenin Ankara'da ki trafik sorununa da büyük ölçüde katkısı olacağı düşünülüyor.

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış konuşmasında Türkiye’nin 14 yıl öncesine göre 3 kat daha zenginleştiğini ve artık araç sahibi olmanın kolaylaştığını belirtti. Yapılan yollarla beraber araç kullanmanın da araç sahibi olmak kadar kolay olduğu da sözlerine ekledi. Başbakan Yıldırım ise 2002 yılında ülkemizde 8 milyon araç varken bugün araç sayısının 21 milyona ulaştığını belirterek bu durumun büyümenin göstergesi olduğuna dikkat çekti.

"Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı" Yorumlar

"Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı" Benzer Haberler


Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerin gelişimini en doğu biçimde yapmak amacıyla kentsel dönüşüm sürecini karar alıcılar ve uzmanların katılımıyla ele aldı.. Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doçent Doktor Asım Balcı, 2016 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenme alanının toplamı 2.890 metrekare olarak belirlenmiş durumda olduğunu belirtti. Bu çerçevede dönüşümü gerçekleştirilecek olan gecekondu sayısıysa 30.000 seyirlerinde. Günümüze kadar toplamda 17.000 gecekondunun yıkım işlemleri tamamlandı.

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı. Meteorolojiden alınan bilgilere göre 19 Aralık Pazartesi günü az bulutlu havanın hakim olacağı Ankara’da, en düşük sıcaklık -9 derece olurken, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülmekte. Hafta sonunu kapalı ve soğuk havanın etkisinde geçiren Ankara’da, bu gece için en düşük sıcaklık -6 derece olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 arsasını toplam 45 milyon TL'ye ihaleyle satışa çıkarıyor...Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Çankaya ve Keçiören'de yer alan 6 arsasını satışa çıkardı. Planda konut alanı olarak. Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara’da özellikle de yatırım amaçlı konut almak isteyenler için yakın zamana kadar Gaziosmanpaşa, Çankaya gözde bölgeler arasındaydı. Şimdiler de ise Eskişehir yoluna giden bölgedeki konut projeleri önemli yatırım merkezlerinin başında geliyor. Son yıllarda Çukurambar, Ümitköy, Çayyolu, Eryaman, Sincan ve Etimesgut gibi semtler değerini artırırken yeni yılda teslimi yapılacak konut projelerini inceleyelim.

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak’ta yeniden inşa edilmesi planlanan üç mahallede toplam bin 1400 civarı gecekondu bulunuyordu. 575 bin metrekarelik alanı kapsayan Mamak ilçesine bağlı Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde 4 bin konutun inşa edilmesi planlanırken, Geleceğe yatırım amacıyla çalışan TOK sosyal imkanları da unutmuyor.. Ankara'nın Dev Oto Fuarı Otonomi Açıldı

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Ankara'nın en önemli projelerinden biri olan Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara, yeni ev alacaklara özel en iyi fiyat girişimlerini de göstermeye devam ediyor.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Konut üretimi alanında faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Ankara Mamak’ta yer alan Gülseren Mahallesinde inşa ettiği 2. Etap konutlarında yer alan 37 adet dairesi satışa sundu. 18 Ocak 30 Haziran tarihleri arasında alınacak başvurulara dair ayrıntılı bilgi haberimizde yer almaktadır.