Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!
Editör: Mutlu Dinçer Şirket Haberleri 29 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gelecek yıl içerisinde başlama hedefi koyduğu 4 yeni projesi için kollarını sıvamaya başladı yatırım bedeli olarak 3.000.000.000 $ yatırım yapmayı planlıyorlar. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde boy gösterecek.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gayrimenkul yatırımları yapmaya hızını hiç kesmeden devam etmekte. 2017 yılı içerisinde 4 yeni projeyi hayata geçirmek için kollarını sıvayacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, yapılacak olan ub 4 projenin İstanbul’un; Çekmeköy, Bakırköy, Yeniköy ve Bağcılar üzerinde yükseleceğini, yasal bir sıkıntı sebebiyle durdurulmak durumunda kalan Bakırköy projesinin gelecek yıl başlayacağına inandıklarını iletti. Ağaoğlu toplamda bu 4 proje için 3.000.000.000 $ yatırım yapacaklarını belirtti.

Enerji Sektöründe de Projeler Var

Özellikli olarak yenilenebilir enerji alanı üzerinde çok önemli projeler gerçekleştirecek olduklarını ileten Ali Ağaoğlu, Yalova Esenköy’de 75 M W rüzgar enerjisinin ihalesini başarısıyla aldıklarını, 2017 yılının 8.ayında bu projeyi devreye sokacaklarını iletti. Bulunduğumuz yıl itibariyle 2 farklı tesis devreye alan grup, Seferhisar’da bulunan rüzgar santralini ve Amasya üzerinde bulunmakta olan hidrolik santralini hayata geçirdi.

2017 yılı içerisinde Yalova’da enerji üretimine başlayacak olan grup, hemen sonrasında Konya Sertavul’da dünyanın en büyük rüzgar santrali olarak adlandırdıkları projelerini devreye sokacaklar. Anlık ve güncel olarak lisans sürecinde bulunduklarını belirttiler. 

Enerji yatırımları toplam olarak 1.200.000.000 € gibi bir tutar ediyor. Aynı zamanda gelecek yıl içerisinde başlanacak 3 farklı proje daha var bu projeler konut projesi olmakla beraber İstanbul’un Çekmeköy, Bağcılar ve Yeniköy projeleri. Gelecek yılın Haziran ayından sonra milli ekonomide çok büyük bir kalkınış olacağını ileten Ağoaoğlu, bulunduğumuz yıl gerçekleştirilmiş olan hain darbe saldırısının hemen 1 hafta sonrasında Emlak Konut Gayrimenkuk Yatırım Ortaklığı önderiliyle sektörü canlandıracak olan adımların atıldığını, Ortalama olarak 200.000.000 $ gibi bir rakamı aşmış satışlar gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Banka indirimleri ve vergi indirimleride devreye girdiğinde müşterilerinde çok yüksek artış gerçekleştiğini ileten Ağaoğlu, 2016 yılını iyi geçridiklerini yurtdışında da Dubai, Arabistan ve Bakü tarzında alanlarda yapılmış olan konut etkinliklerine katılım gerçekleştirerek Ülkenin potansiyel değerini anlattıklarını belirtti. Yurtdışında ki sektör firmalarıyla çok önemli el birliklerine gidildiğini aktardı.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com