2 Gün Süren Etkinlikte 80 Milyon TL’lik Satış Yapıldı!

2 Gün Süren Etkinlikte 80 Milyon TL’lik Satış Yapıldı!
Editör: Hasan Aker Gündem 24 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Sabah Gazetesi, inşaat sektöründe yer alan dev firmaları Avrupalı Türkler etkinliğiyle birlikte Berlin’de bir araya getirerek 2 gün süren bir etkinlik düzenledi. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin ikinci durağı ise Köln olarak ön plana çıkacak.

TITANIC Chaussee Berlin Hotel’de düzenlenen 2 gün boyunca devam eden etkinlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından büyük destekler yer aldı. Emlak Konut GYO, KİPTAŞ, Sur Yapı, ARTAŞ, NEF, Kuzu Grup, Teknik Yapı ve GAP etkinlikteki firmalaro ldu.

Sınırlı sayıdaki konutun yatırımcılara tanıtımının gerçekleştirildiği etkinliklerin bir sonraki durağı ise 27 – 28 Ekim tarihlerinde Köln olacak. Gayrimenkul sektörünün ileri gelen firmalarının katılım gerçekleştirdiği bu söz konusu organizasyonda Almanya’da yaşayan Türk vatandaşların katılımı çok fazlaydı.

Yüksek kur avantajından fayda sağlamak isteyen yatırımcılar, Türk firmalarının tanıtımını gerçekleştirdiği söz konusu konut projelerinden ev sahibi olabilmek ve geleceğe yönelik yatırım yapabilmek adına kollarını sıvadı. Yaklaşık olarak 80.000.000 TL’lik satış altına imza atılan 2 günlük bu etkinlikte ön bilgi sahibi olan vatandaşlar, alım satım işlemleri için Türkiye’ye gelecek olduğunun altını çizdi.

Uzun zamandır ülke üzerinden konut alma arzularının olduğunu söyleyen vatandaşlar, bu fuarla birlikte kararlarının daha net olduğunu, en kısa süre içerisinde Türkiye’ye gelerek yatırımları yerinde görme arzusunda olduklarını, kurun seviyesinin yüksek olmasının ise çok büyük bir fırsat olduğunu dile getirdiler.

Kur saldırısıyla birlikte satışlarında büyük düşüş yaşayan konut sektörü, çok büyük bir kampanya altına imza attı. Yüzlerce firmanın katılım gerçekleştirdiği bu kampanyada %2 oranını geçmiş olan konut kredisi faiz oranları tekrardan 120 aya %0.98 faiz oranıyla öne çıktı.

31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek olan söz konusu kampanyada peşinat oranı ise düşürülerek %10 oldu. Bu kapsamda 300.000 TL’lik bir ev için 30.000 TL’lik peşinat yeterli oluyor.

Kampanyanın ilgi odağı olan bölümü ise vatandaşların döviz ya da altına yatırım yerine gayrimenkul yatırımını tercih etmesi oluyor. Peşinat tutarının döviz ya da altın cinsinden yatırılması durumunda o günün Merkez Bankası kuru neyse o dikkate alınacak. Kurlar sabit değil, yüksek veya düşük kur seçimi yok. Güncel kur neyse, düzenli olarak her peşinat o kur üzerinden ilerleyecek.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com