9 Kız Öğrenciye Tacizle Suçlanan Öğretmen Suçlamaları Reddetti!

9 Kız Öğrenciye Tacizle Suçlanan Öğretmen Suçlamaları Reddetti!
Editör: Hasan Aker Kategorisiz 16 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Tokat’ta Türkiye gündemini sarsan 9 kız öğrencinin öğretmenleri tarafından taciz edilmesi olayında emekli öğretmen yargılanmaya başlandı. Hakkında yapılan tüm suçlamaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren öğretmen, 31 yıllık eğitimci olduğunu, bu süreç içerisinde öğrencilerine kendi çocukları gibi baktığını açıkladı. Bu kadar haysiyetsiz, karaktersiz değilim diyerek açıklama yaptı.

Tokat’ın Erbaa ilçesinde görevde olduğu dönemde 9 öğrencine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 81 yıla kadar hapis cezası istenen 58 yaşındaki emekli öğretmen A.A.A.’nın yargılama süreci başladı.

Duruşmada hakkına yöneltilen suçlumaları reddeden emekli öğretmen, 31 yıllık eğitmenlik hayatında öğrencilere çocukları gibi baktığını, bu kadar haysiyetsiz olmadığını açıkladı.

Söz konusu olay, 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim yılında, Tokat Erbaa ilçesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu’nda gelişti. O dönem sınıf öğretmeni olarak görev yapan evli ve 3 çocuk babası A.A.A., yapılan iddialara göre okuldaki kız öğrencilere tacizde bulunuyordu.

12 -14 Yaşında 9 Kız Öğrenci

Aynı yıl A.A.A emekli olduktan sonra öğrencileri ise yeni öğretmenleri Fatma Ö.’ye, uğradıkları cinsel istismar hakkında bilgi verdi. Fatma Ö. ise durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. A.A.A hakkında 12 – 14 yaşlarındaki M.N., S.T., D.B., N.K., S.Ü., H.D., S.G.B., E.S.Ö., ve C.E.Ş, isimli 9 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunmak iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma açıldı.

Alt Sınır 72 Yıl, Üst Sınır 81 Yıl

Soruşturmanın sonucunda 58 yaşındaki emekli sınıf öğretmeni A.A.A., 2017 yılı Eylül ayında Eskişehir’de göz altına alındı. Sevk edildiği adliye tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen A.A.A. hakkında 9’ar kez 8 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Tokat 1.Ağır Ceza Mahkemesi, hazırlanan iddianameyi kabul etti. Üst sınırdan 81 yıl, alt sınırdan ise 72 yıla kadar cezası isteniyor.

Davanın ilk duruşması bugün gerçekleştirildi. Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu yargılanan A.A.A., duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılım gerçekleştirdi.

Duruşmaya müdahil olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin avukatları ve CHP Kadın Kolları, İYİ Parti Kadın Kolları üyeleri duruşmayı takip ettiler.

Suçlamaları Reddetti

Duruşmaya, tanıkların ifadesi okunarak başlanıldı. Mahkeme heyeti, ifadelerin okunmasıyla tutuklu yargılanan A.A.A.’ya suçlamaları sordu. A.A.A. suçlamaları kesinlikle reddettiğini, 31 yıldır eğitimcilik yaptığını ve öğrencilerine kendi çocukları gibi baktığını anlattı. Bu kadar haysiyetsiz, karaktersiz olmadığını iletti.

A.A.A.’nın avukatı ise müvekkilinin adli kontrol şartları sağlanarak tahliye edilmesi talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, tutukluluk haline devam ederek duruşmanın 26 Kasım’a ertelenmesine karar kıldı.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com